Čítanka pro začínající detektivy - Ze zážitků Sherlocka Holmese

Čítanka pro začínající detektivy - Ze zážitků Sherlocka Holmese https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102828/citanka-pro-zacinajici-detektivy-ze-zazitku-sherlocka-holmese-102828.jpg 4 10 4

Ze zážitků Sherlocka Holmese Sbírka deseti detektivek s Sherlockem Holmesem v hlavní roli dokazuje, že tento velký dekektiv je stále živ a v plné duševní síle. Tento soubor knižně dosud nepublikovaných případů, který připravil k vydání slovutný holmesolog a znamenitý mistr literárního pera Rudolf Čechura, je určen malým i velkým příznivcům slavného detektiva. Vtipnému textu dodávají šarm ilustrace Petra Fialy. Ukázka ze závěrečné "domluvy": Stalo se to v jednom dosud nepublikovaném případu, když doktor Watson poněkud ledabyle ošetřil raněného, mávl nad tím rukou a řekl: „To je dobrý.“ A jeho přítel Sherlock mu domluvil: „Tohle nikdy neříkejte, Watsone! Děláte-li něco, musí to být velmi dobré:“ Tak pravil Sherlock Holmes, a můj tatínek to po něm často opakoval. Musím říct, že je to poučka moudrá a užitečná, a neplatí pouze pro řemeslo lékařské a detektivní. Můj tatínek například byl zámečník. Váz., 112 stran, 14,5 x 22,7 cm... celý text

Jadla
27.02.2019 5 z 5

Přívětivé počtení, nic složitého k hlubšímu zamyšlení, spíš takové hladivé, potěšující:)

Luca235
12.02.2019 3 z 5

Příjemné čtení, povídky spíše kratší, zajímavé. Dobře se mi při četbě marodilo :-)

kuky921
20.10.2015 2 z 5

Knížka mě neoslovila, přečetla jsem tři příhody a v klidu odložila.

markulka
24.10.2014 3 z 5

Knížka mě mile překvapila... Obsahovala několik povídek, některé se mi líbily více, některé méně... Když čtete některou z povídek, musíte dávat doopravdy velký pozor na každé slovo, říkáte si, tohle je naprostá kravina a přitom v závěru, díky této "kravině" se rozuzlila celá záhada! Musím přiznat, že mi bylo trochu líto doktora Watsona, kterého podle mého názoru pan Sherlock Holmes docela podceňoval! Nicméně jsem podobnou knížku nikdy nečetla a klidně bych si nějakou podobnou přečetla znova!! :-)

Kniha Čítanka pro začínající detektivy - Ze zážitků Sherlocka Holmese je v