Čokoládový průšvih

Čokoládový průšvih https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/494697/bmid_cokoladovy-prusvih-rkr-494697.jpg 4 325 325

Hamburg série

Některé věci jsou pro Isabelle absolutně nepostradatelné: ranní káva. Práce v báječném květinářství. A nudlová polévka v restauraci na protější straně ulice. Jakékoli vybočení ze svého pravidelného života nesnáší. Přesto jednoho dne „její“ oblíbenou restauraci převezme nový ambiciózní kuchař Jens – a nejenže se opováží experimentovat s její zamilovanou polévkou, ale i jinak vnese do Isabellina poklidného života pořádný chaos. A zatímco se dezorientovaná Isa snaží zase všechno vrátit do zaběhnutých kolejí, pozvolna jí dochází, že právě nečekaná překvapení, jako třeba takový Čokoládový průšvih, náš život úžasně obohacují…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Glück ist, wenn man trotzdem liebt , 2016

Knižní střípky
29.07.2018 3 z 5

Nebylo to špatné, knihu jsem brala jako oddechovku v parném létě a to mi i přinesla. Není to kniha, ke které bych se někdy vrátila, ale na koupaliště ideální. Přiznám se, že mi Isa poněkud lezla na nervy místy, hlavně ze začátku knihy. Jens byl pro mě miláček od samého počátku, i jeho potrhlá sestra Merle, oba byli moc fajn. Naštěstí, jak kniha postupovala, se i Isa stávala snesitelnější, takže celkový dojem z knihy jsou zasloužené tři hvězdy.

Falda
28.07.2018 4 z 5

Velmi pohodová knížka, nic náročného, lehký příběh. Obálka upoutá hned a Jens je skvělý. Jen ty chyby v textu to občas kazí...

DominaCZ
26.07.2018 1 z 5

Jak tu už kdosi psal, ta ženská byla otravná. Hrotila nehrotitelné.
Začátek, kde se dospělí lidi hádaj o polivečce nebo jiným chodu, kterej ale ona nežere, takže jako ať jí kouká přinýst tu NUDLOVOU POLÍVKU !!!, byl fakt jak děcka na písečku, jenže právě při tomto se jedná o tu náhle vzplanuvší lásku a celou krásu dotvoří náhlá proměna pubošky v úžo mladou dámu.

Receptem byl obyčejný brownies, takže se dá pozitivně hodnotit leda tak obálka a květinky.

janasim
10.07.2018 5 z 5

Hezká letní oddechovka. Velmi osvěžující, určitě stojí za přečtení, potěší. Doporučuji jak nejvíc můžu...

astra3
03.07.2018 5 z 5

Krásná romantika plná humoru, ideální na letní dovolenou. Teď už víme, že atraktivní kuchaři žijou v Hamburku. A my se divíme, že chce v Německu žít půlka světa.

Mojepočteníčko
04.06.2018 3 z 5

Po knihách Malý život a Hana jsem do rukou vzala zase jednu ‟odeonku“, což nakonec nebyla úplně šťastná volba. Ukázalo se, že nejde o román v pravém slova smyslu a způsob zpracování zajímavého tématu je jiný, než jsem předpokládala. To všechno mě tak trochu zklamalo, a proto jsem se rozhodla knihu na nějakou dobu odložit. Shodou okolností jsem navštívila naši knihovnu, kde probíhala akce výpůjček naslepo. Knihy zařazené v tomto projektu, vybízely k přečtení pomocí krátkých, zajímavých indicií. A tak jsem po jedné z nich sáhla. Podvědomě jsem tušila, o co půjde a potěšilo mě, že moje intuice nezklamala…

Román Čokoládový průšvih vypráví o Isabelle, její velké lásce k nudlové polévce a vcelku stereotypnímu, neměnnému způsobu života. Každý den v týdnu má přesně naplánovaný a to až do doby, kdy oblíbené polévka a zamilovaný seriál z jejího života nadobro zmizí.
Isabelle je rozčarovaná a odmítá se s takovou změnou smířit. Tím spíš, že kuchař, který se usídlil se svou restaurací na jejím oblíbeném místě, se jí neustále plete do cesty a dohání ji k šílenství, o jeho šestnáctileté sestře nemluvě.
Jak plyne čas, Isabelle dochází různými oklikami k přesvědčení, že možná není úplně špatné vyzkoušet něco nového. Ať už jde o jídlo, práci nebo nová přátelství.
Protože právě přátelství a láska jsou záchranným lanem ve chvílích, kdy to mnohdy nejvíc potřebujeme…

Úvodem musím přiznat, že mi tato kniha skutečně ‟kápla“ do noty. Byla čtivě napsaná a člověk u ní nemusel vůbec, ale vůbec přemýšlet. Tím spíš, pokud sám sebe nazývá ‟knihomolem“. Stačilo mi totiž přečíst několik úvodních řádků z první strany a bylo mi jasné, jakým způsobem se příběh bude rozvíjet dál, protože za ta léta aktivního čtení už jsem se s obdobnými rámci příběhů setkala mnohokrát.
Také mi lichotilo propojení s gastronomií, dobrým pitím, zábavou a létem. V knize x krát zmíněný a opěvovaný dezert jsem měla možnost ochutnat, a pokud je dobře připravený, je vážně výtečný.
ALE hlavní hrdinka mi lezla neskutečně na nervy. Fakt moc! A to jsem maximálně slušná! Absolutně mi nesedl způsob jejího myšlení, vyjadřování, reagování na různé situace, předvídatelnost v chování. Ne, ne, ne!
Také jsem, dle mého mínění víc než je zdrávo, vídala výrazy jako okej a totálně, které mi s přibývajícími stránkami vadily čím dál víc.

