Čtenář z vlaku v 6.27

Čtenář z vlaku v 6.27 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259012/bmid_ctenar-z-vlaku-v-6-27-rqb-259012.jpg 4 281 103

Guylainu Vignollesovi je třicet šest, je osamělý a nenávidí svou práci. Je naprosto nenápadný, nikdo by si ho patrně ani nevšiml, kdyby spolucestujícím z vlaku každé ráno nepředčítal několik stránek, které se mu večer předtím podařilo zachránit před záhubou. Jeho přáteli jsou hlídač, který komunikuje téměř výlučně ve verších, a bývalý kolega, který následkem nehody v práci ztratil svoje nohy a kousek po kousku je sbírá zpátky... Jednoho dne dostane Guylain ve vlaku nevšední nabídku a o něco později v něm také objeví USB, které jeho šedivému životu znovu dodá barvy. Tolik lze říct, aniž bychom toho o příběhu vyzradili příliš. Autor totiž čtenáři pravdu odkrývá postupně a nutno zdůraznit, že Čtenář z vlaku v 6:27 je jednou z mála nepředvídatelných výjimek. Bývá charakterizován jako „moderní pohádka“, a ačkoliv draka supluje kovová příšera živící se papírem, princ bydlí v kutlochu pod střechou se zlatou rybkou, která mu žádná přání neplní, a princeznu najde na místě, kde by ji ani náhodou nehledal, román zůstává hřejivým – a velmi poetickým – příběhem o laskavosti lidského srdce, důležitosti přátelství a lásky.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Le Liseur de 6h27 , 2014

Dani25
11.07.2018 5 z 5

Nie je to nejaká literárna špička, ale veľmi ma pobavila, preto 5* :)

Marika Vanova
08.07.2018 5 z 5

Čtenář z vlaku v 6.27 - ze začátku mi přišlo, že je to divný příběh a je nemožné se do něj začíst. Teď po přečtení si myslím, že je nemožné se do něj nezačíst a jsem z něj okouzlena a usmívám se pod "fousy". Často mě to rozesmálo i překvapilo až zarazilo, ale zkuste to sami, doporučuji

Luciefever
30.05.2018 4 z 5

Mí Francouzi mi rozumějí! Nebo je to naopak? Z mého pohledu mají totiž frantíci zvláštní dar povýšit podivínství na půvabnou a nezaměnitelnou lidskou vlastnost. Takhle kniha je na první pohled hubeňour, ale uvnitř skrývá nutričně pestrou a vyváženou stravu pro duši knihomola. Příběh tu vyprávět nebudu – co kdyby se našel někdo, kdo by se chtěl taky nakrmit;)

martina.tim
04.05.2018 5 z 5

Od knížky jsem moc nečekala. A právě proto mě mile překvapila. Z obyčejného života se stal neobyčejný příběh plný normálně podivných situací. Příjemná relaxace s úsměvem na tváři. :)

Bonnet
17.04.2018 2 z 5

Autor se asi nemohl rozhodnout, o čem bude hlavní dějová linka - jestli o boji zaměstnance a zlé mašiny, a nebo o duševních nížinách toho toho zaměstnance. Tak obému věnoval odhadem půl knihy, přičemž na sebe ty půlky nenavazovaly, a ještě z knhy udělal novelku plnou prázdných stránek. Občas vyšvihl zajímavou myšlenku, tak za to má hoch jednu hvězdičku. (Tu druhou má za to, že mě dlouho nezdržoval.)

gersie
16.03.2018 5 z 5

Moc se mi líbila. Hezky a citlivě napsaný příběh obyčejného chlapce co bere život zodpovědně a vnímavě se staví ke svému svéráznému okolí. Prožívá obyčejný , leč díky svému přístupu nevšední život.

Uroborus
11.03.2018 1 z 5

Tak som sa na túto knižku tešil, ale nedokázal som to zakončiť, nedalo sa. Pre mňa hrozne nezáživné, ospravedlňujem sa!

Sasula1
25.02.2018

Milý román, novodobá pohádka. Styl psaní jasně odkazuje na francouzskou literaturu. V příběhu jde v podstatě o obyčejném životě. Jeho starostech ale i radostech byť v malých věcech.

klarinet02
18.01.2018 5 z 5

Nikdy bych nečekala, že mě taková knížka nadchne. Myslela jsem si před započetím čtení, že ji v polovině přestanu číst. Ale páni, nádhera, zamilovala jsem se do ní od první stránky.

iLuciferie
28.10.2017 2 z 5

Smutná knížečka..

