Čtenáři z Broken Wheel doporučují

Čtenáři z Broken Wheel doporučují https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278258/bmid_ctenari-z-broken-wheel-doporucuji-5YS-278258.jpg 4 210 66

Román o lásce ke knihám a o tom, co všechno se může stát, když máte opravdové přátele. Dvě zcela rozdílné ženy, osmadvacetiletá Sara Lindqvistová ze švédského Haninge a pětašedesátiletá Amy Harrisová z amerického Broken Wheel, si dopisují. Po dvou letech vzájemného vyměňování dopisu, knih a myšlenek o literatuře i životě se Sara rozhodne, že Amy navštíví. Když však konečně dorazí, Amy je po smrti. Sara se ocitá sama v ospalém městečku mezi kukuřičnými poli. Pochopitelně jsou tam ale všichni ti, o nichž jí Amy v dopisech vyprávěla. Svérázní obyvatelé Broken Wheel se o zmatenou turistku ochotně postarají, Sara zůstává a poprvé v životě nachází skutečné přátele (nejen pana Darcyho a Bridget Jonesovou). S jejich pomocí otevírá knihkupectví, kde nabízí knihy po zesnulé Amy. Sara i město ožívají, vznikají nové, nečekané páry a ani Sara, ani obyvatelé Broken Wheel se neodvažují pomyslet na chvíli, kdy se Sara bude muset vrátit domů do Švédska. Sařino dvouměsíční vízum co nevidět vyprší, a tak se její novopečení přátelé rozhodnou vzít celou záležitost do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Läsarna i Broken Wheel rekommenderar , 2014

adorjas
29.04.2019 3 z 5

Taký feel good román na jar alebo jeseň, keď sa vám už chce von, ale je zima, a tak sa radšej zakutáte pod dekou a k tomu si dávate čítaníčko. Určite nečakajte super kvalitnú beletriu, aj keď kniha dodá celkom veľa tipov na iné knihy. Pre romantických knihomoľov a knihomoľky to možno bude kniha aj na viac hviezdičiek. Mňa minimálne vytrhla z čitateľskej krízy a pomocou nej som si spísala ďalší pekný zoznam kníh na čítanie.

Michonne
31.03.2019 5 z 5

Knihy o knihách jsou skutečným pohlazením po duši, takže knihomilové vstupte!

PS: Jsem ráda, že ke stránkám nečichám pouze já. :))

Manifest blech
15.03.2019 3 z 5

Lehká odpočinková, vtipná. Ideální na pršivé jarní počasí.

namornice
11.03.2019 4 z 5

"Každá kniha si najde svého čtenáře. A každý čtenář svou knihu"

Právě čtu Čtenáře z Broken Wheel a jaký tohle je hezký čtení! Knihy o knihách mě dost baví. Zatím jsem tak v polovině, ale hlavní hrdinka Sara - trochu introvertní a malinko asociální - je mi dost sympatická a hned bych s ní zašla na kafe a pokec o knížkách. Její originálni řazení knih do kategorií mě dost pobavilo ( SEX, NÁSILÍ A ZBRANĚ, PŘÍJEMNÁ LITERATURA PRO ŽENY , PRO PÁTEČNÍ VEČERY A LÍNÉ NEDĚLE V POSTELI - jaký originální kategorie :-) - A já si pořád lámu hlavu nad tím, jak řadit knížky do polic.)
Ostatní postavy se během děje postupně odhalují, zápletka je docela jednoduchá a nejspíš směřuje k trochu předvídatelnému konci, nicméně je to opravdu pohodové čtení. Líbit se bude asi spíš knihomolům - díky spoustě odkazů na další knižní poklady mi kapitolu po kapitole závratně vzrůstá spotřeba lepítek.

