Cukor a bič

Cukor a bič https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405005/bmid_cukor-a-bic-Hbu-405005.jpg 3 541 184

Tri ženy zdieľajúce osud s jedným mužom – exmanželka, súčasná manželka a milenka – sa musia spojiť, aby vytvorili nečakanú koalíciu proti nebezpečnému manipulátorovi. Imogen túži len po pokojnom rozvode s Phillipom, s ktorým ju už okrem spoločného syna nič nespája. Keď jej však pohrozí, že ju oberie o dom, stresová situácia ju donúti spraviť čosi nemysliteľné. Niečo, čím dostane situáciu pod kontrolu. Chtiac-nechtiac sa do toho musí zapojiť aj Phillipova súčasná priateľka Naomi a exmanželka Rachel, ktoré spočiatku Imogeniným tvrdeniam o Phillipovej šialenosti neveria. Keď však začína ísť o život, je jasné, že jediná cesta vpred je pustiť sa do nebezpečnej hry o právo na lepšiu budúcnosť bez manželovho teroru a jeho zvrátených predstáv o láske. Cukor a bič je majstrovsky napísaný psychotriler s nečakanými zvratmi.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Lindeni

The Exes' Revenge , 2018

Tereez8662
08.05.2022 4 z 5

Mě se kniha líbila. Trocha napětí, trocha přemýšlení…Četlo se to dobře a svižně.

beruska
27.04.2022 3 z 5

Několikrát jsem knihu chtěla odložit... Nakonec jsem vydržela, ale celkově jsem byla zklamaná... Je to škoda, protože jsem se na ni těšila...

Alienn
11.04.2022 4 z 5

Knížka byla čtivá a bavila mě. Děj rychle utíkal, bylo tam napětí, místy jsem se i zasmála. Asi to nebude jedna z těch knih, které zůstanou v hlavě, ale v tuto chvíli mi sedla.

Janík511
24.03.2022 4 z 5

Od knihy jsem toho příliš neočekávala navzdory hodnocení, ale jsem mile překvapená. Četla se mi dobře a Imogen jsem fandila, aby toho grazla zprovodila ze světa pěkně bolestivě. Závěr mě sice tolik nenadchl, ale dávám i tak vyšší hodnocení.

Hanjimka
14.03.2022 3 z 5

Bývalá manželka, stávající manželka a milenka se spojí v boji proti jednomu pitomci. Četla jsem ušima jako audioknihu a byla spokojená. Stále jsem čekala jak to dopadne.

Monuli36
13.03.2022 3 z 5

Hodně průměrná knížka,nebo spíš trochu podprůměrná.Začátek strašně zdlouhavý a nudný.Chtěla jsem ji odložit,ale pak jsem se nějak donutila ji přečíst.Úplnej propadák to pro mě nebyl,ale kdoví jaká senzace taky ne.

snimcibdim
06.02.2022 odpad!

Tři megery versus jeden psychopat.
Kdyby měla autorka větší fištrón mohla z toho vykřesat dokonce jakousi variaci na Čarodějky z Eastwicku.
Žel vychází to spíš pouze jako pochybná kyselka, která má schladit žáhu odkopnutým nebožačkám. Ble.
V půlce odkládám: nebaví a nezajímá a s těmito postavami fakt nechci trávit čas...

Lacie
05.02.2022 4 z 5

Tři různé ženy s jedním chlapem – exmanželem, manželem a budoucím manželem. Knížka začne velmi návodně pohřbem onoho chlápka a čím dál víc se do ní začítám, tím víc se divím, že byly všechny tři na pohřbu a žádná ve vězení. Mě osobně děj předvídatelný nepřišel, že se ženské přes různé neshody a zvraty spojily možná, ale samotný konec? Ten mě překvapil a bylo to jen dobře.

Lka
21.01.2022 4 z 5

Audiokniha :
Kniha se poslouchala hezky. Vůbec mi nevadilo, že hned na začátku byl pohřeb manžela. Naopak, byla jsem zvědavá, co se stalo.

