Čokoládový klub

Čokoládový klub https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489186/bmid_cokoladovy-klub-6OU-489186.jpeg 3 130 41

Čokoládový klub série

Diamanty jsou věčné, ale nejlepším přítelem ženy je čokoláda. Pro Lucy neexistuje nic, co by nevyléčila čokoláda, od zlomeného srdce až po bolest hlavy. Je to jediná věc, na kterou se může spolehnout. A není sama. Její přítelkyně Autumn, Nadia a Chantal sdílejí její vášeň a společně tvoří Čokoládový klub, který neváhá zasáhnout, když se v životě některé z nich objeví krize. A že jich je! To pak vždy vyhlásí čokoládovou pohotovost. Jejich záchranné akce jsou bláznivé a někdy hodně dobrodružné. Lucy překročila třicítku a stále hledá tu pravou práci i toho pravého muže. Ani jedno se bohužel neobejde bez nehod. Lékem a útěchou je pro ni čokoláda, ve které se opravdu vyzná. Nadia opustila skvělou práci i rodinu pro lásku, dnes má malého syna a manžela, který propadl hazardu. Je schopná slízat čokoládu i ze synkových sušenek, když na to přijde. Autumn, dívka z vyšších vrstev s příliš citlivým svědomím, ohnivými kudrnami a příšerným vkusem, se stará o drogově závislou mládež, svou vlastní závislost však pečlivě skrývá. Chantal je Američanka se čtyřicítkou na krku, bohatým manželem a nenaplněnou potřebou sexu. Její náhodní partneři způsobí řadu problémů, z nichž jí pomohou kamarádky a čokoláda.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Chocolate Lovers' Club , 2007

Lucieoknihach
09.05.2022 2 z 5

Asi nejsem jediná, kdo se nechal zlákat krásnou obálkou a slibnou anotací plnou čokolády. No, nevím, jak vám ostatním, ale mně tam brzo nadbytek zmínek o čokoládě pěkně lezl na nervy.

Hlavními postavami jsou čtyři kamarádky Lucy, Nadia, Autumn, Chantal. Každá z nich řeší osobní krizi, některou podvádí přítel, jiná má problémy v manželství, ale všechny mají řešení jasné, a tím je čokoláda. Čím víc, tím líp. Založily dokonce tzv. Čokoládový klub, který neváhá zasáhnout, když se v životě některé z nich objeví krize, což je docela často.

Já nevím, ale mě ta Lucy tak strašně vadila. Byla naivní a dětinská, všechno podle ní jde vyřešit tím, že si dá člověk tyčinku Snickers. Někdy bych ji opravdu nafackovala za nedostatek sebereflexe. A to, co se jí stávalo za trapasy snad není možné ani z hlediska statistiky. Že by někdo byl až takový nešika a naiva? Ani mi to chvílemi nepřišlo vtipné, protože si za většinu mohla sama.

Příběh zbývajících tří žen mě bavil víc, škoda, že nebyl víc rozveden, možná bych se pak tolik nerozčilovala nad chováním čtvrté členky. Nejlepší část knihy za mě byla až ta poslední, kdy se všechny zmíněné rozhodnou pro dobrodružnou akci na záchranu Chantal a konečně se děje něco smysluplného.

Kniha sice obsahuje i témata s hlubším významem jako hazard, nevěra apod. (víc nezmíním kvůli spoilerům), ale bohužel byly hodně zastíněné zpracováním a tou všudypřítomnou ČOKOLÁDOU!

Za mě bohužel docela zklamání, četlo se to opravdu hrozně, dialogy nepřirozené, celkově plno situacích tak absurdních, že jsem si je nedokázala ani představit. A Lucy tomu taky moc nepomohla. Měly by vyjít ještě další díly, tak jsem zvědavá, jak se s tím autorka poprala.

Docela se taky těším na autorčinu knihu Slunečné dny a mořský vánek. Má mnohem lepší hodnocení a do tohohle začínajícího slunečního počasí to bude ideální čtení.

