Člověk za oponou

Člověk za oponou
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533301/bmid_clovek-za-oponou-65e1a6833ec27.jpg 4 169 169

Novinář Marek Vráz série

Novináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu. Rys policejní verzi nevěří a tvrdí, že Fritz by si dobrovolně život nevzal. Pokud se prý Terencovi podaří zjistit pravdu, zodpoví mu za to jakoukoli otázku o podsvětí, ve kterém se uplynulých třicet let pohyboval. Terence na Rysovu nabídku přistoupí, aniž ovšem tuší, do jak nebezpečných vod se ve skutečnosti vydává.... celý text

cucik14
29.03.2022 5 z 5

Opět úžasný. Žádný překombinovaný příběh a přitom velmi čtivě napsáno :)

99jana99
24.03.2022 5 z 5

Čtivě napsaná kniha. Martin Goffa prostě umí. Baví mě styl, kterým píše, humor i zápletka. Těším se na další knihu.

kokrokr
20.03.2022 3 z 5

Zajímavý příběh a příjemný slovní projev.

daja51
13.03.2022 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka - autor opět nezklamal -jeho styl psaní nemá chybu a napětí vás provází od začátku až do konce příběhu - doporučuji.

haski
10.03.2022 5 z 5

Goffa opět nezklamal. Dobře napsaná česká detektivka. Novinář Vráz, tedy Terenc je snadno uvěřitelný, normální chlap. Zápletka... dobře zapletená, ale nakonec se postupně rozbalí. Těším se na další knížku.

petrarka72
07.03.2022 5 z 5

Goffův/ Terencův nejlepší případ. Množství falešných stop je vyrovnáno s množstvím těch skutečných, příběh dvou grázlů s velkou láskou k matce je pozoruhodný, práce malých... pardon, v případě Terence nepochybně olbřímích šedých mozkových buněk je popsána pravděpodobně a výlety do jeho soukromí jsou střídmé, a proto zábavné. A emoce se dostaví, když to člověk nejméně čeká.

Martiiiik
24.02.2022 5 z 5

Výborný Goffa, stejně jako vždy :-) Jen moc krátký :-) Hezký příběh, dost oceňuji známé prostředí, takže si cesty hlavního hrdiny dovedu krásně představit :-) Prostě stojí za to si knihu přečíst :-) Pár místních mafiánů, semtam nějaká vražda, hodně korupce,.. :-D Jo vítejte u nás :-D

Wabinka
23.02.2022 5 z 5

A zase nám pan Goffa naservíroval další skvělý případ. Prostě umí zúročit své zkušenosti ze svého působení u policie, parádně vše napsat a mě to moc baví. Jsem nadšená a těším se na další případ, ať už od Terence nebo snad konečně už i Mika. Nebo rovnou oba v jedné knize najednou.

rodak
20.02.2022 5 z 5

Stále se to tady opakuje,že pan Goffa píše výborně.Je to pravda a je znát že nás také chvíli chránil a pomáhal nám.Jakoukoliv kauzu nebo připad vezme do ruky ,obohatí ji svým stylem a umem pak přenese na papír,vždy je to zážitek.A je i skvělé že je to takový rychlodetektivkář-2 až 3 knihy ročně.Jen tak dál...

Dela111
18.02.2022 5 z 5

Martin Goffa ve svých detektivkách často připomíná skutečné dobře známé kauzy a protože u policie pracoval, vidí do zákulisí a zpracování je reálné. Tady se ovšem překonal, použil jednu velmi známou kauzu, něco k ní přidal a stvořil geniální detektivní případ. Sympaťák Terence na začátku nemá ani ponětí, kam až ho jeho pátrání zavede... Víc k ději neprozradím, tohle si prostě vychutnejte. Je to nápadité, promyšlené, chytlavé, napínavé, zkrátka vynikající reálná detektivka z našeho prostředí.
Všechny díly této série považuji za výborné, ale tento je za mě zatím nejpovedenější.
6* ;-)

Jenny46
09.02.2022 5 z 5

Jako vždy super čtení na jeden večer. Styl psaní mě sedí a udržuje celou dobu v napětí až do poslední stránky...
Těším se na další případ s Markem V.

Martin Goffa
česká, 1973