Co zbylo z mojí sestry

Co zbylo z mojí sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365456/bmid_co-zbylo-z-moji-sestry-29s-365456.jpg 4 335 104

Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne; sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah. V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky. V sousední zahradě vídá dítě, které by tam podle všeho nemělo být. Dějí se jí věci, které jsou velmi podivné a znepokojivé. A tehdy začne Kate pochybovat, jestli se nepomátla. Nemá se komu svěřit. S kým se poradit. Sestra nepřichází v úvahu, ta utápí v alkoholu žal nad tím, že před pár lety zmizela její dospívající dcera. Ještě že je tady sestřin manžel Paul, ten jediný je aspoň trochu nápomocný. Přesto se Kate ocitá na pokraji zoufalství. Neví, jestli je to, co vidí, skutečnost, nebo výplod její mysli. Jako by už nic nebylo takové, jakým se jeví. Dochází k jediné jistotě – že něco je zatraceně špatně. Zbývá otázka, jestli v sobě bude mít dost síly odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

My Sister’s Bones , 2016

Missynka
27.04.2018 4 z 5

No. Co napsat. Do půlky knihy byl tento počin takový nijaký, za mě by se jednalo o velmi průměrné čtení. Nicméně jak jsme blížili ke konci a začala se odtajňovat hlavní dějová linka, tak to vám panečku bylo něco! Opravdu grandiózní finále.

JIVaJaH
22.04.2018 5 z 5

Není třeba dlouhých komentářů....čtenáři přede mnou vše vystihli. Doporučuji.

Didi15
20.04.2018 5 z 5

Tak tohle byla naprosto parádní jízda. To jsem přehltala ani nevím jak. Vřele doporučuji.

JustWomen
18.04.2018 5 z 5

Wow, skvělý psychothriller, napínavé, složité rodinné vztahy, domácí násilí a jeho vliv na životy všech zúčastněných, agresivní úchyl, posttraumatická porucha, zvláštní byla změna vypravěče v druhé části. Doporučuji.

perpe2a
17.04.2018 5 z 5

Na začátku knihy jsem si říkala, hmm celkem dobré, ale průměr. Ovšem pak to nabralo takové obrátky, že mě kniha emočně rozervala. Silný příběh, silné téma...závěr odlehčený, čímž to čtenářův smutek, který se táhne celým příběhem tak trošku zmírnilo. Tato kniha ve mě bude ještě doznívat i po dočtení. Rozhodně doporučuji k přečtení.

RoseDadas
16.04.2018 4 z 5

Příběh je prošpikovaný napětím a záhadou, kterou chcete co nejrychleji odhalit. Čím více se dozvídáte o Kate a její sestře Sally, o jejich rodině, minulosti a vztazích, tím více se vám postupně odkrývá dílek po dílku celá skládačka. Kniha je psychologickým thrillerem a nabízí přesně to, co očekáváte. Zklamaní rozhodně nebudete. Jednotlivé kapitoly vás budou napínat tak dlouho, až už to bude k nevydržení. Konec budete číst nevěřícně s otevřenou pusou.

Sallka
16.04.2018 4 z 5

Autorka píše velice čtivě a kniha mě zaujala, ale že bych se k ní někdy vracela to určitě ne. Za pár měsíců si nevzpomenu o čem vlastně byla. Akorát ta deprese, ta se mi vybaví vždycky.

Inka063
29.03.2018 4 z 5

Zase jsem to udělala. Zase jsem uvěřila jednostranné výpovědi. Omlouvám se ti, Sally. Ještě, že ti autorka dala možnost se ke všemu vyjádřit v druhé půlce knížky. I kdyby bylo v knize jen toto jediné "poselství", stačilo by. Jenže ona je i napínavá, je v ní psychologický pohled na nešťastné lidi a z toho pramenící domácí násilí, je v ní vykreslen obětavý pomocníček, jinak agresivní úchyl. Možná, že nějací podobní chodí kolem nás a ani o tom nevíme. Je i ještě do nedávné doby aktuální a do budoucna velkou připomínkou (Aleppo). Je zkrátka dobrá.
Jedinou trochu vadou na kvalitě je za mne její závěr. Ale nakonec možná dobře, že to takhle dopadlo - víc deprese už bych stejně asi neunesla.
Plně doporučuji zvláště těm, kterým se líbí Žena v okně a těším se na snad další Nualinu knihu.

malkina11
28.03.2018 5 z 5

Prostě pecka...začnete číst a skončíte až u poslední tečky. Jedno z parádních čtenářských překvapení poslední doby.

bookcase
27.03.2018 5 z 5

Já jsem u toho ani nedýchala a na konci brečela jako želva. U thrilleru, věřili byste? Já do dneška taky ne, ale tohle je neuvěřitelně citlivě napsaný thriller zabírající hned několik témat.

