Čtenáři z Broken Wheel doporučují

Čtenáři z Broken Wheel doporučují https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278258/bmid_ctenari-z-broken-wheel-doporucuji-5YS-278258.jpg 4 210 66

Román o lásce ke knihám a o tom, co všechno se může stát, když máte opravdové přátele. Dvě zcela rozdílné ženy, osmadvacetiletá Sara Lindqvistová ze švédského Haninge a pětašedesátiletá Amy Harrisová z amerického Broken Wheel, si dopisují. Po dvou letech vzájemného vyměňování dopisu, knih a myšlenek o literatuře i životě se Sara rozhodne, že Amy navštíví. Když však konečně dorazí, Amy je po smrti. Sara se ocitá sama v ospalém městečku mezi kukuřičnými poli. Pochopitelně jsou tam ale všichni ti, o nichž jí Amy v dopisech vyprávěla. Svérázní obyvatelé Broken Wheel se o zmatenou turistku ochotně postarají, Sara zůstává a poprvé v životě nachází skutečné přátele (nejen pana Darcyho a Bridget Jonesovou). S jejich pomocí otevírá knihkupectví, kde nabízí knihy po zesnulé Amy. Sara i město ožívají, vznikají nové, nečekané páry a ani Sara, ani obyvatelé Broken Wheel se neodvažují pomyslet na chvíli, kdy se Sara bude muset vrátit domů do Švédska. Sařino dvouměsíční vízum co nevidět vyprší, a tak se její novopečení přátelé rozhodnou vzít celou záležitost do vlastních rukou…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Host

Läsarna i Broken Wheel rekommenderar , 2014

Lucila
03.03.2017 5 z 5

Kniha mě nadchla. Miluji pomalé knížky, ve kterých se někomu daří měnit svět kolem sebe k lepšímu - např. Muž, který sázel stromy. Tato kniha je podobného zaměření. Navíc přidává spoustu doporučení a názorů na další knihy, což je přijemný bonus. Příjemné a oddychové čtení. Doporučuji !

ssyyllvvaa
28.01.2017

Půvabná a pohodová kniha, možná napsaná v trochu pomalém tempu, ale to tempo odpovídá tempu obyvatel Broken Wheel. Mně se líbilo právě to, jak se na základě nenápadných a malých změn zavedených Sarou a tím, jak si lidé začali číst, změnil postupně život celého tamního společenství. A scéna, kdy si Sara čte ve výloze knihkupectví prostě nemá chybu !

kyslikova
27.01.2017 2 z 5

Milý příběh to zcela jistě je, jen škoda, že tak nečtivě napsaný.... možná by pomohla redukce počtu stran na polovinu :-P

MaVa
25.01.2017 3 z 5

Počáteční souboj s knihou, 14 dnů odkládání po dvou třech přečtených stranách.... pak se to však zlomilo a kniha dostala spád. Rozhodnutí nevzdat to se nakonec ukázalo jako dobré. Milá kniha o tom, že i v těch místech, kde by to člověk nečekal, se najde věc, která lidi spojí a změní jejich životy.

ITGIF
12.01.2017 3 z 5

Velmi milá knížka, skvělá na dovolenou nebo na vánoční prázdniny, tak jak tomu bylo u mne.

Asi bych feel good románů dokázala najít ty, které mne zaujaly a bavily více, ale na 3, možná 3 a půl hvězdičky to stačilo :-)

Hor105
06.01.2017 5 z 5

Prvních sto stran jsem nevěděla,jestli číst dál nebo odložit.Pak jsem se začetla a držela palce Saře a místy se usmívala.Závěr téměř neuvěřitelný.Hezké!

Šánka
25.11.2016 5 z 5

Nádherně pohodové čtení o knihách..... a nejen o nich.
Nebudete nedočkavě otáčet stránky plné napětí, nedočkáte se ani velkých zvratů, budete si jen potichoučku užívat milé čtení a tu krásnou soudržnost svéráznych lidiček malého ospalého městečka, kde se čas jakoby zastavil. A u toho se budete chvílemi usmívat....., protože tohle je knížka plná pohody a klidu..... , a možná v tom začínajícím předvánočním shonu právě ta pravá.

katallinka
23.11.2016 3 z 5

Dala jsem pouhé 3 hvězdy, ale kniha by si určitě zasloužila i více. Moc se mi líbila. Jedná se o roztomilou a pohodovou knížku. Celou dobu jsem chtěla mít Sářino knihkupectví doma. Bohužel kniha je bez nějakých zvratů. Určitě stojí za přečtení, ale není to kniha, která Vám převrátí pohled na svět po jejím přečtení.

tinuschen
21.10.2016 1 z 5

Práve čítam, je to nuda, ale možno mladším čitateľkám sa bude páčiť.

