Dále nevyšlapanou cestou

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha vznikla na základě přednášek Dr. Pecka, které autor přetvořil do podmanivého celku, v němž čtenářům předkládá své ideje, názory a postřehy a klade ty nejnaléhavější otázky duchovního růstu, např. Vina a odpuštění, Sebeláska versus sebeúcta, Sexualita a spiritualita, Otázka smrti atd. Moudrá a hluboce inspirativní kniha Dále nevyšlapanou cestou je poutí, na níž objevujeme sami sebe. Poutí, která vrhá světlo na složitosti života a paradoxní povahu víry....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33279/dale-nevyslapanou-cestou-hdE-33279.jpg 4.227
Orig. název:

Further Along the Road Less Traveled (1993)

Žánr:
Duchovní literatura, Náboženství
Vydáno:, Votobia
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
stanlus
19.06.2017

"Nevyšlapanou cestou" byl známý autorův bestseller, který jej ve své době proslavil a u něhož mnoho čtenářů zajímajících se o psychologii a spiritualitu začalo i skončilo. Po 15 letech však Scott Peck na své nejslavnější dílo navázal a vzniklo pokračování, v němž jsou uloženy ještě větší poklady, které prozrazují autorovo duševní a duchovní vyzrání a vhled do mnoha oblastí, o nichž předtím pojednával sice trefné, ale někdy nepříliš ucelené úsudky. Tato kniha se dá bez problémů číst, aniž znáte původní "Nevyšlapanou cestu", a skoro bych řekl, že z pohledu moderního čtenáře ani není nutné se u té první zastavovat. Na druhou stranu Pecka mezitím jeho vlastní životní pouť přivedla ke křesťanství, a tak i jeho novější "Cesta" vykazuje určité tendenční křesťanské zabarvení, které některým čtenářům může poněkud překážet (může zabrnkávat o jejich případnou zaujatost vůči křesťanství). Avšak Peck vždy zůstal profesionál a jeho poznatky pokaždé primárně poukazují k tomu, co je zcela universální a co není a nemůže být plně postihnutelné jednotnou formou.
Zřejmě nejcennější, co jsem si z této unikátní knihy odnesl, je Peckovo pojednání o stádiích duchovního růstu člověka. Považuji to za přinejmenším stejně významné a přínosné pro porozumění vlastnímu lidství jako jiné modely, které se staly základem psychologického vzdělání a které dnes zná každý gymnazista - např. vývojová stádia podle Eriksona, Piageta, Freuda aj.

vesirena
16.02.2012

Autor vypráví o své cestě k Bohu- hledání sama sebe...vzal to oklikou přes zen budhismus až došel ke křesťanství...líbí se mi jeho názor na víru povšechně:

" Jedním z velkých hříchů organizovaného náboženství je to, že mělo tendenci některá ryze svatá slova znehodnotit a pošpinit je a když se pak lidé s těmito slovy setkají, spojí si je s pokrytectvím náboženství a nedokáží vidět a slyšet jejich skutečný význam." Jedním z takto pokřivených slov je i slovo sexualita, orgasmus...autor bez rozpaků i o tomto tématu píše a je to zajímavé...