Ráčkajda
22.03.2018 4 z 5

Trošku jsem měla potíž se začíst, ale v druhé polovině se to slušně rozjelo.

Katka81
21.03.2018 4 z 5

Dvě třetiny četby jsem měla z knihy měla dobrý pocit, že čtu něco nového, neotřelého. Konec mě sice překvapil, ale také zároveň zklamal, že opět šlo o "normální" thriller. Ale kniha stojí za přečtení.

Dresia
19.03.2018 4 z 5

Moc dobrá kniha. Ale dlouho jsem se nemohla začíst - strašně depresivní.

Kamienkova33
16.03.2018 5 z 5

Pre mňa bol toto jeden z najlepších psycho-thrillerov, aké som kedy čítala a dala by som aj 6 hviezdičiek, keby sa dalo. Ide o príbeh dvoch sestier, ktoré spoločná ťažká a tragická minulosť nespojila, ale rozdelila. Novinárka Kate, ktorú otec surovo týral a bil a teraz sa živí písaním vo vojnových zónach sveta. Alkoholička Sally, na ktorú otec nikdy nezdvihol ruku, sama sa stala v 14 rokoch matkou, avšak ani to jej nebránilo v tom, aby v alkoholickej dráhe pokračovala ako jej otec. Smrť matky privedie Kate do rodného mestečka, kde sa vyrovnáva so svojim osobnými tragédiami. Je v zlom psychickom stave, býva v dome, kde strávila detstvo, ťažia ju rôzne halucinácie. V susednom dvore zachytí dieťa plakať, potom tam uvidí malého nešťastného chlapčeka. Susedka však tvrdí, že žiadne dieťa nemá. Je naozaj na tom Kate tak zle, že už nevidí rozdiel medzi realitou a blúznením? Postupne autorka odhaľuje všetky rodinné tajomstvá, tragédie, utrpenia, ktoré rozmotávajú klbko nejasností. Bola to jedna z tých kníh, kedy ste si naozaj nemohli byť istý, čo sa stane na ďalšej strane. Nenudila som sa ani minútu, fakt mrazivé čítanie, ktoré mi v mnohých momentoch zlomilo srdce.

lenka666
16.03.2018 5 z 5

Super, nemohla jsem se od knihy odtrhnout.

Sorrow
16.03.2018 4 z 5

Opravdu svižná kniha, kterou se vám nebude chtít zavřít, byť si myslím, že většina lidí odhalí alespoň některé nitky mnohem dřívě než obě sestry. Změna vypravěče v polovině mi přišla velmi nápaditá a ačkoliv autorka používá dnes už dost profláklý prvek nevěrohodného vypravěče, povedlo se jí do žánru přivést i nějaké inovativní prvky, čehož si cením a myslím, že kniha určitě stojí za přečtení. Nejlepší za mě byly rozhodně svižné dialogy, které jsou napsány s naprostou lehkostí :)

Nixa
14.03.2018 4 z 5

Čtivé a velmi napínavé. Od prvních stránek mě kniha pohltila a byla jsem zvědavá jak se děj bude vyvíjet dál. Jednu teorii jak to vše bude jsem měla a celkem jsem se trefila, proto dávám jen 4*. I tak knihu doporučuji. Opravdu skvělé čtení.

mikika
13.03.2018 5 z 5

tak to bylo výborné. skvěle pojaté téma posttraumatického syndromu, sice finále už patřilo do úplně jiné knihy, ale četlo se to jedním dechem. špička!

hs777
13.03.2018 5 z 5

Původně jsem si chtěla přečíst jen pár stránek, ale začetla jsem se a už neodložila. Něco divného pořád viselo ve vzduchu a já si říkala - o co tu sakra jde. Se změnou vyprávějícího navíc dostalo trochu jiný rozměr a mně se pomalu začalo v hlavě vyjasňovat (na rozdíl od obou sester). I když některá kolečka, která na závěr do sebe zapadla, bych vynechala, musím pochválit jako vynikající psychologické drama.

irva
12.03.2018 5 z 5