Co když zemřu, než se probudím

Co když zemřu, než se probudím https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393580/bmid_co-kdyz-zemru-nez-se-probudim-pJF-393580.jpg 3 100 35

Všichni jsou přesvědčeni, že Alex je v kómatu, ze kterého se pravděpodobně nikdy neprobere. Zatímco jeho rodina diskutuje o odpojení od přístrojů a přesvědčují jeho přítelkyni Beu, aby se s tím smířila, může jen naslouchat. Alex však brzy začne mít podezření, že nehoda, kvůli které skončil upoutaný na lůžko, nebyla ve skutečnosti žádná nehoda. A co je horší – pachatel je stále na svobodě. A Alex není jediný, jehož život je v ohrožení. Zatímco se Alex probírá řadou vodítek ze své minulosti, musí použít všechen svůj zbylý rozum, aby vyřešil záhadu, kdo se ho pokusil zabít, a snaží se ochránit ty, které miluje, dřív, než se rozhodnou ho nechat odejít.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Vendeta

If I Die Before I Wake , 2018

MMacicekk
16.11.2019 3 z 5

Děj se rozvíjí velice pozvolna, než Alex vůbec pochopí, že nehoda nebyla žádnou nehodou, uběhne hodně stránek. Autorka má můj obdiv za to, že se rozhodla vytvořit příběh vystavěný pouze na myšlenkových pochodech člověka v kómatu. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, se kniha v tomto ohledu velmi povedla. Bohužel tempo příběhu je pomalejší, jedná se spíše o psychologické drama s detektivní zápletkou, ale kvůli tomu, že čtenář očekává thriller a s ním spojené napětí, může být v závěru zklamaný. Závěrečná třetina se věnuje právě zmíněné detektivní zápletce a dokonce se čtenář dočká i nějakého toho napětí. V tomto ohledu se však nejedná o nic světoborného - vodítka čtenář nemá žádná a vše se dozví z úst samotného pachatele. Kniha za přečtení rozhodně stojí a na debut se jedná o povedené dílo. Jen jsem měla bohužel jiná očekávání.

Izu
31.10.2019 2 z 5

Absolutně mě příběh nebavil.

Míša02
21.10.2019 4 z 5

Bylo zajímavé vidět příběh z pohledu oběti. Celá kniha je zaměřená hlavně na myšlenky a pocity. Popravdě bych některé popisy zkrátila. Příběh je ale zajímavý a konec bych nečekala.

rajcatko
02.08.2019 2 z 5

Bylo znát, že je to prvotina, ale autorka má určitě potenciál. Myšlenkové pochody člověka v kómatu jsem uvítala více, než detektivní zápletku. Jako zdravotní sestra se nad některými pocity těchto pacientů skutečně zamýšlím. Přesto si kniha více jak momentálních 67% nezaslouží.

Daduška
07.07.2019 4 z 5

Mně se kniha moc líbila - bylo to napínavé, zajímavé a velmi smutné.

L.Helena
03.07.2019 3 z 5

Docela nekonvenční kniha, jejímž vypravěčem je osoba v kómatu. Oceňuji odvahu vůbec takto pojatou knihu stvořit, navíc, pokud se jedná o prvotinu. Navzdory tomu, že se vše odehrává v nemocničním pokoji, je poslední cca třetina celkem dramatická. První dvě třetiny jsou spíš myšlenkové návraty vypravěče do minulosti, někdy více, jindy méně poutavé. Asi by mě kniha víc chytla, kdyby to drama nastoupilo dřív, možná bych pak i s větším zaujetím četla ty vzpomínkové pasáže. Ale za přečtení stojí.

Liduka
16.06.2019 3 z 5

Popravdě jsem přeskakovala některé nezáživné odstavce, ba dokonce i stránky. Myslím si, že kniha měla velký potenciál, ale zpracování trochu pokulhávalo. No a ten konec? SPOILER: Chápu, že by to bylo asi moc přeslazené, ale mě by se k tomu prostě hodil happyend s probuzením Alexe.

Trustty
09.06.2019 2 z 5

Thriller......spíš psychologické drama.
Ani mě kniha nebavila. Zkusila jsem co se stane, když přeskočím kapitolu.....nestalo se nic.

jasmína
06.06.2019 5 z 5

Já dávám celkový počet hvězdiček.

Kniha mi rozhodně nepřišla nudná, a já teda na rozdíl od většiny hodnocení byla napjatá až do samého závěru.

Léňa2510
11.05.2019 4 z 5

Výborná. Bola som na tuto knihu hodne zvedava, a nesklamala ma. Koniec super, nemusi sa všetko skončiť "šťastne"....super

biairicia
04.05.2019 2 z 5

Hm.... Tohle ne, ani nevím, co napsat... anotace mě nabudila, ale tím to i skončilo. Škoda.

Gustik5
30.04.2019 4 z 5

Víc než o thriller se ovšem vzdor nápisu na knižní obálce jedná o psychologické, místy až vztahové drama, jež je „krimi“ zápletkou jen okořeněné. Začátek skutečně působí jako probuzení - orientujeme se v ději, postavách, událostech a pomalu, v náznacích vše skutečně sklouzává k thrilleru. Ač jsem tedy od knihy měl trochu jiná očekávání, rozhodně si s jinými autorskými prvotinami nezadá a nelituji, že jsem ji četl. Rozhodně jsem po přečtení nebyl tak zklamán, jako kupříkladu u Kříďáka, jenž mne i přes značnou chválu a propagaci příliš nenadchl.

Aghatte
19.04.2019 5 z 5

Mně se to líbilo a nemohla jsem odložit, dokud nedočtu. Pokud někdo čekal hepík v podobě probrání hl.hrdiny, celá kniha by působila směšně...., připouštím, ten útočník byl trochu krkolomně zakomponovaný, ale ještě uvěřitelné. Žila jsem v jeho hlavě a nenudilo mě to, naopak, jako zdravotník mám zas o čem přemýšlet a určitě si dám větší pozor na to, co říkám, před pacienty, kt. jsou "mimo"..., protože, kdo ví, co slyší, vidí, cítí, vnímají a co si myslí.

zuzik2301
13.04.2019 2 z 5

Celkem zklamání... Prostě jsem čekala víc a ne - jiné slovo mě nenapadá - více jak třistastránkový popis nemocničního prostředí. Nedokázala jsem se ani vžít či nějak vcítit do Alexova utrpení. Prostě zklamání.

ArwenAragorn
11.04.2019 3 z 5

V knize je velmi dobře popsáno utrpění Alexe, který vnímá bolest a slyší, co si kolem ostatní povídají. Nikdo jiný to však netuší.
Začátek se vlekl, pak thriller nabral spád a začal být čtivý, ale konec mě totálně zklamal.
Podle mě se nic nestane, když si knížku nepřečtete.

prvotina

Autorovy knížky

Emily Koch
britská
2019  67%Co když zemřu, než se probudím

Kniha Co když zemřu, než se probudím je v