Conan ničitel

Jedenkrát za tisíc let je možné získat nesmrtelnost a stát se všemocným. Princezna Taramis to ví a vysílá svou svěřenkyni pro magický poklad. Podle proroctví ji musí doprovázet barbar ze severu. Ten však překazí plány všem. Mocní padají z trůnu, bohové ztrácejí svou moc. Vždyť tím barbarem je… Conan.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29554/conan-nicitel-29554.jpg 3.621

Conan

Conan the Destroyer (1984)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mustang

t_gon
17.08.2016

Moje Jordanova prvotina, která mne nijak zvlášť do křesla nepřikovala. Možná je jeho sága Kolo času geniální, ale tahle Conanovka byla prostě jen a pouze „dobrý“ průměr. Možná se na mém hodnocení podepsalo i to, že tenhle příběh lze projet na obrazovkách během 90 minut a i když je pokračování filmového Conana velmi slabým odvarem filmu prvního, tak kniha působila ještě fádněji než filmové zpracování ničitele.

Na Conana zde bylo velmi málo brutálních scén, tak typických pro kontaktní souboje, Conan zde byl často za mladého nekňubu, který byl polovinu času zamyšlen s hlavou v oblacích a nejednou o ni málem přišel. Abych jen nekřivdil, tak je zde spousta scén „prodloužena“ oproti filmu, dojde i na pár lechtivých scén, jedno zbytečně rychlé úmrtí v souboji, na který čekáme celou knihu a děj má díky těmto doplňkům mnohem větší logiku a návaznost a celkově to rychle uteče.

Obuvník
13.07.2015

Conan mě uchvátil už jako kreslený komiks. V sedmi letech to byl od Kačera Donalda trošku náročnější přechod, ale co naplat :-)

Tuhle knihu jsem si vybrečel k patnáctinám. Když jsem uviděl tu epickou obálku, nešlo to jinak. Spousta akce, silných hrdinů, ještě silnějších potvor, nějaká ta lepá děva a hlavně Conan... Cimmeřan, který otravuje boha svými modlitbami jenom v případě, že se chystá hordám nepřátel rozlámat kosti. A že mu to jde náramně :-)

tuommo
25.12.2013