Čtyři dohody

Čtyři dohody
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174299/bmid_ctyri-dohody-174299.jpg 4 2880 2880

Ilustrovaná kniha. Vychází k 15. výročí prvního vydání. Ve Čtyřech dohodách odhaluje Don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou ke zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky. Ruiz shrnuje v duchu Castanedy základní toltéckou moudrost a vyjadřuje jasně a čistě, co pro muže a ženy znamená žít jako mírumilovní válečníci v moderním světě. V toltécké tradici vede naguál člověka k osobní svobodě. Don Miguel Ruiz je naguál z rodu Rytířů orla a věnuje se předávání svých znalostí učení starých Toltéků.... celý text

Duchovní literatura Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno: , Pragma

The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom (A Toltec Wisdom Book) , 1997

Bezkyne9
04.03.2019 5 z 5

Krasna kniha, jednoduse popisuje prostou pravdu a priblizuje nam starou Tolteckou moudrost :) lze jen doporucit kazdemu, komu je blizke hledani duchovni cesty ...

lucie6576
28.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha pro život, jen to dokázat se podle ní řídit.

Allebith
28.02.2019 4 z 5

Tak pro lidi, co nad životem moc nepřemýšlí, asi dost dobré. Pro ty, kteří nežijí ovečkoidním stereotypem a dávají důraz na slova i činy, nihil nove sub sole. Ale ostatně tak je to i podané, jako "staré a již zapomenuté vědění".

Han-nah
22.02.2019 5 z 5

Z této Toltécké moudrosti si může každý vybrat něco. Je to jako např. Desatero pro katolíky. Jen malé dítě je bez předsudků, potom začíná -musíš-nesmíš-tak to udělej-to se nauč-tak to nedělej-to neříkej. Každý máme svůj vlastní život a s povahou, která nám byla do vínku dána si utváříme svůj vlastní život , který za nás nikdo neodžije. Vše si musíme obhájit především sami sobě.

Lucif
21.02.2019 4 z 5

Doporučovala mi ji známá, že je úžasná a musím si jí přečíst! :-D.. když mám ráda osobní rozvoj. No a já z ní tak nadšená nebyla. Moc se mi do ní ani nechtělo. Mnoho toho znám a aplikuji, některé věci bylo fajn si připomenout, oprášit.. V poslední době se podobných knih (představení, informací) objevuje mnoho a můžete si vybrat, co je vašemu srdci bližší. Jak tu mnoho lidí psalo, např. Dušek. Nicméně jsem ji přečetla a dá se ;-). Někomu sedne více, někomu méně - jako je to vždy se vším. Dle mého názoru je napsaná zajímavě a klidně ji doporučím dál, každý si z toho něco může vzít, když bude chtít ;-)

EvikU.
14.02.2019 4 z 5

Myšlenky dobré, ale nevím, zda to jde v téhle době dělat tak jak píše autor. Ale aspoň něco z knihy si převzít a snažit se žít dobrým životem.

Emily82
12.02.2019 4 z 5

Jako každá kniha osobnostního rozvoje je i tahle souhrnem moudrých myšlenek, které jsem si vzala k srdci, těch, které kolem propluly aniž by mne zasáhly, a těch, u kterých vím, že se jimi řídit nebudu či nechci.

czeliza
09.02.2019 4 z 5

Nikdy dřív jsem tenhle styl knížek nečetla a pořád to není můj "go-to" žánr, ale tahle kniha mě překvapila. Spousta myšlenek je přenositelná do běžného života, často si na některé jen tak během dne vzpomenu. Neuškodí se nad svým životem zamyslet a i když autor v knize mává velkými slovy ála Bůh, andělé, sen planety, láska..., dobře se to čte a nelituju, že jsem s knihou strávila čas. Řekla bych, že mě určitě obohatila.

Manifest blech
03.02.2019 2 z 5

Komentáře k tomuto titulu můžou být hodně různé, a vážně bych řekla, že záleží, kdo čemu věří. Je to jeden z mnoha v dnešní době možných způsobů vnímání, dnes si lze vybrat z dost nepřeberného množství (některé se pravda mohou opakovat, ale to je nutno číst mezi řádky).
Je na každém z nás čtenářů, kdo si to vezme k srdci nebo to bude brát jako další z knih nebo třeba mu to uvázne, ale ne natolik.

Renyu
02.02.2019 2 z 5

Krásné myšlenky, zpracování horší...

krži
01.02.2019

Hodnotit si opravdu netroufám, ale upřímně jsem rád, že jsem si to přečetl... Asi to chce čas - vstřebat to.

hroneczek
30.01.2019 5 z 5

Nemohu jinak než doporučit. Jde o nenásilnou motivační formu, která vás nutí se zamyslet. Spoustu věci ve svém životě již dodržuji a ctím aniž bych věděla, že vycházejí z této myšlenky/knihy. Přečtením jsem si své znalosti utříbila a nezbývá než prohlubovat. Děkuji.

Termina
23.01.2019 odpad!

Jestli něco nemůžu .. jsou to motivační knihy .. čas od času si nějakou přečtu abych zase přišla na to proč to číst nemůžu :D Všechno je ve Vaší hlavě ne v knize která Vám říká jak by jste měli svět vnímat :D

Anna27
10.01.2019 5 z 5

Kniha na zamyšlení. ????

Safinka
07.01.2019 5 z 5

Naprosto úžasná kniha

OSTROVID
30.12.2018 5 z 5

Výborná kniha, která má co říct...

kralika
18.12.2018 3 z 5

Četl jsem již naočkován poněkud "akčnějším" Duškovým podáním. Koncepce dohod je skvělá, ale samy o sobě stačí vyjádřit několika větami, ne celou knihou. Ovšem právě kapitoly o dohodách (asi 50 % knížky), patří k tomu co by se mělo tesat...

"Mistr odpověděl: Nejsi zde proto, sbys obětoval svou radost nebo život. Jsi zde proto, abys žil, abys byl šťastný a miloval. Dokážeš-li udělat to nejlepší, čeho jsi schopen, v dvou hodinách, ale ve skutečnosti tím strávíš osm hodin, jen se unavíš, mineš vyvrcholení a nebudeš mít radost ze života."

Gumiczud
16.12.2018 4 z 5

Zajímavá knížka. Pro mě nejpodstatnější je čtvrtá dohoda, která v podstatě ospravedlňuje "nedodržení" předešlých dohod. Prostě to lépe neumím, tečka.

Sygi
25.11.2018 5 z 5

Jedna z nejzásadnějších knih, na které jsem narazil, která se mi od té doby stala průvodcem po životě, byť je ve společnosti plné norem, zvyků a pravidel občas těžké dohody náležitě aplikovat.

LittleAnnette
07.11.2018 3 z 5

Mnoho přínosných myšlenek. Jen nemám ráda, když se myšlenky v knize opakují, ale u takové jsem to čekala. I když, bylo toho více, než jsem čekala. Dalo by se to shrnout na daleko méně stránek, ale chápu, že by to nebylo ono. Také mi chybělo bližší vysvětlení podstaty věci, něco více ze života, protože příklady byly nedostačující. Hodně záleží, v jakém rozpoložení nebo situaci života jste. V některých dnech mi dala správnou myšlenku, v některých jsem musela se čtením přestat, jak mne to až obtěžovalo. Záleží, kolik starostí (i myšlenek) na vás je a za kolik z nich si můžete sami nebo kolik z nich můžete vůbec ovlivnit.