Nymfadora.T.
23.04.2022 3 z 5

Ač mám čokoládu ráda, tady jí bylo zkrátka moc. Nedovedu si představit, že by se s ní pořád někdo takhle ládoval. Jinak jako oddechovka to ušlo, ale žádný velký zázrak, asi jsem od toho čekala víc.

mikika
19.04.2022 3 z 5

čtyři přítelkyně, čtyři různé problémy. prdlá Lucy a její šílené eskapády osvěžují docela vážné trable zbylých žen. kdo čeká veselou romanci, může být zaskočen.

terryaknihy
04.04.2022 3 z 5

Když kniha vyšla, tak mě okamžitě zaujala. Parta kamarádek, milovaná čokoška a řešení životních strastí, to chci číst..!
Jak strašně moc mě mrzelo, že mi obrovsky knihu zkazila hlavní postava Lucy, která byla neskutečně nesympatická a chovala se často absolutně nelogicky :(... Čeho je moc, toho je moc a v tomto případě i čokolády tu bylo nacpáno až přes míru. Ocenila bych, kdyby měli ten klub, občas si zobli, ale to, jak tam čokoláda byla tlačená na sílu, to mi vadilo :(.
Přesto knihu zachraňovaly ostatní vedlejší postavy, jejichž životní cesty mě zajímaly daleko více a nevadilo by mi, kdyby měly větší prostor, oproti Lucy. Díky nim byl příběh i zajímavý a díky nim jsem také knihu dočetla.
Příběh je čtivý, má krásnou obálku a když pominete nesympatickou hlavní postavu, tak je to fajn oddechovka :) Hodnotila jsem 2,5/5 hvězdiček.

LadyCotton
02.04.2022 3 z 5

Chatrný pokus o anglický Sex ve městě, jen s tím rozdílem, že tady hlavní hrdinky nechodí do klubů na exkluzivní koktejly ale ládují se čokoládou + místo Pana Božského má hlavní hrdinka Idola.
Hlavní hrdinka Lucy je od první stránky tzv. na facku. Totální naivka, která si myslí, že čokoláda všechno vyřeší (tudíž se čokoládou a cukrovinkami cpe od rána do večera. Už jen z toho čtení o tom mi inzulín stříkal snad i z očí).
Těšila jsme se na příjemnou a nenáročnou oddechovku, ale nemám ráda když ze mě autor/ka dělá pitomce (některé scény byly neskutečně "ad absurdum").
Když to hodně obecně shrnu: všechny hrdinky mají společné jedno: za své problémy si mohou více či méně sami, díky své naivitě. A vy je máte na více než 300 stranách prakticky jen litovat. Otázkou však zůstává, zda-li to takhle dlouho vydržíte.

akinomV
31.03.2022 3 z 5

Kniha mě svým obsahem lákala, protože jsem šla po oddechové jednohubce. Sice jsem se obávala nižšího hodnocení knihy, ale nenechala jsem se odradit. No, bohužel se k nic moc hodnocení musím přidat.
I když jsem čekala opravdu jen oddechovku, překvapila mě témata, která se rozvíjela u jednotlivých žen. To bych připočetla k dobru. Bohužel to zůstalo jen v povrchní rovině, což byla škoda, určitě bych se o problémech ostatních žen ráda dozvěděla víc. Nebo o bližších příčinách těch problémů. Ale co mé hodnocení podstatně snížilo, byly velmi názorné popisy sexu. Řekla bych, že to bylo moc na sílu a zbytečně do detailů. Měla jsem pocit, že to má být romantická kniha a ne erotická. Mrzí mě, že se sex musí narvat do všeho a čím víc názorně, tím líp. Mě to tedy kazilo dojem z knihy. Ale rozumím, že každý to může mít jinak.

Knižní střípky
24.03.2022 2 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, ale tentokrát to prostě nevyšlo. Nadia, Chantal a Autumn byly ještě fajn, jejich životy mě zajímaly, ovšem když došlo na Lucy, omlouvám se, ale měla jsem místy nutkání hodit knihu do kouta. To byla chodící katastrofa, za mě osobně si za spoustu věcí a průšvihů mohla sama, ale kdyby to aspoň uznala, tak by to pro mě bylo zkousnutelné, protože každý dělá chyby, ale to neee... Aspoň nějaký stupeň sebereflexe kdyby u ní nastal, no, nedočkala jsem se ho... Podobným způsobem jako Lucy mi neskutečně lezla na nervy Coco Pinchard od Bryndzy. Oceňuji autorčinu snahu zakomponovat do příběhu určitá vážná témata, ale ani to mé hodnocení nakonec nezvýší... Teď se jenom modlím, aby autorčina druhá kniha Slunečné dny a mořský vánek byla lepší.

