Čtenáři z Broken Wheel doporučují

Čtenáři z Broken Wheel doporučují https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278258/bmid_ctenari-z-broken-wheel-doporucuji-5YS-278258.jpg 4 210 66

Román o lásce ke knihám a o tom, co všechno se může stát, když máte opravdové přátele. Dvě zcela rozdílné ženy, osmadvacetiletá Sara Lindqvistová ze švédského Haninge a pětašedesátiletá Amy Harrisová z amerického Broken Wheel, si dopisují. Po dvou letech vzájemného vyměňování dopisu, knih a myšlenek o literatuře i životě se Sara rozhodne, že Amy navštíví. Když však konečně dorazí, Amy je po smrti. Sara se ocitá sama v ospalém městečku mezi kukuřičnými poli. Pochopitelně jsou tam ale všichni ti, o nichž jí Amy v dopisech vyprávěla. Svérázní obyvatelé Broken Wheel se o zmatenou turistku ochotně postarají, Sara zůstává a poprvé v životě nachází skutečné přátele (nejen pana Darcyho a Bridget Jonesovou). S jejich pomocí otevírá knihkupectví, kde nabízí knihy po zesnulé Amy. Sara i město ožívají, vznikají nové, nečekané páry a ani Sara, ani obyvatelé Broken Wheel se neodvažují pomyslet na chvíli, kdy se Sara bude muset vrátit domů do Švédska. Sařino dvouměsíční vízum co nevidět vyprší, a tak se její novopečení přátelé rozhodnou vzít celou záležitost do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Läsarna i Broken Wheel rekommenderar , 2014

mySaints
17.07.2016 3 z 5

Obsahuje malé množství spoilerů ... ;)
V žánru "pohodové literatury" je to fajn čtení, zejména knihomoly budou bavit všechny ty narážky na "knihy vs realita". Ovšem když se nad tím člověk zamyslí, ten "skutečný" život hlavní hrdinky je opět zase jen smyšlený příběh, dle mého názoru emočně velmi plochý (ano je to jen ta "pohodovka", ale zase k čemu mi to je, když jsou hrdinové tak málo uvěřitelní?) a dějově dost předvídatelný. Dva dospělí lidé spolu hrozně moc chtějí být, ale nemůžou uvěřit tomu, že by to ten druhý chtěl taky? A Tom je tu jako prototyp toho dokonalého muže, který nechce mít žádnou krátkodobou záležitost, jelikož by mu to mohlo ublížit? Pche...No...Dobrá. Tato kniha má takové to zvláštní poselství, že "život je vlastně stejně skvělý a nepředvídatelný jako všechny ty úžasné příběhy v knihách, takže přestaňte číst a vyběhněte ven za dobrodružstvím". Takže ano - přestaňte číst! Ale jestli hodláte číst dál a dál, protože život je taky občas pěkná pruda a stereotyp, tak si tuhle knížku vezměte na dovču, čtěte ji jako pohádku a ten feel-good pocit se dostaví. Takže kniha splňuje požadavky ;)

Adris
15.07.2016 3 z 5

Takový obyčejný román o knihách. Dosti popisný. Není špatný, ale asi vám ani nic neujde, když si jej nepřečtete.

katyka
07.07.2016 4 z 5

V podstate je to predvítateľná kniha s nepravdepodobnou zápletkou. Ale vadilo mi to? Ani trochu! Zápletka je v tomto type kníh až na druhom mieste, podstatný je ten pocit, ktorý vo vás román vyvolá. A Čtenáři z Broken Wheel dodajú obrovské množstvo pozitívnej energie, optimizmu a pocit, že svet je predsa len miesto, kde sa oplatí žiť. A naviac je to o knihách! Pre to má u mňa tento román hviezdičku naviac, lebo Saru by som chcela za knihomolskú kamarátku. Aj Amy. :) Odporúčam vždy, keď chcete zdvihnúť náladu (ak nedostávate z romantickej literatúry vyrážku).

kalinkacz
01.07.2016 3 z 5

Asi nejvíce knihomolská kniha v celém mém životě... Potkáte v ní všechny známé současné i dávné spisovatele včetně jejich nejznámějších děl... I když kniha začíná ponurou zprávou o smrti Amy, tak se jedná pro mě až o moc pozitivní román... Ze začátku mi kniha přišla neskutečně čtivá a nešlo se od ní odtrhnout... Jenže od půlky byla dost předvídatelná a značně zdlouhavá.. Není se čemu divit, má 400 stran a alespoň o 100 by šla zkrátit... Nicméně pro toho, kdo má zájem o pozitivní a milé čtení na prázdniny, to nebude špatná volba!

Locika
22.06.2016 3 z 5

"Cítíš to? Vůně nových knih. Nepřečtená dobrodružství. Kamarádi, které jsi ještě nepoznala, hodiny čarovného úniku ze skutečnosti, které čekají jen a jen na tebe."

iška
09.06.2016 5 z 5

Nečekejte příběh plný zvratů, vášní a napětí. Ale je to kouzelná pohodová knížka o lidech a vlastně i knihách, přestože většina zde vystupujících osob jsou vlastně nečtenáři. Bylo mi u ní moc fajn.

švédská literatura knihkupectví o knihách

Autorovy knížky

Katarina Bivald