Cukrová vata

Víkendy, strávené s tátou v jeho starém domku s kavárnou, Floss miluje. Tátova kavárnička, kterou většinou navštěvují jen tři stálí zákazníci, ovšem není nejkrásnější podnik ve městě a ohrnuje nad ní nos i její nejlepší kamarádka Rhiannon. Když se Flossina máma se svým novým manželem Stevem rozhodnou přestěhovat na šest měsíců do Austrálie, stojí Floss před nelehkou volbou, s kým ten půlrok stráví. Nakonec se rozhodne zůstat doma s tátou. Ten sice moc neumí žehlit prádlo ani instalovat zahradní houpačky, zato dělá výborné žemle s hranolky, a ty má Floss moc ráda. Nejradši ze všeho má ale cukrovou vatu z pouti. Jejich bezstarostný život však ukončí nečekaná nehoda a z Floss a jejího táty se ze dne na den stanou bezdomovci. Pomůže jim někdo? A bude moct Floss zůstat se svým milovaným tátou?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/4425/cukrova-vata-4425.jpg 4.1252

Candyfloss (2003)

Rodina, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, BB art

Kniha Cukrová vata

DancerJaneBooks
13.06.2018

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
Tahle knížka je zase jedna z žánru, kde má hlavní postava rozvedené rodiče. Málo autorů si s tím tématem umí pohrát tak, jako Jacqueline Wilsonová. Použila tohle téma totiž ve více než jedné knize, ale vždycky je to o něčem jiném. Musím přiznat, že četbu téhle knížky mi celkem narušil školní výlet, jinak bych to přečetla jedním dechem.
No, a teď k postavám. Hlavně na začátku mi připadalo, že Flossiině mámě je jedno, když Tim (neboli Tygr, jak mu říkali) udělal něco Floss, tak jí to bylo celkem hodně jedno. Ale když třeba Floss nechtěla něco Tygrovi jenom půjčit, tak jí hned řekla, ať mu to dá, protože je ještě malý. Tohle, co jsem tu teď tak amatérsky "popsala" vám možná bude připadat divné a asi to taky divné je, ale já sama žádného mladšího sourozence nemám, ale tohle by mi asi vadilo (když je Tygr ještě k tomu nevlastní). Steve (nevlastní táta Floss) mi připadal, že Floss ani moc nemá rád, jenom jí z povinnosti kupuje pár dárků. Takže i proto chápu Flossiino rozhodnutí být s tátou. Flossiina táty mi bylo moc líto a Floss taky. Rhiannon jsem nesnášela už od začátku a jsem moc ráda za to, že se skamarádila se Susan. Jak Rhiannon a její kámošky říkaly pořád to otravné ,,víš co", tak jsem si vzpomněla, že to říkají i některé moje kamarádky a teď jsem na to úplně alergická :)
Díky Bohu za ten konec. Sice byl malinko nedokončený, ale mně to vážně ani trochu nevadilo. Když o tom teď tak vlastně přemýšlím, tak mě ten konec celkem i dojal. Sice bych se ráda dozvěděla, jestli Floss jela do Austrálie, ale že bych kvůli tomu měla knížce ubírat hodnocení, to ne.
Ale Jacqueline to přece s konci umí...
(Pochopí jen ti, kteří tuhle knížku dočetli).

Tesinka_Laufey
06.04.2018

Cukrovou vatu má od Jacqueline úplně nejradši. Možná je to tím, že když jsem ji poprvé četla, tak jsem měla podobný problém jako Floss. Často se k ní vracím a vždycky v ní najdu něco nového.

NatsukiChan
17.11.2017

Tuhle knížku miluji,už jako malá jsem si jí v knihovně půjčila nejmíň tak 5x ! Jacqueline píše opravdu krásně..

surynas
18.06.2017

Na tuto knihu moc ráda vzpomínám tak v jedenácti to byla jedna z mých nej knih. Je to další kniha která rozvinula mou lásku ke čtení. Ráda se k této knize vracím.

Elulilinka1
21.04.2017

Moc hezká knížka . Jacqueline je vynikající spisovatelka a její knížky jsou fenomenální a strašně citlivě psané. Na její styl písma jsem si tak zvykla, že když čtu jinou knihu než od ní přijde mi ......... nó, prostě jiná.