Knihomlok2015
12.10.2016 3 z 5

Konec byl opravdu fajn - ale než jsem k němu dostala. Bez prvních 100 stran bych se prostě obešla.

bookcase
10.10.2016 5 z 5

Knihy, knihy, knihy. To se mi líbilo hodně, byl to milý příběh o přátelství a především o knihách.

lenkaabooks
07.10.2016 4 z 5

Milé, pohodové, úsměvné čtení. Pro dívky a ženy, zvoucí se knihomolkami, jako stvořené. Romantika v knihkupectví - a všichni žili šťastně a spojeně až do smrti :-)

medialstar
14.09.2016 3 z 5

Velká pohoda, vše je zalité sluncem, malá klopýtnutí bleskově vyřešena. Severská literatura ukazuje svoji vlídnou tvář. Poznáváte příběh Sary, která cítí, že tohle městečko by mohlo být jejím domovem a přirůstá jí k srdci nejen místní obyvatelstvo a jeden fešák, ale i styl života. Moje očekávání, že děj bude více směřován do prostor knihkupectví, se bohužel nenaplnilo, ale ani tak to nebylo marné čtení.
Léto, pohoda, romantika, knihy.... Proč ne.
A taky se mi moc líbí obálka, prostě si nemůžu pomoct. :-)

Marcela52
04.09.2016 5 z 5

Bylo to milé, optimistické čtení o tom, jak lze získat přátele i tam, kde to nejméně očekáváte. Uvítala jsem i některé tipy na knihy v textu, ale bohužel jsem pak zjistila, že se u nás nedají sehnat. Mohu každému doporučit pro dovolenkovou pohodu. Knih, které se dobře čtou a ještě mají dobrý konec není zase tak mnoho, tak pokud máte splín, tato kniha vám ho určitě vyléčí...

hlina
28.08.2016 5 z 5

Aaaachchch...
Možná naivní a předvídatelné,ale já si to moc užila. Copak si člověk nemůže občas dopřát romantický příběh? A pokud v něm jednu z hlavních rolí hrají knihy, pak je odpověď jasná.
Ukládám do knihovny vedle Spolku přátel krásné literatury a bramborových koláčů.
"Slečna H. nechápala ty, kteří nevyhazují knihy. Nic jí nepřipadalo méně svaté než špatná nebo průměrná kniha; v tom s ní Sara ovšem nemohla souhlasit.
Pořád to přece byly knížky.
Sara je přeprodávala nebo někomu darovala, ale vyhodit je nedokázala. I když byly tak mizerné, že uvažovala, zda je morálně obhajitelné je dál šířit k dalším, nevinným čtenářům. ..."

janulka1310
22.08.2016 5 z 5

Zajímavý příběh hlavní hrdinky doprovázený příběhy vedlejšími postavami..takže v podstatě několik příběhů v jednom..kniha se dobře četla, líbily se mi odkazy na knihy a taky závěr...určitě doporučuji všem milovníkům knih :)

JanaDor
17.08.2016 5 z 5

Tato kniha je úžasná. Vyvolala ve mně pocit štěstí ze čtení. Rozesmála mě svou bezprostředností. Dojala mě svou upřímností. Vylíčené scény jsem si přehrávala před očima a vše prožívala s obyvateli Broken Wheel. Krásně mě z ní mrazilo a já jsem si to užívala. Prostě je skvělá. Nejraději bych vám ji vnutila se slovy, že každý, kdo miluje knihy, by si ji měl přečíst. Myslím si, že větší úspěch bude mít u žen, protože nejvíc k nám mluví Sára. Sára je knihomolka, která věří, že knihy pomůžou lidem být lepší. Že každá kniha si najde svého čtenáře.
Je to pohodové, milé a vypracované vyprávění podané s vtipem a citem pro danou situaci.

Ivuska.09
31.07.2016

Mám moc ráda knihy o knihách - toto je právě jedna z nich. Milý příběh, krásné téma, osudy různých lidí... Odpočinkové čtení, ideální na dovolenou.

alzbeta4340
28.07.2016 4 z 5

Pomalu plynoucí román pro knihomol(k)y.
Získal si mě postřehem o nezdvořácích s knihou, viz předcházející komentář mrazovagabina. Nejspíš to zná každý, kdo rád čte. Málo akce, zato příjemná atmosféra. Četba této knihy nevyvolá nadšení, ale spokojenost. Pro mě to není málo.

mrazovagabina
19.07.2016 5 z 5

Děj knihy je možná předvídatelný, ale pokud je člověk schopný se od toho odprostit, může mu tato kniha mnohé přinést: dobrou náladu, důvěru v lidi a v sílu přátelství, a v neposlední řadě spoustu trefných a sympatických postřehů a o knihách a životě. ("V tomhle byli lidé zvláštní. Mohli jste jim být sebevíc ukradení, ale pokud byste si otevřeli knížku, hned by vás považovali za nezdvořáka."; "Nech lidi, ať se smějou. Bude to znamenat jen to, že žijeme zajímavější život než oni.")
Za sebe říkám, že se k Čtenářům z Broken Wheel určitě ještě vrátím, a určitě vícekrát. Doufám, že autorka bude ve psaní pokračovat.

švédská literatura knihkupectví o knihách

Autorovy knížky

Katarina Bivald