Conan Barbar #04

Conan Barbar #04 https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275419/mid_conan-barbar-04-b61-275419.jpg 4 5 2

Conan Barbar série

Comicsová podoba příhod Conana Cimmeřana, nejslavnější postavy z pera Roberta Ervina Howarda. Příběhy: Až budou obři kráčet po zemi! Prokletí muže, který nezemřel (volně podle příběhu R.E.Howarda Mistress of Death) Poznámky: Vycházelo v české i slovenské jazykové mutaci. Originál: When Giants Walk the Earth! - Conan the Barbarian #77 (srpen 1977) Curse of the Undead-Man - původně Savage Sword of Conan #1 (srpen 1974), přetištěno v Conan the Barbarian #78 (září 1977) Vydal: Marvel. Obálka: Savage Sword of Conan #102 (červenec 1984)... celý text

Ivan Kučera
27.05.2021 3 z 5

Semic-Slovart sa preslávil viacerými kurióznymi rozhodnutiami ohľadom obálok. Stalo sa to u Spider-Mana (viď. č. 14, kde sa vynímal Mr. Hyde, ktorý v zošite vôbec nevystupoval) a dočkal sa toho i Conan. V tomto, štvrtom, čísle, totiž na obálke vyzerá (v rozpore s predchádzajúcimi obálkami, ale samozrejme aj s fyzickým vyobrazením v samotnom komikse) presne ako Arnold Schwarzenegger. Od tohto čísla sa z pôvodne dvojmesačníka stal mesačník. Toto číslo prekvapivo nadväzuje na predchádzajúce, čo u Semic-Slovartu rozhodne žiadna samozrejmosť nebola. Conanov súboj s obrom v podzemí je fajn, ale celkovo ma tento jeho nemastný neslaný pobyt v Jastrabom meste nebaví a teším sa na to, až sa legendárny barbar zase ocitne v temnej džungli alebo v močiaroch plných nebezpečenstva. Druhý príbeh oživí (konečne) Červená Sonja, ktorej prítomnosť bola (falošne/nepravdivo) sľubovaná už na konci druhého čísla.

Kapis
12.01.2016 5 z 5

Tento Conan byl spolu se Spider-manem a ještě pár jinými kousky úplně první hvězdy na Československém komiksovém nebi a tehdá to byla prostě nepřekonatelná pecka, za kterou je třeba Semicu i po těch letech poděkovat.

Autoři knihy

Roy Thomas