MamaKnihomolka
17.03.2022 3 z 5

Kniha, na kterou jsem byla hodně zvědavá, ale recenze ostatních mě od ní značně zrazovaly. I přesto jsem využila nabídky Cosmopolis a knihu si přečetla v rámci spolupráce.
•••
Ze začátku mi přišlo jako bych četla Sex ve městě. Čtyři kamarádky ve městě se scházejí a řeší své problémy. Scházeli se v podniku zvaném Čokoládové nebe. Lucy, Nadia, Chantal a Autumn. Příběh z první osoby vypráví Lucy, příběhy ostatních byly vyprávěny z pohledu třetí osoby a zrovna příběh Lucy mě svým způsobem zajímal nejméně.
Lucy mi totiž připomínala Bridget Jones, přišlo mi, že moc nepřemýšlela a někdy mě vážně rozčilovala svým jednáním a trapností. Trošku vám její jednání přiblížím...
°Jím čokoládu, ale přitom mi vadí jak vypadám.
° Do fitka nechodím, protože vypadám hrozně.
° Doma cvičím jen zřídka, protože to nedávám.
° Radši si své problémy zajím tunou čokolády.
° Chodím na jógu, ale jen když se mi chce a když se mi nechce (což je ve většině případů), tak si to za každých podmínek zdůvodním.
° Jsem přesvědčená, že u ní spalím kalorie, které si potom během minuty znásobím, když sním čokoládu. (Když už teda na tu jógu jdu.)
° Co se týče chlapů, jsem hrozná naivka.
•••
Já vím, že mi řeknete: „Jmenuje se to Čokoládový klub, co jsi čekala?!“ Já vím, ale opravdu musí být všude samá čokoláda? Samé její přirovnání a omílání značek, které všechny Lucy sežrala? Čokoláda je očividně hlavních hrdinek život, ale je nutné to cpát na každou stranu?
Než abych měla chuť na čokoládu se mi spíš zvedal žaludek z toho v jakém množství čokoládu Lucy jedla.
•••
Líbilo se mi, že příběh obsahuje témata, která mohou postihnout kohokoli z nás nebo naše blízké.
Knize nemůžu upřít čtivost a díky krátkým kapitolám děj plynule ubíhal.

Kristyna_Bubu
13.03.2022 4 z 5

Po oddechový literatuře chci následující:
Zasmát se
Dojmout se
Popřemejšlet
Bavit se
Tahle novinka to pro mě splňuje na jedničku čyři kámošky, kdy každá má svoje problémy, se scházejí v kavárně, tam si dají vždycky něco dobrýho čokoládovýho a probírají, co se jim v životě děje. Ať nefungující vztah, problematiku drog v rodině, hledání pravý lásky... Moc dobře se mi Čokoládový klub četl, je to příjemná kniha v dnešní nelehký době. A plus má rozhodně za tu přenádhernou obálku!!! Jen tý čokolády bylo už občas moc doporučuju!

Makcaaa666
12.03.2022 1 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Čekala jsem už abych byla u konce. Hlavní hrdinka se pořád cpe čokoládou a stávají se jí dost nepravděpodobné situace. Až jsem si říkala, že je docela pitomá.

JessieEx
07.03.2022 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco trochu jiného a dostala jsem slabší odvar Sexu ve městě. Hlavní hrdinka Lucy je chodící katastrofa a její problémy nejsou skutečnými problémy. Za to, co se jí děje si může vesměs sama (další a další šance nevěrnému příteli atp.)

Ve srovnání s tím byly příběhy jejích kamarádek o poznání zajímavější a každopádě vážnější. Bavila mě i akce, kterou se holky rozhodly společně podniknout. Bylo tu mnoho bizarních situací a některé dokonce i vtipné. Ale ta "omáčka" mezi tím, všední příhody Lucy mě zkrátka moc nebavily. A ani na tu čokoládu jsem neměla chuť...
Škoda

P.S. Pokud u nás ovšem vyjde další díl (v originále se jedná o několikadílnou sérii), nejspíš mu dám šanci, protože mě zajímá, co bude s holkami dál :)

lucia9213
05.03.2022 3 z 5

Čokoláda má určite liečivú moc. Vedia to predsa ženy po celom svete. Tak prečo jej kúzlo nefunguje na všetky problémy, ktoré nám život prinesie?

Lucy, Chantal, Nadia a Autumn. Štyri ženy z rôznych spoločenských vrstiev, s rôznymi životnými osudmi. Každá iná. No spája ich jedna vec. Čokoláda. Vďaka nej ich priateľské puto začalo a vďaka nej sa aj naďalej upevňuje. Každý potrebuje v živote oporu. Nie je to len sedenie nad horúcou čokoládou v kaviarni a ohováranie kolegov z práce. Je to potreba porozprávať sa o svojich problémoch a požiadať ostatných o radu a o pomoc. A takto to funguje aj medzi nimi v Čokoládovom nebi.

