Co to je teorie relativity

Co to je teorie relativity https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115868/bmid_co-to-je-teorie-relativity-TtB-115868.jpg 5 13 2

Velmi obtížné problémy, které vznikají, hledíme-li na jevy ze zorného úhlu teorie relativity, jsou vysvětlovány vtipnou a co nejsrozumitelnější formou za přispění humorných ilustrací. Odborná úroveň je zajištěna tím, že jeden z autorů, Landau, je předním sovětským fyzikem. Na závěr bylo převyprávěno několik stran vzpomínek polského vědce L. Infelda na A. Einsteina. - Knížka obalena modrou stužkou s nápisem "V krátké době vychází již třetí vydání knížky slavného fyzika L. D. Landaua Co to je teorie relativity". - Volně přeložil a upravil Petr Glogar.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Věda
Vydáno: , Albatros (ČR)

Čto takoje teorija otnositel’nosti , 1963

MOu598
03.09.2019 5 z 5

Při minulém čtení jsem se v půlce zasekla a nechápala. Teď to bylo lepší, skoro vše chápu (pomáhají četné kresby - určitě nejen starší dětem, pro které je knížka určená).
Super, super knížka.

hrdlickova_61
30.03.2019 5 z 5

Knížku jsem četla ve studentském věku (což už je dost dávno), ale i tak si ji dobře pamatuju a hlavně se mi vybavuje nadšení, které ve mně vyvolala. A to nejen proto, že mě dané téma zajímá. Podat tak složitou problematiku čtivě a srozumitelně, to je samo o sobě velkou hodnotou, takže bych autory obdivovala, i kdybych jinak byla zarytým nepřítelem přírodních věd : o)

teorie relativity

Autoři knihy

Lev Davidovič Landau
ruská, 1908 - 1968
Jurij Borisovič Rumer
ruská, 1901 - 1985

Kniha Co to je teorie relativity je v