Co zbylo z mojí sestry

Co zbylo z mojí sestry https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365456/bmid_co-zbylo-z-moji-sestry-29s-365456.jpg 4 335 104

Kate strávila posledních patnáct let ve válečné zóně. Psala reportáže o nenávisti a brutalitě, teď se však vrací domů. Ne z vlastního rozhodnutí, ale protože jí zemřela matka. Pohřeb už nestihne; sestra jí dala vědět pozdě. Vlastně ji to ani neudivuje, nikdy neměly dobrý vztah. V rodném domě by se měla cítit bezpečně, ale opak je pravdou. Všude na ni doléhají děsivé vzpomínky. V sousední zahradě vídá dítě, které by tam podle všeho nemělo být. Dějí se jí věci, které jsou velmi podivné a znepokojivé. A tehdy začne Kate pochybovat, jestli se nepomátla. Nemá se komu svěřit. S kým se poradit. Sestra nepřichází v úvahu, ta utápí v alkoholu žal nad tím, že před pár lety zmizela její dospívající dcera. Ještě že je tady sestřin manžel Paul, ten jediný je aspoň trochu nápomocný. Přesto se Kate ocitá na pokraji zoufalství. Neví, jestli je to, co vidí, skutečnost, nebo výplod její mysli. Jako by už nic nebylo takové, jakým se jeví. Dochází k jediné jistotě – že něco je zatraceně špatně. Zbývá otázka, jestli v sobě bude mít dost síly odhalit pravdu.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Domino

My Sister’s Bones , 2016

Gibis
02.02.2021 5 z 5

Knihy hodnotím především podle toho, jaké ve mě vyvolají emoce. A příběh Kate vyvolal emoce hodně silné. A tak pro mě rozhodně za pět hvězd, na tenhle příběh dlouho nezapomenu.
Kate je válečná reportérka a všechno to utrpení, o kterém už léta podává zprávy tomu šťastnějšímu světu, ve kterém válka nezuří, se na ní podepisuje. Situace v její rodině je taky pomalu k neunesení a tak se člověk nediví, že alkohol a prášky začínají nad Kate vyhrávat. Celou první část jsem byla na vážkách, jestli si Kate to všechno jen představuje nebo je to skutečnost. A padoucha jsem teda nepoznala ani náhodou! Výborné čtení.

takana
05.11.2020 3 z 5

Taková průměrná knížka.

andrea7191
02.07.2020 3 z 5

Nenadchne, nezklame. Střední průměr knihy u které se nebudete nudit, ale ani nebudete napnutí jak struna z očekávání nějaké senzační zápletky.

Pavlnka
30.06.2020 4 z 5

Příběh byl hodně zajímavý. Jednu hvězdu ubírám za první část, která se mi neuvěřitelně táhla. Jsem ráda, že jsem vydržela a přečetla knihu až do konce.

luciefeix
26.05.2020

tohle vymyslet chtělo pořádnou dávku whisky , taková slátanina kde se vše smíchalo dohromady ..

LeHor
15.05.2020 4 z 5

Kniha se mi četla dobře, první část sice na mne trochu roztahaná, ale druhá a třetí část už se četla sama. Také jsem tušila, kdo za tím je, ale i tak mohu knihu doporučit. Jednu hvězdu ubírám za první část.

broskev28
26.04.2020 3 z 5

Thrillery nemusím, ale šla jsem do toho.
Žádné potoky krve (když pominu vzpomínky na válečné zážitky Kate) - to beru jako plus, podobně jako spíše rozvláčné tempo příběhu. Návraty do dětství, postupné odcizování členů rodiny, dospělost obou sester, vztah k matce.
Nečetla jsem ani anotaci, ani komentáře, ani text na obálce - knihu jsem vybírala podle hřbetu. Ale kupodivu i já, jindy natvrdlá, jsem začala poměrně brzy tušit, odkud vítr vane. Sice jsem neodhadla celou zápletku, ale dost na to, abych nebyla na konci příběhu překvapená. Pardon, jedno překvapení (příjemné) jsem zažila, a sice vyřešení vztahu s Chrisem!
Takže ani nadále nebudu tento typ knížek vyhledávat. A děkuju Sorrow za komentář, pod ten bych se také podepsala.

barush89
01.04.2020 5 z 5

Velmi napínavé a čtivé od začátku až do konce!

