Conan Barbar / Conan Dobyvatel

Conan Barbar / Conan Dobyvatel https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21846/conan-barbar-21846.jpg 5 111 28

Eigis
15.11.2014

Tohle je prostě paráda a nadčasová klasika. Vynikající příběhy, ve kterých akce střídá akci. Takhle si představuji barbara ve světě fantasy. Jednotlivé povídky mají sice pár stránek, ale Howard na nich stihne víc, než jiní autoři v celé sérii. Nemedijské kroniky navíc dodávají celé knize nádech epičnosti.

Davies182
01.11.2014 5 z 5

Howard drsnější, epičtější a fatálnější. Prostě dospělejší. Conan je bijcem století.

Davies182
01.11.2014 5 z 5

Absolutní povinnost pro každého, kdo má tu čest říkat si čtenář fantasy. Na čtivější povídky jsem dodnes nenarazil!

LuciusWlk
23.12.2013 4 z 5

Bezesporu kultovní tvorba. Odchovanci moderní fantasy ale mohou být zaskočení jednoduchostí a bohužel někdy nudností jednotlivých povídek, především těch raných. Nicméně Howard je Howard a Conanová dobrodružství by měla být povinnost pro každého fantastu!

steppen-wolf
23.03.2013 5 z 5

Ano, tohle Conan v dokonalé formě, sword and sorcery v krystalicky čisté podobě. Krátké dobrodružné povídky, ve kterých mohl vyniknout Howardův mimořádný smysl pro atmosféru světa, napínavý děj, dravou akci a přímo přetékající heroičnost a chlapáctví. Především první a poslední zmíněný rys postavily Howardovy povídky vysoko nad běžnou pulpovou produkci své doby.
I přes silnou atmosféru si však nelze nevšimnout opakujících se syžetů a schematičnosti povídek, vše ale vynahradí nesmírně živé obrazy dávného neskutečného světa, kde muži byli ještě muži, ženy byly krásné, smyslné a žádoucí a politikům se bez milosti sekaly hlavy a páraly břicha. :)
Na rozdíl od pozdější Hodiny draka se tolik na malém povídkovém prostoru neukázaly autorovy nedostatky a omezení jeho tvůrčích schopností.
Povídky o Conanovi jsou brak, který se časem stal klasikou. Jeden ze základních kamenů žánru fantasy.

Erezka
27.01.2013 5 z 5

Naprostá klasika, skvělá serie povídek. Některé lepší, některé slabší, ale celkově rozhodně nepřekonatelné skvělé dílo. Nejpříjemnější změnou oproti jiným hrdinským knihám je povaha postavy, která není ani kladná, ani záporná. Prostě se chová podle svého uvážení a prospěchu, jak se jí to hodí a přijde jí to správné.
Film s Arnoldem je taky parádní a vystihuje atmosféru, i když jeho děj není převzat z žádné z povídek.

OldaB
07.10.2012 5 z 5

Rudé hřeby - drak nás vede do podivního města
Gwahlurův poklad - piráti jsou jedna cháska
Za Černou řekou - číhají divoši, střez se jich
Meč s Fénixem - vrtochy temného mága
Šarlatová citadela - lest a šalba
Hodina draka - nejtěší zkouška krále Conana
Nemedijské kroniky II. - co bylo potom

OldaB
02.01.2012 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih a možná nejlepší dárek, jaký jsem kdy dostal k Vánocům. Jedna z nejlepších fantasy knih vůbec.
Nemedijské kroniky I - úvod k hyborskému světu
Věž slona - skrývá tajemného boha
Bůh v míse - Conan se setkává s temnými uctívači boha Seta
Darebáci v domě - legendární setkání v domě kněze
Dcera pána mrazu - po bitvě se může zdát leccos
Královna Černého pobřeží - Conan potkává Belit
Údolí ztracených žen - divoši v zajetí temných sil
Černý kolos - temný mág procitá
Stíny měsíční záře - Conan kozákem
A zrodí se čarodějka... - Conan na kříži
Zamboulské stíny - na procházce s lidojedy
Ďábel v železo vtělený - temné kouzla po staletí
Lidé Černého kruhu - uctiváči jsou jedna pakáž
Plíživý stín - dostihne Conana
Jezírko toho černého - v horách proti temnému bratrstvu