Cizinka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jsme v roce 1945 a armádní zdravotní sestra Claire Randallová přijíždí se svým mužem Frankem na skotský venkov, aby tu prožili své druhé líbánky. Po válečných hrůzách, kdy Claire pracovala v polní nemocnici ve Francii a svého muže, jenž také sloužil v armádě, viděla za celou dobu jen třikrát, se konečně oba radují ze společně strávených chvil a plánují budoucnost. Poklidná skotská vesnice se jeví jako ideální místo pro vzájemné sblížení a jaro láká k výletům do romantické a pověstmi a mýty opředené krajiny. Frank, který miluje historii, tu navíc nachází stopy po svém anglickém praprapředkovi, kapitánu Jonathanu Randallovi, jenž byl velitelem anglické vojenské pevnosti Fort William v polovině 18. století. Poklidný idylický venkov však skrývá nečekaná tajemství a překvapení. Jsou to především dávné mýty a pověry, které zdejší obyvatelé úzkostlivě dodržují i ve 20. století, ale také místa, kde se dějí nezvyklé a nepřirozené úkazy. Jedním z nich je kopec Craigh na Dun, na němž při jedné ze svých botanických expedic objeví Claire megalitickou stavbu. Je to kamenný kruh podobný proslulému Stonehenge v Jižní Anglii. Dotkne se jednoho z menhirů a pak se to stane. Ve změti zvuků a neurčitých představ se přenese o dvě stě let zpátky. Do časů kapitána Randalla, který bojoval se skotskými klany a krutě hájil zájmy anglické koruny na Skotské Vysočině......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/37101/cizinka-myO-37101.jpg 4.31411
Série:

Cizinka / Cudzinka (1.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Plejáda
Orig. název:

Outlander (1991)

Počet stran:664
Jazyk vydání:český
Překlad:Marie Fulková
Autor obálky:Martin Zhouf
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-87374-16-0
Nahrávám...

Komentáře (386)

Kniha Cizinka

Přidat komentář
katst
14. srpna

Skotská vysočina, rodinné klany, neohrožená krásná Claire, mužný statečný Jamie, romantika, vášeň, napětí, záporní hrdinové, boje a k tomu všemu ještě cestování časem...
Co víc si přát? Já jsem nadšená :-)

Jido
14. srpna

Nějak mě minul rozruch kolem prvního vydání knihy i kolem seriálu a říkala jsem si, co na tom všichni vidí... Teď jsem ale celou sérii koupila doslova za hubičku a dala se do čtení a musím říct, že ačkoli tenhle druh četby účelově nevyhledávám, celé mě to pohltilo a strhlo. Úžasná kniha, ani nevím, jak rychle těch 700 stránek uběhlo. Jdu hned na další díl:-)

JanuleV
08. srpna

Úžasná série.... Velmi čtivě psáno, 700 stran uteklo jako nic.

manka71
07. srpna

Knihu jsem si půjčila na základě celkem dobrého hodnocení a docela mě zklamala. Dějově nápad dobrý, ale některé dlouhé pasáže popisu ničeho byly nudné. Jak již někdo napsal, zkrátit, odstranila bych tak 200 stran, ať má děj trochu spád. Poslední část knihy bych vystřihla úplně, nuda, přesvědčil mě o tom, že si další díl určitě nepůjčím.

Denous93
03. srpna

Moje srdcovka, krasny pribeh, ctive napsane. Proste miluju.

knihomolka111
02. srpna

Tato knížka mi byla doporučena s tím, že když miluju Hru o trůny, dostane mě i Cizinka. Dokonce i na přebalu knihy je napsáno, že se jedná o skotskou odpověď na Hru o trůny. V důsledku toho jsem očekávala intriky, propracovaný děj, inteligentní zápletku.. ničeho z toho jsem se ale nedočkala. Pár dobrých dějových momentů tam bylo, ale pár je na 700 stran dost málo. Oceňuji skotské prostředí a nápad s přesunem do minulosti.

evca7271
01. srpna

Vyborna kniha.

KatkaP.
31. července

Příjemný historický román, plný napětí a vášně. Místy ale docela zdlouhavý.

Doporučujeme

Dům ozvěn
Dům ozvěn
Hledání vytouženého dne
Hledání vytouženého dne
Ztracená
Ztracená
Jako led
Jako led