Co se stalo s Annou Boltonovou

Co se stalo s Annou Boltonovou https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39665/co-se-stalo-s-annou--39665.jpg 4 10 4

Londýn 1937. Společenská sezóna začíná. Pořádají se hostiny a nevázané večírky... Náhle se v jejich centru objeví výstřední vdova Anna Boltonová, jejíž minulost skrývá hořké tajemství.

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Český spisovatel

What Became of Anna Bolton , 1944

Ilona70
27.08.2023 5 z 5

Bromfield je jistota, zase úžasně popsal jednotlivé postavy a děj knížky vás vtáhne a nepustí.

madem
02.06.2018 4 z 5

Nejdřív mi trvalo zvyknout si na starší češtinu.
Pak přibyla lítost nad hlavní hrdinkou, nad jejím těžkým dětstvím, skonem rodičů, manžela i dítěte.
Její postoj během druhé světové války, její přerod v hrinku byl očekávány, ale přesto potěšil.
Nejsem moc zvyklá na kladné hrdinky od Bromfileda, spíše potkáváme v jeho knihách hrdiny muže. O to víc překvapí, že dokáže popsat i statečnou ženu.

Jihorka
25.09.2014 4 z 5

Mám Bromfielda velmi ráda, tady jsem se však těžko sžívala s postojem hrdinky v období, kdy měla víc než materiální dostatek. Ta znuděnost, povrchnost a bezcílnost za těchto životních podmínek mi nějak nešla pod kůži. Její pocity z období mládí, ztráty lásky a nalezení materiální jistoty mě přesvědčily, pak jsem se v ní ztrácela. Ale možná to byl záměr autora, vylíčit tu nesmyslnost takového života. Její válečné období na mě působilo trochu jako červená knihovna.
Jej osudy jsou popisovány na pozadí života elit v předválečném období v Evropě i zmaru jejich způsobu života v období druhé světové války.
Příběh Anny Boltonové je vyprávěn z pohledu novináře - známého hlavního hrdinky z dětství, i proto je kniha velmi čtivá.

Marika Vanova
08.07.2014 4 z 5

Nejdříve jsem po této knize sáhla jen proto, že jsem ji objevila v knihovničce na dovolené, ale musím uznat, že se mi líbila a dobře četla. Taky byla pěkně skladná do batohu na túru a čtení při posezení u horského potoka.

druhá světová válka (1939–1945) 30. léta 20. století společenské rozdíly

Louis Bromfield