HankaHail
17.11.2018 2 z 5

Průměrná knížka, které by méně stránek jedině pomohlo. Pokud máte rádi malé městečka, lidi které tyto městečka tvoří, pomalejší děj a tichou hlavní hrdinu do knížky se klidně dejte. Pokud tyto věci rádi nemáte, jako já, tak ruce pryč.

stafbul
27.10.2018 3 z 5

Pěkná atmosféra, která zaujme všechny knihomoly...konec konců sen každého takového je pracovat obklopen knihami a nemít nad sebou vedoucího ;) Příběh trošku banální, což z knihy udělalo takovou tu klasickou oddechovku a shodilo to jednu hvězdičku dolů. Jinak by šla kniha vystihnout také filmovým citátem "Chlape, Vy tam máte postav jak na Orloji." :-D

michaela2338
03.09.2018 5 z 5

Mezi čtenáři z Broken Wheel mi bylo dobře. Příjemné a velmi poklidné čtení. Byla jsem asi v tom správném rozpoložení, protože mi knížka více než sedla.

Barbara182
13.08.2018 3 z 5

Milá kniha o milovnici knih pro lidi, co smýšlejí podobně :-) Začátek je sice takový útržkovitější a chvíli trvá, než se děj rozběhne, ale pak jsem se i docela bavila. Všechny ty lehce karikaturní postavičky z amerického maloměsta mi byly sympatické od samého začátku a romantická linie se snaží celkem povedeně vzdorovat klišé :-) Milovníci knih jistě ocení úvahy hlavní hrdinky a onu spoustu narážek na nejrůznější autory a jejich díla :-) Tři hvězdičky dávám proto, že ačkoli z knihy sálá nezdolná pohoda, nezanechala ve mně hlubší dojem a nejsem si jistá, jestli budu mít nutkání se k ní někdy v budoucnu vrátit.

Mrňous1
12.05.2018 4 z 5

Příjemné čtení, chvilkami jsem se trošku ztrácela v myšlenkách, ale na druhou stranu byly místa, která nutila k zamyšlení a hluboké myšlenky přinášela, takže myslím, že kniha splnila to, co jsem od ní očekávala. Ke knize jsem se dostala přes Spolek přátel krásné literatury, očekávala jsem stejný zážitek, ten se nedostavil, ale za přečtení kniha určitě stojí.

Makropulos
07.05.2018 4 z 5

Milé, zábavné, romantické a hlavně pohodové, snad trochu jednoduché, vyprávění s pár zajímavými postavami a popisem života na americkém venkově. A navíc je to o knížkách a o čtení. Bylo by to asi na 3,5 *, ale bylo mi vlastně při čtení dobře.

Stellia
30.01.2018 5 z 5

Musím sa priznať, že spočiatku sa mi začítavalo do príbehu trošku ťažšie, ale akonáhle sa to rozbehlo a obyvatelia Broken Wheel sa začali angažovať, nevedela som sa od toho odtrhnúť :) Rozhodne sa nenechajte odradiť pomalším úvodom, pretože nebudete ľutovať ;)

vikaa
13.01.2018 4 z 5

Nechte se unést příběhem odehrávajícím se v americkém zapadlém městečku, kde lišky dávají dobrou noc. Poklidnou a ospalou atmosféru naruší příjezd Sáry, která přijela z Evropy navštívit svoji přítelkyni, se kterou si vyměňuje dopisy a knihy. Přestože dívka vypadá a projevuje se poměrně nenápadně, dokáže vyvolat u lidí v městečku jen to nejlepší. Společně se Sárou přišel do města čerstvý vítr...
Milé nenáročné počtení pro ženy, co miluji knihy. Za mě poctivé 3 a půl hvězdy!

Nifredil
29.09.2017 2 z 5

Čekala jsem úplně jiný druh knihy a bylo to tak trochu zklamání. Pod pojmem feel good román si opravdu nepředstavuji poměrně prvoplánovou limonádu. Četlo se to ale dobře, není tam žádný velký konflikt, postavy jsou milé, mají jasné charakterý a pocit po dočtění byl příjemný. Takže za mě sice zklamání a bohužel jen 2 hvězdy, ale nelituji času u knihy stráveného.

mehilainen
23.09.2017 4 z 5

Milá a čtivá knížka, děj je předvídatelný, ale to vlastně nevadí, jde hlavně o navození příjemné atmosféry, jak již napovídá žánr. Konec je poněkud přitažený za vlasy, ale jsem to tomu naivně milému příběhu, protkanému spoustou knižních tipů, schopna odpustit! :)

katulinek99
15.09.2017 3 z 5

Na přečtení této knížky jsem se poměrně dost těšila, ale musím přiznat, že za mě spíše zklamání. Autorčin styl psaní je sice čtivý, ale děj dopředu hodně předvídatelný. Za mě tedy spíše nuda.