Nuny
14.10.2017 3 z 5

Je to zajímavé čtení. Vyvolá spoustu emocí a dokáže člověka na chvilku vtrhnout do příběhu.
Jen ta časová linie je zvláštní, tedy že patnáct let dělá to stejné a najednou se to změní. Jeho nechuť k životu je až alarmující, to si ani neumím představit, že by takhle mizerně někdo žil.
Fejetony o veřejných toaletách tomu nasadily koruny.

Sunday
03.09.2017 4 z 5

Taková velmi zvláštní love story. Tedy to, že je to love story se pozná až úplně na konci, spíše to, že se tam ta love story vyvine už bez nás. Nejdřív nevíte, co si myslet o hlavním hrdinovi - čte lidem ve vlaku, chodí do práce, žije sám se zlatou rybkou v akvárku ... Ale pak se jakoby probudí, proč ? - to si přečtěte sami. Bude prý natočen film, pokud to natočí Francouz, tak už to "vidím", takovou tu typickou francouzskou "náladu". Dá se to, čtěte.

Daenerys
23.08.2017 2 z 5

Divnoknížka. Takové outlounké a přitom mi trvalo celkem dlouho, než jsem se dohrabala na konec. Hodně zvláštní počin. Místy to na mě působilo až odpudivě - tedy co se týče popisovaného prostředí, osob či událostí. Naopak forma podání je moc pěkná, taková poetická - což zřejmě způsobovalo ten mylný pocit, co mě při čtení často přepadal - že se příběh odehrává v minulosti (např. na počátku 20.stol.) a že jej vypráví daleko starší člověk.
Nicméně po dočtení musím uznat, že to mělo něco do sebe.

Pavelina
19.07.2017 5 z 5

Poetický popis banálních a zcela nepoetických věcí a dějů. Poetická zápletka, poetické postavy. Text v textu. Kniha překvapila, zahřála u srdce. Mám ráda knihy, kde ani tak nejde o dějové zápletky, pointy a plastické charaktery postav. Radost ze čtení samotného je někdy osvěžující, vždyť i cesta může být cíl...

Andyx
01.07.2017 5 z 5

Kniha mě zasáhla více, než bych očekávala. Přemýšlím nad osudem postav skoro každý den. Autor dokázal popsat osamělost, přátelství i naději velmi osobitým a netradičním způsobem. Příběh má podtón pohádky, přesto je velmi pochmurný a na zamyšlení. Humorným přídavkem pak rozhodně byly Tetičkismy - "WC je zpovědnice bez faráře."

syskas
29.06.2017 5 z 5

Milá, krásna kniha. Dokonca prepáčim aj koniec, ktorý som predvídala :-).

jana79
13.05.2017 3 z 5

Knížka mě nadchla : )

Silmarien
27.04.2017 4 z 5

Knižka o knihách... o mužovi, ktorý každé ráno vo vlaku cestou do práce prečíta pár úryvkov, ktoré na seba nenadväzujú. Pár úryvkov zo stránok, ktoré deň predtým vyrval z papule Veci. Veci, ktorú obsluhuje a ktorou vraždí tisíce kníh. Knižka o mužovi, ktorý pod posteľou schováva plný kufor a živí tak dni svojho priateľa nádejou. O mužovi, ktorý sa naučil byť neviditeľným a pritom každý deň robí pár ľuďom cestujúcim na tej istej linke život o niečo krajším.
Mužovi, ktorého život je všedný, popretkávaný ďalšími všednými postavičkami z Paríža a okolia a pritom dohromady dávajú nevšedný príbeh, ktorý ešte hravo nadskočí v deň, kedy Ardlo Buret vo vlaku nevytiahne na čítanie stránky z Veci, ale niečo úplne iné... kto je záhadná dáma? A akú úlohu bude mať v príbehu?

Bolo to pekné. Poetické, ale veľmi jednoduchým štýlom. Dlhé tak akurát na tento typ príbehu. S otvoreným, ale jasným koncom.

iveta3689
12.04.2017 2 z 5

Povídka, která nenaplnila potenciál. Příběh s dost jednoduchou zápletkou, bohužel dost nudně zpracovaný, nemusím se k němu vracet.

AnetV
25.03.2017 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, začátek se rozvíjí sice pomalu, ale postupně se objevují sympatické postavy, které jsou originálně vykresleny, přirovnání k Amélii sedí. Konec mohl být i delší a nezlobila bych se :-)

přátelství vlaky láska Francie francouzská literatura osamělost

Autorovy knížky

Jean-Paul Didierlaurent