Dáma s kaméliemi

Dáma s kaméliemi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166703/bmid_dama-s-kameliemi-5Hx-166703.jpg 4 1274 1274

Slavný romantický příběh o lásce mladíka z dobré rodiny k mladičké venkovské dívce, která se v Paříži proslavila jako kurtizána. Mladý právník s ní odjíždí na venkov a dívka, která chce žít jen pro něho, zcela změní svůj život. Láska milenců se ale střetne s vůlí mladíkova otce, který se obává, že tento poměr ohrozí dceřin sňatek a dobré jméno rodiny. Dívka přinese svému milenci tu největší oběť: předstírá, že ho již nemiluje a vrací se do Paříže k dřívějšímu životu. Milenec se domnívá, že ho zradila a teprve u jejího smrtelného lože se dozvídá pravdu.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Melantrich

La Dame aux camélias, 1848

svickop
25.03.2015 4 z 5

Červená knihovna 19. století. Je to plné lásky, plné citu a po přečtení knihy toho budete plni... a sem tam i nějaká ta slzička. Rozhodně to však stojí za přečtení.

RobertRoberts
17.03.2015 5 z 5

Dobový román vyprávý skutečný příběh vznešené, vydržované ženy. Při čtení této knihy jsem se nemohl zbavit pocitu, že muzikálový film Moulin Rouge čerpal námět právě z tohoto díla. Oba příběhy mají stejnou dějovou linii - nádherná a žádaná kurtizána se zamiluje do hezkého, nemajetného muže a chce opustit bohatsví a přepych ve kterém doposud žila. Nakonec pro vyšší zájmy od své lásky odchází a znovu se vrhá do světa peněz a prodejné lásky. Silný a dojemný příběh však neodsuzuje dívku, která prodává své vlastní tělo, ale hledá především důvody proč tomu tak dělá! Hlavní hrdinka Markéta je rozumné a milující stvoření, které se počas celého děje vyvíjí. Od dívky do větru, až po člověka se srdcem překypujícím láskou.

Dumas v této knize bravurně vykreslil čistotu a oddanost lásky dvou mladých lidí a v žádném případě nejde o jakýsi laciný erotický příběh jak by se mohlo zdát. Dumasové ve Francii jsou pro mne totéž co Shakespeare v Anglii.

Petrstik
08.03.2015 5 z 5

Hezký a na čtení nenáročný romantický příběh.

Mikik
31.01.2015 5 z 5

Nádherný a dojemný příběh.

Radka_p
26.01.2015 4 z 5

Príbeh lásky medzi kurtizánou a slobodným mladým mužom odohrávajúci sa v Paríži v roku1847 bol pre mňa tak trochu zvláštne krásny. Začiatok knihy sa síce rozbieha pomalšie a kým sa dostanete k hlavným postavám príbehu môže to trvať aj 30 strán. Dej nie je nijako zvláštne dynamický no napriek tomu sa číta dobre, autor sa pekne pohral s mojimi názormi na postavy. Najprv som mala rada Armanda, ktorého som na konci knihy obviňovala z toho, že sa príliš ľahko vzdal a potom vypočítavo ubližoval a mstil sa. A naopak kurtizána Marguerite mi na začiatku pripadala ako bezcitná, vypočítavá žena no ako príbeh postupoval menila sa na citlivú ženu, schopnú trpieť pre lásku Armandovi. ......na záver musím konštatovať, že som očakávala, že kamélie budú zohrávať v príbehu významnejšiu úlohu.

Mikiem
26.01.2015 5 z 5

Pěkná kniha od začátku do konce mě zaujala:-)))

Dáma s hrnstjm
19.01.2015 4 z 5

Dívčí román 19. století okořeněný uvolněnými pařížskými mravy, takže nepůsobí tak naivně a puritánsky (narozdíl třeba od anglického venkova). Způsob vyprávění příběhu je svěží a velmi čtivý. Ač je děj - a především jeho konec - dost předvídatelný, nepůsobí úplně kýčovitě. Neměla jsem žádné očekávání a jsem mile překvapena, je to pěkná kniha.

Kotrlat
10.01.2015 5 z 5

Možná zbytečně romantické, možná zbytečně dobré.

embi
17.11.2014 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem.

maci139
17.11.2014 5 z 5

Moc krásná a dojemná kniha

mdracek
01.11.2014 5 z 5

Neuvěřitelně krásný a dojemný pravdivý příběh, který mně dokázal dovést skoro až k slzám a u kterého jsem si přála, aby nikdy neskončil. Přesto, že to Armand neměl lehké, přála bych si, aby pravdu poznal dříve a stihl se včas vrátit. Markéta by si to opravdu zasloužila.

kvapsv
02.10.2014 5 z 5

Silný příběh..i takový umí osud být. Po dlouhé době jsem přečetla nějakou tu klasiku a ta mě zase přesvědčila o tom, že klasiky stojí za to číst! :)

Esie
10.09.2014 5 z 5

Kniha mě zasáhla a stále se kní musím vracet.Ani nevím jestli jsem někdy něco krásnějšího četla.Kdo nečetl neví :)

wiix
06.09.2014 4 z 5

Príbeh bol odzačiatku trochu klišé, ale autor to vyrovnal, možno aj prevážil do pozitívnej hodnoty citlivým opisom psychiky a zmýšľania postáv. Veľmi oceňujem vysokú psychologický rozbor situácie a rozpoloženia hlavných postáv.

Nagadir
03.09.2014 5 z 5

Romantiku nemusím, ale tahle kniha má narozdíl od těch moderních hloupostí hloubku oceánu. I když je děj pomalý, vrcholí postupně a vyvrcholení jsem musela řádně rozdýchat. Nic tak smutného, co by mi téměř vehnalo slzy do očí, jsem ještě nikdy nečetla.

Millagros115
19.07.2014 5 z 5

Moc pěkné, romantické i smutné. dopiručila bych i všem čtenářkám Lanczové a podobných spisovatelek.

muffkrcma9
13.07.2014 5 z 5

Tak dokonalou knihu si musí přečíst každý… ja jsem četla neustále a po 100 stránkách jsem si řekla, že tohle je Moje nejoblíbenější knížka…

Luczina
30.06.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem a určitě se k ní zase někdy vrátím.

seethelight
24.06.2014 4 z 5

Když spojíte velkolepou emoční hru s působivým tématem "vyléčené kurtizány", nazvete ji bojem marnivosti a citu, zasadíte ji do vzkvétající Paříže, kam všechny tyhle příběhy patří, dovolíte smrti, aby si vzala za své, zabráníte lichotivému konci a postavíte zeď mezi realitou a předsudky, na které můžete balancovat a stejně si nebudete jisti, možná a pak docela jedině, stvoříte příběh Dámy s kaméliemi a já vám z celého srdce zatleskám.

Shampoo
22.05.2014 5 z 5

Krásná kniha, nadčasová a okouzlující. Skutečně pokud jsem si chtěla rozšířit knihovnu o čtivou klasiku, nemohla jsem sáhnout po lepší.