Co v učebnicích dějepisu nebylo podruhé

Volné pokračování knihy Co v učebnicích dějepisu nenajdete opět nahlíží za kulisy historie. Vždyť zdaleka ne všechno se v minulosti odehrálo tak, jak se to stále učí ve školách. Autoři i tentokrát zdařile bourají zažité představy a předkládají nám jak nové pohledy na historii, tak si všímají dodnes nerozluštěných záhad. Například nač vlastně zemřel největší dobyvatel starověku Alexandr Makedonský? Středověk nepřál homosexuálům a dokonce i někteří panovníci museli svoje sklony skrývat. O učiteli národů Janu Amosu Komenském zdaleka nevíme všechno. Proč musela zemřít údajná vnučka cara Petra Velikého kněžna Tarakanová? Nakolik ovlivnila aféra s náhrdelníkem pro královnu Marii Antoinettu dějiny Francie?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/3574/co-v-ucebnicich-dejepisu-nebylo-pod-G5c-3574.jpg 421

Co v učebnicích dějepisu nebylo (2.)

Literatura naučná, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

minirock
18.10.2012

Pan Bauer si tentokrát vybral velmi zajímavá témata. Například kapitoly o J.A.Komenském nebo o svobodných zednářích byly hodně dobré. Nejvíc mě ale zaujalo povídání o tom, jak se tady po třicetileté válce při svých loupeživých nájezdech chovali Švédové a co nám všechno ukradli. Zdaleka to nebyla jenom Ďáblova bible, ve Švédsku skončily téměř všechny umělecké poklady nashromážděné Rudolfem II.

Autoři knihy

Jiří Kovařík