katynka78
16.01.2022 3 z 5

Zřejmě je téma domácího násilí již mnohokrát zpracované a tudíž jsou čtenáři hodně nároční, když tak pročítám recenze této knihy.
Ale osobně mám asi štěstí v tom, že když už se s tímto tématem v knihách potkám, tak narazím na autora, který moc dobře ví, o čem píše a umí psychologii dobře popsat.
Z tohoto krátkého popisku je tudíž zřejmé, že se řadím do skupinky, kterým se tato kniha líbila.
A teď obšírněji.
Tuto knihu jsem si dala jako audio a myslím si, že ač by se četla opravdu dobře, tak audioverze tomu dala ještě vyšší level. Byla jsem velice spokojená, protože přednes mne lákal poslouchat dál, hlas Kateřiny Horáčkové Mendlové byl opravdu perfektně zvolený.
Autorka knihy prý absolvovala nějaké kurzy psaní a prý je to poznat. To jsem se dočetla v recenzích tady na Databázi. No, možná jo, ale za mě dovedla velice dobře vystihnout chorobné smýšlení psychopata, manipulátora, narcise, tyrana a násilníka. To stupňování jeho chuti druhým ubližovat bylo opravdu velice dobře vyjádřeno i v tvz. flashback kapitolách, kde se setkáváme se zkušenostmi jednotlivých žen, které s ním žily, žijí a chystají se žít.
S jídlem roste chuť a Náš manžel Philip prostě nejprve slovně a pak i tělesně útočí a dělá mu to dobře. Z každého slova cítíte, jak míří na solar plexus každé ženy, jak sází pochybnosti o nich samých, jak je tlačí tam, kde je chce mít. V zajetí strachu. Baví ho to moc a nic jiného ho nezajímá. A ještě ke všemu mu hraje do not to, že je sám policajt.

A pak je tu teda to, co nejvíce bavilo mne. A to - pomsta. Obecně mám velice ráda toto téma - miluju příběh, kde je nejprve oběť opravdu dotlačena na samé dno a pachatel si myslí, že vyhrál a jaký je king. Ale pak ta obět povstane z "popela jak pták Fénix" a jde toho viníka potrestat. Moc se mi líbilo, že oběti i přes to všechno, co jim ten tyran dělal, se snažily zachovat si důstojnost a lidskost. Klobouk dolů.
Protože co si budeme povídat, u některých pachatelů je právo krátké, musí dostat co proto někde jinde a od někoho jíného. A tyto typy jako Philip, ty nezastaví už vůbec nic. Takže je to pak kdo s koho.

A další plus knihy je, že autorka umí používat i ironický a černý humor, který v literatuře miluju taky, takže mi to sedlo. Bylo tu vše, pobavila jsem se a vzápětí mi šel mráz po zádech.
Mě to bavilo, ale rozumím i kritice této knihy. Mě ale kniha opravdu sedla.

Katka2501
12.01.2022 3 z 5

Kniha byla zajímavě napsaná, měla spád, dobře se četla, ale až na jednu věc, byla dost předvídatelná.

Coucouha
11.12.2021 3 z 5

První třetina mě fakt nebavila, pak se to rozběhli, ale i tak byla kniha dost předvídatelná. Kdyby to bylo možné, dám spíše 2,5*.

taikatalvi
27.07.2021 1 z 5

Veľmi, veľmi slabé. Nesympatické, naivné postavy, predvídateľný dej. Je to debutové dielo autorky a v poďakovaní dáva všetko zmysel- pani sa zúčastňovala festivalov kreatívneho písania a tam asi aj mala ostať. Mohla ohúriť tam, ale toto je chabý pokus na knižný thriller.

anája
25.06.2021 3 z 5

Kniha se četla dobře, takový průměr. Ubiram hvězdičky, kvůli predvidatelnosti a naivnosti některých situací. Ale skvělá oddechovka

vklaskova
24.05.2021 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, děj byl místy velmi napínavý. Nemohla jsem se dočkat, kdy už pojedu do práce, abych si zase kousek přečetla (čtu zásadně v MHD) :-)

Mikanadeta
06.05.2021 5 z 5

Tak tomu říkám pecka. Napínavé od začátku do konce, už delší dobu se mi nestalo, abych nemohla knihu odložit. Přečteno za 24 hodin. Často mne nutila k zamyšlení, jak bych se v určitých okamžicích zachovala já? Opravdu super. Oceňuji plným počtem hvězd.

Ishir
05.05.2021 4 z 5

Napínavý příběh o domácím násilí. Některé pasáže jsou naivní, některé mě rozčilovaly a některé byly napínavé.

Nixa
26.04.2021 2 z 5

Kniha se čte sice dobře, ale není až tak napínavá, aby vás nutila číst bez přestávky. Několikrát se mi stalo, že se mi do čtení ani nechtělo.
Psycho thriller ve kterém se vlastně už na začátku dozvíte jak vše skončí a celou knihu jen čtete, jak se k tomu konci dopracovali. Pár nečekaných událostí přeci jen v knize bylo, ale i tak to bylo dost slabé.

Anna27
31.03.2021

Nedočetla jsem. Překombinované, absurdní, postavy dost nesympatické a naivní. Opravdu škoda času s touhle knihou. Ani ne v půlce jsem ji odložila.

dom.ini
26.03.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale ani mě kniha nějak výrazně nenadchla a rozhodně v ní nehledejte nic převratného. Všechny tři hlavní hrdinky mi připadaly strašně naivní, někdy jsem se až chytala za hlavu, co to zase vymyslely. Příběhu potom ubíralo také to, že od začátku prakticky znáte konec. A celé ukončení mi potom připadalo takové nějaké strašně rychlé. Ale jako odpočinkové čtení, proč ne.