Čokoládový klub je svieži príbeh, ktorý Vám pripomenie Sex v meste. No namiesto Manhattanu ste v Londýne a namiesto krásnej Carry Bradshaw máte Lucy, ktorá je povahou skôr celá Bridget Jones. Mňa tento príbeh veľmi bavil. Bolo to jednoduché a vtipné. Dokonalé na víkendový relax. Jediné mínus je to, že si k čítaniu musíte pripraviť veľmi veľa čokolády. Bez nej to jednoducho nepôjde :)

Tea98
04.03.2022 3 z 5

Chvilkama jsem se od knihy nemohla odtrhnout, ale byly i úseky, které mi přišly zbytečně zdlouhavé a nudné. Hlavní hrdinky mi občas připadaly naivní a pravděpodobně žijící jen z čokolády. Na knize oceňuji především krásný přebal. Je to prostě fajn oddechovka.

Honey19
03.03.2022 3 z 5

Knihu jsem si koupila hlavne kvuli obalce, ktera je od stejne autorky jako moje oblibene knizky od J. Caplin. Zezacatku jsem se vubec nemohla zacist, pak se ale pribeh trosku rozbehl a docela me bavil, konec byl takovy divny. Trosku me iritovalo, slovo cokolada, ktere bylo zmineno snad 100x...jo a slovo ňam bylo take hodne oblibene :(.Hodnocenim tedy takovy prumer, jak se rika neurazi..nenadchne, na odreagovani dobre.

wendulka321
24.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Přečteno... Tak na bych nezačala hned negativně tak řeknu že se mi kniha celkem dobře četla...MOŽNÝ SPOILER!!!! Začnu tím co se mi na knize líbilo otevírají se tu i vážná témata jako je hazardu, drogy...tak to opravdu není jen taková slaďárna jak by se mohlo zdát,to oceňuji jak se kamarádky hlavní hrdiny stavěly k problémům a jak je řešily to se mi líbilo že to nebylo takové to klasické mám trable, ale nikomu to neřeknu a budu je řešit sama a dostanu se do ještě větších problémů.Docela mě pobavilo jak se vypořádaly se zlodějem, který okradl jednu z nich okradl. Tím pozitiva končí.
To že jsem si vybrala na čtení knihu s názvem Čokoladový klub ještě neznamená že tohle slovní spojení musím číst téměř na každé stránce myslím že čtenář pochopí že čte knihu o kamarádkách které mají rády čokoládu a mají svůj ČK ... Pak jsem ještě občas měla chuť jít a proplesknout hlavní hrdinku, protože to co předváděla. Celkově tomu dávám tak dvě a půl hvězdy.

nada3314
23.02.2022 3 z 5

Hlavní hrdinky této bláznivé čokoládové knihy jsou Lucy, Nadia, Autumm, Chantal.

Tyto čytři kamarádky jedí čokoládu k snídani, obědu i k večeři – nezastaví se před ničím a čokoláda je pro ně něco jako droga! Ač jsou, každá jiná tato vášeň je spojuje dohromady a tvoří jeden velký čokoládový klub. Scházejí se v kavárně, jejíž majitelé jsou excelentní cukráři a dokáží vytvořit luxusní čokoládové pochoutky, kterým holky nedokážou odolat a každou volnou chvíli je zde najdeme.

Nejvíc prostoru vidět dostala Lucy je to zároveň zakladatelka klubu. Je to šílené stvoření, přirovnala bych ji k Denisovi z postrachu okolí  Nebo ke Kevinovi ze Sám doma. Ta dáma má v životě tolik smůly, že se mi tomu nechtělo už ani věřit.

Kniha je velmi oddechová, ale zároveň v ní najdeme i závažné témata, které mohou potkat kohokoli z nás.

Čte se moc dobře, do děje se díky krátkým kapitolám ponoříte snadno. Kapitoly jsou postaveny tak, že se střídají všechny holky postupně, takže se dozvíme o každé, jak žije a jaké zrovna ji tíží problémy. Ale na mě to bylo až moc ulítlé. I tak věřím, že si fanynky. najde. Koukala jsem na GR a tato série má už celkem 4 díly.