Za mě tedy hodnocení půl na půl. Už jsem četla vícero takovýchto oddechových knih
a určitě bych mezi nimi našla takovou, která v sobě pro mě měla kapku něčeho navíc, a po jejím přečtení ve mně zůstal velmi příjemný pocit. Čokoládový průšvih však mezi ně nezařadím.
Pokud jste milovníky romantických, nenáročných knih a chcete si odpočinout od náročné četby nebo přemýšlíte o něčem odlehčeném na letní dovolenou, pak vám ho určitě ráda doporučím, protože věřím, že si své fanoušky zajisté najde.

ikul
01.06.2018 4 z 5

Milý a vtipný příběh o hledání lásky i sebe sama. Navíc je protkaný kulinářskými vjemy a byly chvíle při čtení kdy bych hrozně ráda ochutnala ten čokoládový průšvih. Chyby v textu bohužel byly.

Aknel26
31.05.2018 4 z 5

Přestože název knížky Čokoládový průšvih mi neodbytně připomínal onen pověstný "hnědý kód" z Přátel, obsah naštěstí s hnědým kódem neměl nic společného. Byla to hezky napsaná, vtipná knížka, pravá letní oddechovka. Isa mi přišla trochu naivní a hlavně zpočátku hoooodně zarputilá, ale ostatní postavy byly moc fajn. Jen mi připadalo, že především druhá půlka knihy prošla jen velmi povrchní korekturou.

Leninkka
29.05.2018 5 z 5

Oddechová kniha, kterou jsem přelouskala na jeden zátah. V některých částech příběhu jsem se smála jak puberťák. Závěr je asi všem jasný, ale nic to nemění na tom, že je kniha dobře napsána. Takové letní čtení, nejlépe na lehátku u vody :)

leny.wood
24.05.2018 4 z 5

Okej, tohle bylo velice příjemné čtení, které pozvedlo mou thrillery zkaženou duši. Nebýt těch častých chyb v textu, bylo by to na plný počet.

4xbabča
21.05.2018 5 z 5

Milé a příjemné čtení pro chvíle pohody. Příběh, který pobaví i svým humorem, a i když závěr se dá předpokládat, je to dobře napsaná kniha.

bagel
15.05.2018 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení.

Ivuska.09
14.05.2018 3 z 5

Vzhledem k nadšeným reakcím jsem od knihy čekala asi trochu víc. I tak to však příjemný román pro ženy s pěkně zpracovanou obálkou, u kterého sice velmi brzy tušíte, jak to celé skončí, ale i tak čtete dál. Žádná překvapení, ale čtivě napsané.

alzbeta4340
12.05.2018 5 z 5

Naprosto nenáročné, ale přečetla jsem bez pocitu trapnosti nebo nudy. Milý příběh květinářky Isabelle, který mě u čtení také docela lákal k návštěvě Hamburku. Kdybych mohla, hned bych se tam vypravila :-). Pátou hvězdičku pak dávám za povedenou obálku, která se k obsahu skvěle hodí.

Andy0892
16.04.2018 4 z 5

Hvězda za krásnou obálku. Další tři za lehký, úsměvný příběh dvou lidí. Skvělá kniha na dovolenou - škoda že jsem ji přečetla už teď. :)

MoničkaBerucha
10.04.2018 4 z 5

hezká knížka s příběhem a tak jsem ráda že jsem na tuto knihu narazila.
Jens byl nejlepší :)

Elčokča
06.04.2018 4 z 5

Většinou když dočtu knihu, dám si den na "odeznění" příběhu a nezačínám číst další. U téhle knihy to bohužel nepotřebuju. Za mě 3,5*, nesedla mi Isabelle. Ale jinak je to pohodová kniha s neotřepaným příběhem. A Jens je moc fajn.

wendulka321
31.03.2018 5 z 5

Naprosto slpnila účel, odpočinková, kniha u které člověk ví jak dopadne :)

mariva
26.03.2018 4 z 5

Nenáročný zábavný příběh, snadno předvídatelný, ale jako odpočinková četba ideální.

Radka_p
25.03.2018 3 z 5

Príjemné oddychové čítanie, nebyť toho rýchleho šťastného konca na posledných piatich stranách, dala by som aj o hviezdičku viac.