Nelimilujeknihy
23.03.2017

Opravdu moc krásně napsaná knížka..

Kačkaknihomol
20.11.2016

Super kniha je krásně napsaná. Táta hlavní hrdinky mi byl sympatický a já si ho oblíbila.

KnihomolTerka
04.08.2016

Kniha je sice určena mladším čtenářům, ale mně se velmi líbila jako všechny od této autorky.

lucille48
18.07.2016

Cukrovou vatu přímo zbožňuji. Láska k otci a dětské kamarádky, které nechápou v jaké se ocitla Floss ocitla situaci. To vše se mi hrozně líbí a hlavně šťastný konec. Jedna z nejlepších knížek od Wilsonové, ačkoliv od ní jsou skvělé skoro všechny

SeverusSnape
16.05.2016

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)

karolina1733
19.03.2016

Moje nejoblíbenější od autorky.

moy
02.01.2016

Knizka je bombova jen mam takovou otazecku : Jak vasto se menila Roce stace v lete ?

Terka17
28.12.2015

První knížka, kterou jsem od Jacqueline četla. Pro cca. desetileté čtenářky je úžasná, mnohokrát jsem se u ní zasmála a celý příběh jsem plně prožívala spolu s Floss. Doporučuji všem menším čtenářkám, to se prostě nemůže nelíbit :-)

mazinka
15.12.2015

tato knížka mne ze začátku nudila, ale potom sem se začetla a je moc fantastická :)

lulais
04.11.2015

Tato růžová kniha se mi moc líbila. Škoda že nemá pokračování...

terinka42
24.09.2015

asi nejlepší kniha od j. wilsonové (poblijemuch trhni si!)

annakolin
05.08.2015

Ze začátku jsem se nemohla začíst ale asi po třetí kapitole mě to začalo bavit a přečetla jsem to snad jenom za jeden den :-D

tisha8409
02.07.2015

Tu jsem četla dvakrát - s rozestupem asi dvanácti let.
Potřetí jsem se k tomu nedostala - byla jsem vysmáta, že si čtu tento žánr. Ten někdo nepochopil mou chuť porovnat si pocity z té situace v knize - mě- tehdy a mě- dnes.
Jsem ráda, že autorka píše o tom, co může děti potkat... poučné.

Kaki321
05.04.2015

Knížka byla úžasná, přelouskala jsem ji za pár hodin,
hlavně se mi líbilo jak bylo na začátku každé kapitoly
pár ilustrací od Nicka Sharrata.

Knihu doporučuji všem!

vodopad152
01.04.2015

Kniha se mi velice líbila měla poutavý děj, s takovou to literaturou se já ráda kamarádím.

Ika6
19.01.2015

Moc hezká knížka.
Ale od Jacqueline jsem četla i lepší.

Jusťa
18.01.2015

Moje skoro nejoblíbenější kniha od Jacqueline.

jolli
06.07.2014

Opravdu moc pěkná kniha, akorát mi přišlo divné, že se flossijin tatínek s rose tak rychle zblížil

SáraV.
11.06.2014

Za mě jedna z nejlepších knížek od Wilsonové, vytknout můžu snad jen obálku, ta mě moc nezaujala :-s

Sabka123
14.05.2014

Velmi pěkná knížka. Jacqueline Wilsonová mě zase nezklamala.

cass
09.04.2014

Opravdu fajn knížka. Vlastně je to takový ten dívčí život: z nej kámošky je najednou nepřítel a z ,,nepřítele'' je zase kámoška.

Dep8
15.12.2012

Drobný knižní kýč, ale přečíst jde bez přemlouvání.

Princezna22
05.12.2012

pěkná knížka.. přečtená za dva dny jedním dechem

Lucka66
15.04.2012

Krásná knížka :) Ukazuje problémy ve škole i v rodině z pohledu 13leté dívky :)

Džizetka
18.03.2012

Pro náctileté holky,co hledají dobro mezi zlem.: ) Krásná ukázka jak získat opravdového přítele vyrovnat se se životem