Čtvrtky v parku

Čtvrtky v parku https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204288/bmid_ctvrtky-v-parku-204288.jpg 4 104 104

Co byste dělaly, kdyby váš manžel po dvaadvaceti letech společného života zničehonic opustil manželskou postel? Když se to stane Jeanie Lawsonové, nerozumí tomu a od svého muže George požaduje vysvětlení. Zamiloval se do jiné? Udělala snad ona něco špatně? George však zarputile mlčí. Nejlepším dnem celého týdne se pro Jeanie stává čtvrtek, kdy chodí se svou vnučkou do parku. Tam se seznámí s Rayem, milým, pohledným a zábavným mužem, který je v mnoha ohledech pravým opakem George. Najde v sobě Jeanie odvahu dát lásce druhou šanci, všem navzdory?... celý text

Šánka
18.05.2015 3 z 5

Jemně napsaný příběh ze života, který může potkat každého po letech manželství. Jeannie jsem obdivovala za tu výdrž a upřímně nesnášela sobeckého, majetnického a ufňukaného George. Takové nenáročné oddechové čtení, které nijak nejde do hloubky problému.

kika 13
30.04.2015 3 z 5

Nevím já jsem se knížkou prokousávala pomalu,ale dočetla jsem ji.
Hlavní hrdinka to v životě neměla lehké,umět si prosadit svůj názor a jít si za svým snem to neumí každý.

sabca
27.03.2015 5 z 5

Velmi citlivě napsaný příběh starších manželů, kde vztah přestal fungovat a manželka našla pochopení jinde. Z komentářů zde je jasné, že kniha spíše osloví starší čtenářky. Mně se moc líbila a můžu jí doporučit.

danazeskolky
16.03.2015 1 z 5

Kniha se mi nelíbila. Dočetla jsem asi do 80. strany, pak nechala dva dny odležet a vzdala. Jen jsem přecejen byla trochu chycena dějem, tak jsem udělala to, co zatím dosud nikdy: prolistovala, přečetla tu a tam kousek a pak konec. Závěr mě nepřekvapil. Chápu, že se někomu takové čtení může líbit, je to oddechové, jsou tam zakomponované různé rodinné problémy a strasti...; já jsem však asi už víc zmlsaná. Některé dialogy mi připadaly hodně naivní a jen tak klouzající po povrchu... Taky mě rozčilovalo chování některých lidí, prostě jsem jim to nevěřila. Např. nechápu, jak mohla hlavní hrdinka vydržet 10 let mlčet o svém intimním životě i před svou nejlepší kamarádkou?

Bublline
21.01.2015 3 z 5

Mám tuhle knihu i ráda, fakt že jo, ač sama moc nechápu proč. Prostě... je to příběh celkem o ničem, je tam vůbec nějaká zápletka? Co se tam vlastně děje? Určitě mě chápete.

jasmína
21.12.2014 5 z 5

Po dlouhé době opravdu skvělý román, nemohla jsem se odtrhnout a jsem ráda, že jsem v knihovně, kam jsem se po letech opět přihlásila, nehrábla špatně, ale po opravdu vydařené knize.

Manželka, nešťastná několik let v manželství, se i v pozdním věku dokáže odtrhnout a žít spokojený život po boku muže, který ji má rád a ona jeho, a nebyla to zcela lehká cesta k vysněnému cíli, ale děkuju za ni !

Jen vysvětlení manžela bylo zvláštní, proč s ní deset let nespal, ale zase aspoň hodně překvapivé, takže mě kniha v ničem nezklamala !

Kočičáci
14.12.2014 4 z 5

Za poslední dobu jsem se nabažila příběhů, které se točily kolem náctiletých hlavních postav, proto pro mě byla velmi příjemná změna ve věkovém obsazení hlavních hrdinů této knihy. Téma příběhu i zásadní otázku "zůstat či nezůstat" hodnotím velmi s povděkem. Fandila jsem Jeannie, aby poslechla své srdce a nebyla z ní navždy "holka stará".
Jestli chcete vědět, jak se nakonec rozhodla, tak jděte do toho!

Aneleh
03.11.2014 5 z 5

O lásce starších lidí se příliš nikde nemluví ani nečte, jako by to bylo něco nepatřičného. Tato autorka se toho odvážila a píše příběh Jeanie, která se sžívá se svojí novou rolí babičky a zároveň se potýká se svým mužem, který se s ní odmítá milovat a s pokušením začít žít s novým partnerem. Její nová vášeň ohrožuje vše, co je jí drahé, a tak se musí rozhodnout...velmi působivé a poučné a nejen pro starší generaci. Škoda, že nejsou k sehnání další dvě knihy této autorky.

BUBINA1971
26.10.2014 5 z 5

Knížka se mi moc líbila.Jemný příběh o rozchodu a setkání ženy ve zralém věku.

Antoaneta
09.09.2014 4 z 5

Moc pěkný příběh a krásná obálka.Zpočátku jsem váhala jestli knihu číst nebo ne podle recenzí to vypadalo že to nebude úplně můj šálek kávy ale jsem mile překvapená.Začetla jsem se a nelituji stojí za přečtení.Příběh Jeannie je snadno uvěřitelný podaný lehkou čtivou formou určitě si své čtenáře najde.

jluky
27.08.2014 4 z 5

Kniha ma príjemne prekvapila. Veľmi pekný komorný príbeh ženy v zrelom veku...........

Alča I.
13.08.2014 5 z 5

Pěkné čtení pro ženy ve zralém věku.

evasamankova
03.08.2014 4 z 5

Ač byla hrdinka věkově jednou tak stará jak já, kniha se mi ohromně líbila. Velmi čtivý příběh jako ze života, psaný lehce, mile, bez patosu, dokonale uvěřitelný. Moc hezká kniha, včetně velice podařené obálky.

iška
18.07.2014 4 z 5

Mně byla hrdinka věkově blízká a užila jsem si to.

Xterka
16.07.2014 3 z 5

Zařadila bych k průměru. Občas mi přišel žen příběh zbytečně natahovaný.

May
09.06.2014 4 z 5

Něžný příběh o nutnosti volby mezi povinností a očekáváním okolí a vlastními touhami....... A přesto, že je mi o více než dvacet let méně než hrdince příběhu ... jsem přesvědčena o tom, že podobné dilema můžeme řešit kdokoli z nás, komu je nad třicet .... Velmi příjemně napsáno a moc bych si přála být tak hodná a obětavá jako Jeannie .......

Nikolka001
27.05.2014 3 z 5

Čtivý příběh, od kterého nemůžete čekat přiliš.

bookcase
26.05.2014 5 z 5

Mně se to líbilo hodně, i když hrdinka je mi věkově ještě hodně vzálená.

Alex.Barunka
22.05.2014 2 z 5

Kniha mě vůbec nebavila. Námět byl možná dobrý, ale čekala jsem něco trochu jiného.

zulanek
18.05.2014 4 z 5

Moc pěkný příběh ze života ženy,která ve zralém věku potkala lásku,šla za hlasem svého srdce a zvítězila. Bojovala rozumem i citem,ale krev není voda. V její situaci jsem jí docela chápala a navíc, Ray,to je tedy chlap,až jsem ho Jeanie trochu záviděla.

Autorovy knížky

Hilary Boyd