Ivuska.09
20.02.2022 4 z 5

A mně se román moc líbil. Ze začátku jsem mu chvilku přicházela na chuť, ale jakmile jsem se začetla, těšila jsem se na další osudy čtyř žen, které nám autorka předložila. Společně spolu řeší vše, co je momentálně trápí (samozřejmě nad šálkem horké čokolády či s jakoukoli jinou čokoládovou pochutinou). Sem tam se stane něco dobrého, jindy hlavní hrdinky musí čelit trapasu, který vám, čtenářům, vykouzlí úsměv na tváři. V románu se stane mnoho negativních věcí, ale najdete v něm i ty pozitivní. Já ho mohu doporučit.

Vruznychsvetech
20.02.2022 2 z 5

Kde začít asi neobvykle u toho, že kniha má opravdu krásnou obálku a i co se vnitřku týče je krásně zpracovaná. Čokoláda anebo zmínka o ní se v knize objevuje taktéž opravdu hodněkrát. Což má za následek jen dva možné scénáře, buď čokoládu už nebudete chtít nikdy vidět anebo pravděpodobněji jí bude hned chtít taky. Co se týká postav, tak jedna z hlavních hrdinek Lucy mi svým chováním nesedla. Nelíbily se mi její narážky na některé věci a nesedl mi ani způsob vyjadřování. Naopak nejmladší z nich Autumn jsem si moc oblíbila. Byla to taková bojovnice za nemohoucí anebo odsouzené, myslela více než na sebe na druhé a byla strašně milá. Nadii mi bylo chvilkami líto, protože to co její muž dělal nebylo správné a Chantal si vlastně neměla moc na, co stěžovat až tedy pro ní na jednu vadu na kráse v případě jejího manžela. Kniha byla takovou spíše oddechovkou někdy vtipnou jindy zase tak vtipnou ne, ale líbilo se mi, že se autorka sem tam pustila do závažnějšího tématu, které tam nebylo na sílu tlačeno. 3 z 5
Pokud čteš humorné, občas erotické romány a máš ráda čokoládu je to pro tebe!

Danago
09.02.2022 4 z 5

Protože by mohlo dojít k nepříjemnému rozčarování, hned na začátku upozorňuji nečekejte nic ve stylu Romantických útěků od Julie Caplin.

Příběh nám ukazuje život čtyř kamarádek, které vedou naprosto rozdílné životy s úplně jinými možnostmi, které spojila jejich závislost na čokoládě. Můžeme se podívat do života každé z nich a zažít s nimi jejich radosti, ale především starosti. A přihlížet , jak tyto starosti naše hlavní hrdinky mění, jak si navzájem dokáží být oporou, ale někdy to i mezi nimi zaskřípe.
Přestože autorka tu otevírá spoustu závažných témat, knížku se stále daří držet na odpočinkové lince, takže nečekejte nic hlubokomyslného, stále zůstáváme u čtení pro ženy. Romantika se zde najde také i trochu toho dobrodružství.

Čokolády je tu opravdu moc na každé stránce je zmíněna mnohokrát až na ni vlastně ani nemáte chuť, navíc já osobně některé tyčinky vlastně ani za čokoládu nepovažuju.
Bohužel se dost často se opakují stejné značky až to vyvolává dojem sponzora knihy, autorka si mohla nastudovat více druhů čokoládových sladkostí. Já osobně miluji čokoládu i ty zmíněné tyčinky, ale mám určitě rozmanitělší výběr.
Nemůžu říct, že by mě knížka nebavila nebo že by mě zklamala, dokonce pro mě ani nebyla přehnaně průhledná.
Jen vylíčení Lucy mě úplně nesedlo a té čokolády tu bylo opravdu neadekvátní množství.
Přesto to bylo příjemné odpočinkové čtení. Určitě zkusím i další autorčinu knihu.

LaBobule
02.02.2022 3 z 5

Nebudu lhat, knihu jsem vzala kvuli naprosto nadherne obalce! Kniha se cte pekne, na kazde strance se hlavni hrdinka a jeji kamosky cpou cokoladou, susenkami, pralinkami...az toho bylo moc. Kniha vypravi o zivotech 4 kamaradek, kazda ma jine problemy, jine moznosti. Patrne hlavni hrdinka Lucy mi lezla na nervy. To jeji chovani .... co to jako bylo, takova tragetka. Ani usmevne mi to neprislo. Jedine co jsem ocenila byl zatah na zlodeje a celou dobu jsem si rikala, boze, at to Lucy nepos.re.
Mam rada oddechove cteni, ale v tehle knize mi prislo, ze se hromadi az moc veci a jedna trumfuje druhou. Pusobilo to na me, jako ze je to tlacene na silu. Asi jsem cekala neco na zpusob Julie Caplin.