Citové pouto

Citové pouto https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400064/bmid_citove-pouto-fCO-400064.jpg 4 72 23

Poznejte svůj typ citového pouta a najděte trvalou lásku Dnes už víme, že touha být připoután k partnerovi je přirozená lidská potřeba, kterou máme zakódovanou v genech. Teorie attachmentu podložená více než dvěma desetiletími výzkumu odhaluje vliv citového pouta vytvořeného v raném dětství na naše partnerské vztahy v dospělosti. V této knize najdete praktický návod (a test) jak rozpoznat vlastní typ citového pouta i vzorce attachmentového chování u svého partnera. Dozvíte se, jak se vyhnout úzkostně‑vyhýbavé pasti, proč lidé s jistým citovým poutem mohou být dobrým partnerem pro každého a jak využít efektivní komunikaci ve vztahu. Skrze porozumění teorii attachmentu si můžete najít – a udržet – hluboce uspokojující partnerský vztah, místo abyste ponechali jeden z nejdůležitějších aspektů svého života náhodě.... celý text

EvaSo
09.03.2020 5 z 5

Jednoduché a pochopitelné se spoustou příkladů ze života. Doporučuji.

Lencza
22.08.2019 5 z 5

Střízlivě, věcně, prakticky napsané. Moc užitečná kniha pro lidi, kteří si sebou neví rady v partnerských vztazích.

RenataP
21.03.2019

Co kniha naučí? Rozeznat svůj vztahový typ, rozeznat, na jakém základě si vybíráte partnery, ale i ke komu jste přitahováni v jiných mezilidských vztazích. Poznat svoje slabiny i silná místa. Je tu dost návodů, jak s tím vším pracovat, jedno je ale jisté a zázrak nečekejte. Nikdy nepřijede princ na bílém koni a nevyřeší to za vás. Bohužel špatný vztahový typ se musíte přeučit sami. A je to běh na dlouhou trať. Naučíte se tu poznat svou sebehodnotu, odpustit všem, kteří ve vás to úzkostné nebo vyhýbavé vypěstovali a udělat první kroky směrem do nového života a nového pojmutí světa jako takového.