Clařino tajemství

od:


KoupitKoupit eknihu

Jedné noci v červenci 1945 probudí Claru Morvanovou výstřel, který má za následek smrt jejího staršího syna Édouarda. Clara tuší, co se tu stalo, ale rozhodne se, že důležitější než pravda, je chránit živé, svá vnoučata a především mladšího syna Charlese, a tak se rozhodne mlčet a prohlásit Édouardovu smrt za sebevraždu. Charles bojoval ve válce a po návratu zjistil, že jeho milovaná žena Judith a jejich dcerka zemřely v koncentračním táboře. Od té doby je z něj jen stín bývalého veselého a pohledného muže. Clara se rozhodne zachovat strašné tajemství, ale netuší, že to je teprve začátek velkého dramatu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/307085/clarino-tajemstvi-hBr-307085.jpg 4.241
Série:

Clara (1.)

Orig. název:

Le secret de Clara

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
zuzad
06. srpna

Nějak jsem se knihou nemohla prokousat, tento styl psaní ani žánr mě neoslovil.

Mandlevest
29. července

Moc příjemné překvapení. Kniha zmiňuje události 2. světové války jen v úvodu knihy, dále se jedná o rodinnou ságu, velmi dobře, čtivě popsanou. Mám ráda tento typ knížek, těším se na další pokračování, které si určitě přečtu.

Renatecka
29. července

Skvělá kniha. Občas jsem se trochu ztrácela ve jménech a kdo ke komu patří, ale to je můj problém. Už na mě čeká 2. díl :-)

jasmína
18. července

Kniha mě sice hodně oslovila, ale SPOILER : Nechápu, proč se Cahrles nepřiznal Silvii, co udělal, kdybych ho milovala tolik jako ona, určittě by to pochopila a byli by spolu, to mi trošku nedávalalo smysl..

Sidonia
11. června

Krásný román, popisuje život bohaté francouzské rodiny, kde však bohatství není to hlavní - hlavní je odpovědnost, povinnosti, pracovitost, dobrá výchova. Nevyhýbají se jim tragedie, ale soudržnost rodiny jim pomáhá vše překonat. Bohatství a velká rodina sice život usnadňuje, ale zároveň jsou jednotliví členové jaksi odpovědní za čest a dobré jméno a jsou si toho vědomi. Poučná a velmi kultivovaná kniha.

josska
20. května

Knížka se mě moc líbila,byla čtivá a bylo tam tajemství,které jsem se dozvěděla skoro az nakonec.Moc pěkně napsané,musela jsem číst dál a dál ...

bookcase
29. dubna

Rodinný příběh, v němž se zdánlivě nic neděje, ale tajemství, kolem kterého se vše točí, bublá léta pěkně pod pokličkou, aby jednoho dne vyplavalo na povrch. Celou dobu, co čtete tuhle knihu, to vře a bublá, pěkně pomaloučku, zatímco sledujete bohaté osudy členů celé rodiny.

vivienna
12. března

Dobrý, čtivý román z prostředí Francie, začíná v době 2sv.války…
Hlavní hrdinka Clara, je vzorem silné, neochvějné ženy, která si s každou situací dokáže poradit… pro mě možná až moc superhrdinka…Její syn Charles byl dokonalým mužem, než ho poznamenalo týraní za války a smrt jeho osudové ženy a jeho jediné dcerky v koncentračním táboře…(Místy mi lezl pěkně na nervy:-). V knize jsou popsány osudy jeho dvou synů a dětí jeho bratra, který spáchal sebevraždu…nebo nespáchal? Nebudu prozrazovat…zachovám Clařino tajemství:-)

zuzana2599
09. března

Moc hezký rodinný příběh o soudržnosti rodiny a o poválečné tragédii, jejíž tajemství vyplave na povrch po mnoha letech mlčení.
Krásný příběh s krásnou obálkou, který se neméně krásně četl :-)

Štítky

ságy

Autor a jeho další knihy

Françoise Bourdin

Françoise Bourdin
francouzská, 1952

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených46x
v Čtenářské výzvě2x
v Doporučených3x
v Knihotéce48x
v Chystám se číst93x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech1x