Clařino tajemství

Jedné noci v červenci 1945 probudí Claru Morvanovou výstřel, který má za následek smrt jejího staršího syna Édouarda. Clara tuší, co se tu stalo, ale rozhodne se, že důležitější než pravda, je chránit živé, svá vnoučata a především mladšího syna Charlese, a tak se rozhodne mlčet a prohlásit Édouardovu smrt za sebevraždu. Charles bojoval ve válce a po návratu zjistil, že jeho milovaná žena Judith a jejich dcerka zemřely v koncentračním táboře. Od té doby je z něj jen stín bývalého veselého a pohledného muže. Clara se rozhodne zachovat strašné tajemství, ale netuší, že to je teprve začátek velkého dramatu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/307085/clarino-tajemstvi-hBr-307085.jpg 4.360

Clara (1.)

Vydáno:, Motto

Le secret de Clara

Kniha Clařino tajemství

Šánka

Pěkná rodinná sága, moc se mi líbila a po předchozí knize změna žánru byla velmi příjemná. Samotný příběh si plyne takovým navenek poklidným tempem, sledujeme životní osudy členů rozvětvené rodiny Morvanů, jejich dramata, lásky, prohry i vítězství. Ale tajemství, které zůstávalo po mnoho let ukryté, zasáhne do životů všech členů rodiny a možná ho od základů i změní.....

putpuda

Moc se mi to líbilo, zrovna jsem měla náladu na něco podobného... Sem tam zbytečně natahované, hlavně neustálé srovnávání všech s Charlesem atd.... Ale knize to myslím nijak moc neuškodilo a jsem zvědavá, co bude dál s rodinou Morvanů :) Těším se na Clařino dědictví.

kika 13
07.12.2018

Super knížka už se moc těším na druhý díl.Hodně postav,ale děj se prolíná.

Pepina19
04.12.2018

Kniha se mi líbila, postavy dobře vykreslené a děj i zápletka povedené. Za mě dobré čtení.

zuzad
06.08.2018

Nějak jsem se knihou nemohla prokousat, tento styl psaní ani žánr mě neoslovil.

Mandlevest
29.07.2018

Moc příjemné překvapení. Kniha zmiňuje události 2. světové války jen v úvodu knihy, dále se jedná o rodinnou ságu, velmi dobře, čtivě popsanou. Mám ráda tento typ knížek, těším se na další pokračování, které si určitě přečtu.

Renatecka
29.07.2018

Skvělá kniha. Občas jsem se trochu ztrácela ve jménech a kdo ke komu patří, ale to je můj problém. Už na mě čeká 2. díl :-)

jasmína
18.07.2018

Kniha mě sice hodně oslovila, ale SPOILER : Nechápu, proč se Cahrles nepřiznal Silvii, co udělal, kdybych ho milovala tolik jako ona, určittě by to pochopila a byli by spolu, to mi trošku nedávalalo smysl..

ságy

Françoise Bourdin