Najdi ji

Najdi ji https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383302/bmid_najdi-ji-FAz-383302.jpg 4 196 61

D. D. Warrenová série

Kolik toho člověk snese? Své o tom ví Flora, kterou kdysi unesli. Ona však přežila a dnes se snaží pomáhat jiným ztraceným dívkám. Když ovšem detektiva D. D. Warrenovou zavolají k případu, ukáže se, že Flora je nějak spojená hned se třemi podezřelými vyšetřovanými v souvislosti s objevem nahé dívky a muže, kterého zabila. Je Flora oběť, nebo spolupachatel? A proč zase zmizela?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Find Her , 2016

hanča34
28.07.2020 2 z 5

Zdlouhavé, opakující se, tak tak jsem to dočetla.

tittanie
19.07.2020

Velmi zajímavá detektivka. Knihy od této autorky mám ráda.

gordon13
19.05.2020 3 z 5

Mám autorku velmi ráda, její knihy se mi hodně líbí, ale tohle mi připadalo i přes zajímavý příběh příšerně dlouhé, až mě to čtení skoro umořilo a ztrácela jsem pozornost, takže u mě za tři.

Pavlína2019
16.05.2020 5 z 5

Perfektní! Mě se kniha četla parádně! Je neuvěřitelně napínavá, má spád, čte se sama, čtení se nedá přerušit. Právě ty odskoky do minulosti jsou ohromně zajímavé. Mě sedla a velice se mi líbila. Doporučuji!

i.stefany
22.03.2020 3 z 5

Tak jsem ráda, že jsem dočetla. Uznávám, že myšlenkové pochody a emoční stavy unesené Flory jsou vykresleny dokonale, až z toho běhá mráz po zádech. Celkově mi ale nedělal dobře ten zvláštní styl, zpočátku jsem se ztrácela, možná proto mě kniha nedokázala zaujmout naplno.

Danago
17.02.2020 2 z 5

Knížka má zajímavou a originální zápletku. Bohužel styl vyprávění mně osobně moc nesedl. Knížka mě nepřipoutala ke čtení, nějak jsem neměla potřebu ji dočítat, i když jsem ji nakonec dočetla.

Marley_Kid
13.02.2020 5 z 5

Dobrééé! Mne sa to veľmi páči. Možno je to tým, že milujem rôzne psychopatologické javy, páči sa mi autorkin štýl písania a to, ako vyhľadáva pomerne ojedinelé situácie (nemyslím teraz tie, ktoré sa často nedejú, skôr tie, o ktorých sa veľa nepíše). Síce moc nemusím detektívku a časti s jej súkromým životom ma nebavia, už si na ňu zvykám (keďže očividne bude všade :D ), tu ma veľmi zaujala Flora a jej rozprávanie z minulosti. Bolo to tak živé, že som to hltal asi až príliš rýchlo. Záver ma prekvapil, úplný záver zas až tak nie, ale celkovo ma tá kniha motivovala kúpiť si asi všetky ostatné knihy od autorky, takže za mňa dosť fajn :D

vojteska70
17.01.2020 1 z 5

Nelíbilo se mi to. Zbytečně dlouhé

niknikita
25.11.2019 3 z 5

Stejně jako orinka3 a ze stejného důvodu končím v polovině knihy, tak pokud začnete sbírat kameny, budete jich potřebovat víc...

certik003
16.09.2019 5 z 5

Sledujeme tři dějové linky, Flořin první a druhý únos a vyšetřování druhého a několika dalších únosů dívek. Hodně se mi líbily Flořiny myšlenkové pochody, vývoj jejího vztahu k únosci a vyrovnávání se se svým únosem v dalším životě. Pro mě velmi čtivý a napínavý thriller, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Sobotikova
08.09.2019 5 z 5

"Nejsem unavená, nemám hlad, není mi zima, nic mě nebolí. Jsem v pořádku." Tak hodnotí svou situaci hlavní hrdinka, i když je v pěkném průšvihu. Bylo to super čtení, které si zaslouží pět hvězdiček a určitě zkusím i jiné knihy této autorky.

Jiparis
06.09.2019 5 z 5

Jaký může být vztah mezi únoscem a unesenou? Zajímavá sonda do pocitů, které ten, kdo neprožil, jen těžko chápe.

orinka3
26.08.2019 2 z 5

Přiznávám se bez mučení, že se nemůžu a nemůžu začíst. Je to - podle mě - účelově natahované. A nemá to spád. Vrací se to zpátky, je to pořád sem, tam. Vyskytují se tam samé problematické osoby, ani jedna mi sympatická není. Navíc mě docela štve, když se žena jmenuje D D. Takže v polovině končím a prosím ty, které kniha uchvátila, aby nezačali sbírat kameny.

ArwenAragorn
15.08.2019 5 z 5

"Tohle je Flora. Flora celičká. A probouzí se"....
Fantastický, místy mrazivý thriller. Má všechno, co má správný thriller mít - napětí, spád, akci.
Floru unesl chlápek (zrůda) a ona se po více než roce zachrání, musí ale prožívat dál noční můry, pár let tak přežívá a pak, co zabije dalšího chlapa, který ji unesl, zase zmizí. Autorka dokonale popisuje pocity unesené a poté přeživší oběť únosu.
A já se znovu setkávám s mojí jedinečnou D.D.!

TOHLE VÍM:
Když jste zavřená v dřevěné bedně, nemáte toho den po dni moc na práci. Vlastně můžete jenom jedno: představovat si, snít, plánovat minutu po minutě, hodinu po příšerné hodině, soustředit se na tu jedinou myšlenku, která vás drží, na to jediné, co vám dává sílu. Najdete to. Provedete to. A jestli jste jako já, už to nikdy nenecháte odejít.
Pomsta.
Ale dejte si pozor na to, co si přejete, zejména pokud jste pitomá holka zavřená v bedně velké jako rakev.

Bez váhání dávám plný počet * a thriller DOPORUČUJI

Amanita79
12.08.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem. Je napínavá od začátku až do konce. Prolíná se v ní vyprávění Flory ze současnosti s jejími vzpomínkami a pátráním policejního týmu.

eva9748
10.08.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem.

Simona838
07.08.2019 5 z 5

Skvele cteni. Napinave, prekvapive. Zajimave - pohled obeti na zivot pred, behem a po unosu. Zivot s unoscem. Co citi obet, kdyz prezije?

hanis2806
19.07.2019 5 z 5

Hodně zajímavá kniha. Četla se mi dobře, děj byl napínavý a těžko jsem se odtrhávala. Místy to bylo dost šílené a skoro do posledního okamžiku jsem netušila kdo je pachatel.

Lisa77
13.07.2019 5 z 5

Napínavé až do konce, úžasně čtivé. Takový závěr jsem vůbec nepředpokládala. Doporučuji přečíst, kdo má rád tento žánr.

Arcis2
01.07.2019 4 z 5

Pro mě zvláštně napsaná kniha, ale děj velmi zajímavý.

Lisa Gardner
americká, 1956