Ventimiglia
08.09.2017 4 z 5

Přesně takovou knížku jsem potřebovala. Odevšad se na nás hrnou mizerné zprávy, hospodářská krize, populističtí politikové získávají hlasy, napětí v EU, děsivá Korea... Někdy propadám skepsi. A v takové chvíli kapka naděje, že i v tak zoufalém místě, jako je maloměsto Broken Wheel v Iowě, totálně zbídačeném (mladí se stěhují pryč, obchody zkrachovaly, lidé jsou zadlužení a nedaří se jim prodat své domy, protože kdo by chtěl do Broken Wheel?), může - možná? - začít něco, co vrátí do městečka život. Nepravděpodobné? Inu ano; ale proč ne? Proč by švédská knihomolka nemohla šířit lásku ke knížkám, lásku, která z ní přímo vyzařuje (viz kouzelná scéna, kdy Sara čte v knihkupectví a před výkladní skříní přibývá zvědavců, kteří nemohou pochopit, jak je možné, že někdo dokáže číst pět hodin v kuse) a která je nakažlivá? Knížky voní dobrodružstvím a pro každého se najde kniha, která je pravá právě pro něho. Připomnělo mi to báječně chvilky s knížkami, čajem a sušenkami Club před mnoha lety, a už pro tohle je mi knížka milá.
Četla jsem se zápisníkem po ruce - kvůli knižním tipům. Jsou mezi nimi takové, které neznám, a už teď se na ně těším.

Peršanka
26.08.2017 3 z 5

Místy roztomilé, chvílemi nuda.

veru_nedvedova
30.06.2017 2 z 5

Tohle je můj druhý feel-good román, ale nezaujal mě. Nemohla jsem se do něho začíst a ani jsem ho nedočetla. Jako první feel-good román jsem četla Kouzelníkův únik z reality a ten je úplně úžasný. Každopádně kdo hledá pohodové a klidné čtení na léto, tak tahle kniha se mu bude určitě líbit :)

SBH
18.04.2017 4 z 5

V anotaci se píše – naprostá bomba ve feel-good žánru, a já díky tomu zjistila, že podobný žánr vůbec existuje. Co všechno dnes lidi nevymyslí.
Přiznávám, že do půlky jsem se pekelně nudila. Sara pořád jenom čte, vůči místním je sice zdvořilá, nicméně odměřená, oni se chovají víceméně stejně. Sara potká charismatického Toma, ale na nějaký románek jí chybí zkušenosti a jemu nadšení. Sara se rozhodne prodávat knihy z rozsáhlé sbírky zesnulé přítelkyně. Trpělivost růže přináší. V polovině se barvotisková vstřícnost obyvatel amerického maloměsta příjemně prohloubila, nesmělá Sara si v kritických situacích dokázala udržet glanc a sebeúctu. A především výrazně vygradoval děj a autorčin smysl pro humor.
Moc se mi líbila myšlenka, že knihy s příšerně tragickým koncem by na sobě měly mít stejné upozornění o škodlivosti jako krabičky cigaret. Kniha byla v souhrnu opravdu zábavná a vtipná. Negativní názor v převážné většině pramenil z přehnaných očekávání. Neumím si představit, jak se někdo z malebného Švédska nadšeně přestěhuje do fádní Iowy. Jazykově a stylisticky se kniha četla hladce, neskřípala, nevynikala.

Peace
12.03.2017 3 z 5

"Není ani tak důležitá míra trápení, jako spíš to, jak moc v nás zakoření."

Plusové body má děj rozhodně za pasáže o knihách, ty jsem si užívala :o) Na můj vkus je však kniha moc rozvleklá a některé pasáže mi přišly vyloženě zbytečné.

švédská literatura knihkupectví o knihách

Autorovy knížky

Katarina Bivald