Člověk obojživelník

Člověk obojživelník https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15089/mid_clovek-obojzivelnik-EPP-15089.jpg 4 126 25

Vědeckofantastický román, jehož děj je položen na argentinské pobřeží. Hlavní postavou románu je „Ichtyandr“, člověk-ryba, člověk, jemuž geniální operace umožňuje žít pod vodou i na souši. Tento člověk, který děsí rybáře i odvážné lovce perel, se stane předmětem spekulace podnikavého obchodníka. Příběh byl i zfilmován.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Čelověk-amfibija , 1947

Torgal
03.03.2015 2 z 5

Hrozne primitívne, neskutočne skratkovité. Vo svojej dobe mohla byť kniha prijímaná lepšie, ja ale hodnotím z pohľadu súčasného (dospelého) čitateľa. Ku kladom by som zaradil len to, že sa to číta fakt rýchlo a (na dnešné pomery) odvážne zakončenie romantickej príbehovej línie. 4-/10

SONP
13.10.2014 4 z 5

Člověk - obojživelník je knihou, která mne velmi příjemně překvapila. V paměti bylo kdesi hluboko zašito pouze to, že sovětská kinematografie knihu zfilmovala. Neměl jsem ale ani páru o tom, že se jedná o velmi nápaditý, dobrodružný a zábavný příběh verneovského typu, odehrávající se v prostředí lovců perel z Jižní Ameriky. Někdo by to snad mohl označit za pokleslý rodokaps, ale já byl celkem nadšen! 90%!

paja5
22.04.2014 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Nechybí zde humor, napínavost, ani láska. : b :D

Ječmínek
24.09.2013 3 z 5

Přestože kniha nemá valné hodnocení, stojí za přečtení. Dokonce bych řekl, že je to výborná, zajímavá, čtivá a napínavá sci-fi. Asi spíš pro mládež. Líbila se mi, i když jsem ji četl v dospělosti. Fakt jo.

siamka
12.09.2013 5 z 5

úžasná knížka,je to mé mládí,a přečtu si ji i ted po 20 letech :-)