Conan barbar

Robert Ervin Howard prožil celý svůj život v Texasu, převážně v městečku Cross Plains, a kromě několika příležitostných zaměstnání se živil pouze psaním. Psal všechny žánry dobrodružné literatury pro nejrůznější časopisy, ale největší popularitu mu přinesly příběhy o svalnatých hrdinech imaginárních zemí, příběhy meče a magie, příběhy plné dobrodružství a napětí. Hlavním odbytištěm jeho literárních prací byl pověstný časopis Weird Tales (Podivuhodné příběhy), na jehož stránkách se také objevila Howardova nejslavnější postava – Conan. Příběhy s Conanem se zařadily do zlatého fondu světové dobrodružné literatury, dodnes je kupují a čtou milióny čtenářů po celém světě a mnozí známí autoři píší stále nové a nové Conanovy příhody. Tato povídková sbírka obsahuje povídky Darebáci v domě, Dcera pána mrazu, Královna Černého pobřeží, A zrodí se čarodějka..., Zamboulské stíny, Za Černou řekou. Předmluva „Robert E. Howard – Poslední Cimmeřan“ Ivan Adamovič. – 1. publikace AFSF....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31832/conan-conan-barbar-31832.jpg 4.336
Série:

Conan (1.)

Originální název:

Conan, Conan of Cimmeria, Conan the Free Booter, Conan the Wanderer, Conan the Warrior (1977)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Fantasy
Vydáno:, AFSF - Asociace fanoušků science fiction
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Finskej
06.02.2014

"Divošství je přirozeným stavem lidstva. Civilizace je nepřirozená. Je to jen momentální shoda okolností a souhra náhod. Divošství a divochům však bude patřit konečné vítězství." - nejlepší náš výbor conanovských povídek ever. V roce 1991 to byl dokonce malý zázrak, ale skvěle se to čte pořád. Samozřejmě, je třeba mít na paměti, o jaký žánr jde - když ne, není to chyba autorova.

HTO
19.02.2012

Výborný výběr povídek s Conanem – to asi není překvapení, vzhledem k tomu, že s ním autor nenapsal slabou povídku. Obsahuje dvě, které patří k nejlepším: snovou Dceru pána mrazu, a drsnou a přitom básnivou, k zamyšlení ponoukající Za Černou řekou (trojici mých nejoblíbenějších povídek s Conanem doplňují Rudé hřeby, pro tuto knížku – kritika ji kdysi u nás moc nechválila – asi příliš dlouhé). Před dvaceti lety, bez encyklopedií a internetu, člověk navíc velmi ocenil stále výbornou předmluvu Ivana Adamoviče. – – Část nákladu nese na obálce modrou značku PRO FANY, protože knihu vydala AFSF.