Zzofinka
21.03.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, styl autorcina psaní mě chytl, střídání časových úseku i vypravecu mám ráda. Konec mě dostal, vůbec jsem nečekala takové rozuzlení... Za mě pět hvězdiček a autorce děkuji :)

0323
01.02.2020 5 z 5

Wau, takovy konec jsem opravdu necekala. Na zacatku jsem měla krapet problém s preskakovanim casovych úseku a vracenim se do minulosti a soucastnosti. Zhruba v pulce me kniha chytla tak, ze jsem ji dočetla jedním dechem.

esfinge
29.01.2020 5 z 5

Za mne spokojenost. Přečteno jedním dechem. Krásně popsán posttraumaticky syndrom ženy, která tráví časy ve válečných zónách. Musí to být opravdu šílené.
Alkoholiků nelituji a absolutně s nimi nesoucitim.
Je pravda, ze konec byl trochu moc prekombinovany, ale mě se líbil, protože nestačilo jenom správně odhalit padoucha.

koki.veru
11.01.2020 5 z 5

Začátek byl trošku pomalejší a chvilku trvalo,než jsem se pořádně začetla,ale pak se to rozjelo :-) pěkná knížka a velice zajímavá zápletka a závěr knihy :-)

Miro67
11.01.2020 4 z 5

Zpočátku se děj trochu vlekl, ale později nabral spád a závěr překvápko. Hvězdičku ubírám za zbyetčné přehánění situace a počtu obětí z válečných zón, kde je situace i bez toho dostatečně zlá.

Leniiis
23.11.2019 4 z 5

Pořád nic nic, pořád jsem čekala, kdy přijde nějaký zvrat.. a pak najednou na konci pár stran, kde se to všecko rozpletlo a ukončilo. Za to ubiram jednu hvězdičku. Ale jinak ctiva knížka :-)

Acquenta
05.11.2019 4 z 5

Tato kniha byla plná smutku a deprese. Bylo to tak pochmurné čtení, že jsem si mezi ním musela dělat velké přestávky. Na druhou stranu od začátku napínavé, co kapitola, to člověk nevěděl, jak to vlastně je a pořád nad tím musel přemýšlet. Konec strašně smutný....už dost, jdu na nějakou komedii...:-)

boruvkovy_kolac
23.10.2019 2 z 5

Velmi pochmurný příběh.

wicca.w
30.08.2019 3 z 5

První půlka knížky je velmi dobrá, ale ten překombinovaný konec mě děsně zklamal, škoda.

smithynka
16.07.2019 4 z 5

Ze začátku jsem měla problém se začíst, ale později jsem se do knihy dostala a začala mě bavit. Je pravda, že konec byl trochu překombinovaný, ale i tak pro mě zajímavý a jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Arwen777
10.07.2019 3 z 5

Tak já nevím, asi mi kniha moc nesedla. Líbila se mi dějová linka z dětství, prolínání s linkou z válečné zóny a až do tři čtvrtě knihy i současnost a popsání posttraumatického stresového syndromu. I když chvilkami jsem se ztrácela. Ale závěr mě zklamal. Přišlo mi to nereálné a (jak tu zmiňuje několik čtenářů přede mnou) překombinované a vlastně i dost zvrácené. Nic, co bych v budoucnu chtěla vyhledávat.

ladyka
24.04.2019 3 z 5

Bohužel dávám jen 3 hvězdy, a to za překotné a béčkové odhalení v závěru. Pokud bych měla hodnotit cca první 2/3 knihy, dala bych plný počet hvězd a pěla ódu - autorka totiž velmi zdařile a sugestivně popsala jak posttraumatický stresový syndrom, tak traumatický život s opilcem, resp. opilce - to velmi oceňuji, byť ve mně ta alkoholová část vyvolávala značnou nelibost. Ale v momentu, kdy se odkryje "zakopaný pes", má nelibost přerostla v rozčarování až zhnusení - zde dávám za pravdu čtenářům, kterým to přišlo překombinované. Chápu, že zde těžko šlo čekat zářivý happy end a temným tajemstvím se nešlo vyhnout, ale vadilo mi to pojetí - za mě neuvěřitelný, prvoplánový a urychlený závěr a ten mi zkazil celkový dojem z knížky.