Cizinka

Zde je příběh, kterým to všechno začalo. Seznámíme se v něm se dvěma pozoruhodnými postavami, Claire Randallovou a Jamie Fraserem. Román je plný vášně a historických zajímavostí a snoubí se v něm dech beroucí dobrodružství s milostným příběhem, vedoucím napříč epochami. Píše se rok 1945 a Claire Randallová, bývalá armádní zdravotní sestra, se právě vrátila z války, aby se znovu setkala se svým manželem a vydala se na druhé líbánky. Při prohlídce jedné ze starověkých kamenných ruin, které jsou rozesety po celých britských ostrovech, se však dotkne jednoho z menhirů. Náhle je z ní Sassenach – cizinka – ve Skotsku zmítaném válkou a nájezdy klanů v pohraničí, to vše léta Páně… 1743. Claire je katapultována zpět v čase silami, kterým nerozumí. Ocitá se uprostřed intrik zemanů a špehů. Někteří z nich možná usilují o její život a jiní o její srdce. Právě zde se totiž setká s Jamesem Fraserem, galantním skotským bojovníkem, který ji zahrne láskou tak bezbřehou, že se Claire bude muset rozhodnout mezi věrností a touhou ; mezi dvěma naprosto odlišnými muži ; mezi dvěma životy, které nelze vzájemně skloubit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/25_/258953/cizinka-1SM-258953.jpg 4.31337

Cizinka (1.)

Vydáno:, Omega

Outlander (1991)

Kniha Cizinka

Samema

Krásná výpravná kniha napříč stoletími :-)

evineckY

Přečetla jsem si knihu a učarovala mi. Viděla jsem film a je fantasticky natočený přesně podle knihy,což se stává málokdy. Doporučuji přečíst i shlédnout.

modroocko

Příběh je napínavý, jen tak Vás nepustí, pokračování je nutnost

Owain

první díl zaujal, jdi na další =)

Janadvorackova

Romanťárny nečtu, mám raději dočista jiné žánry, ale Cizinka je super kombinace špetky sci-fi, kterou čtu, hromady historie, kterou mám ráda a kupy romantiky, která do toho skvěle zapadá. Tak proč ne.
Audio se povedlo. Uvítala bych další audio, protože ty špalky dalších dílů mě spíš odrazují. Ovšem poslechu bych šanci dala.
Seriál sleduji a užívám si ho. Připadá mi akčnější než kniha a je v něm pár maličkosí jinak, ale děj knihy kopíruje děj první řady.

Ilirea25

Ačkoliv historické romanťárny nečtu, Cizinka mě absolutně pohltila. Zamilovala jsem si Skotsko, Jamieho a celý příběh. Příběh je hrubý, nepředvídatelný, dech beroucí...

Jsi krev mé krve a kost mé kosti.
Dám ti své tělo, ať se ho tvé zhostí.
Dám ti svou duši, než nás smrt života zprostí.

meluzena

Autorce nelze upřít vypravěčský talent. Kniha sice balancuje na samé hraně červené knihovny, ale vhodně načasované cynické poznámky umně shazují patos potenciálně přítomný v blízkosti velkých emocí, lásky, cti a pravdy (ač ta poslední zápletka a její rozuzlení už opravdu byly přitažené za vlasy).
Fajn čtení jako oddech od naší překombinované a pretechnizované doby; v rámci žánru klidně 5 hvězdiček.
---
"Byl jistě naštvaný, protože jsem mu řekl, že pivo je slabé. Řekl jsem mu, že pravé skotské pivo vyžaduje, aby se do sudu přidala stará bota, a cedí se přes řádně obnošené spodní prádlo."
---
"Stoupala jsem po úzkých točitých schodech, které byly nestejnoměrně vysoké. Někdy jsem si musela zvednou sukni, abych nezakopla. Usoudila jsem, že tesaři v osmnáctém století měli buď špatné měřicí metody, nebo velký smysl pro humor."
---
"Vzpomněla jsem si na strýcovu neukojitelnou touhu po vědění a jeho cynismus, s nímž pohlížel na všechna náboženství. Podle něj byla pouhými doklady o lidské kultuře, které mohly být přehledně katalogizovány."

chodícírohožka

Skvělý příběh, který mě bavil číst i podruhé. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí, děj je promyšlený, historické vsuvky a detaily úžasné a Skotsko je prostě nádherné. Dílu nechybí vtip, napětí ani romantika, jen erotické scény mi připadaly místy už zbytečné. Holt červená knihovna - ale propracovaná a neobyčejná.