Cíťa

Cíťa https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/505043/bmid_cita-xPF-505043.jpg 4 102 31

Proč svět nutně potřebuje citlivé INTROVERT(k)Y. Jsi introvert nebo citlivka? Jestli ne ty, tak určitě někdo z tvých blízkých. Proč je to fajn a proč nás svět nutně potřebuje? To se dozvíš v knížce! Ilustrovaná knížka o cestě k přijetí své křehkosti a jinakosti. Pro citlivé introvert(k)y, aby uvěřili své vnitřní síle. A pro ostatní lidi, aby nakoukli do jejich hlubokého prožívání. Pro čtenáře všech věkových kategorií.... celý text

Ajaiwik
26.04.2023 5 z 5

Moc jsem si čtení užila. Knížka pohladí, ale nevnucuje se, je plná poučení, nových informací, ale nementoruje, překládá je čtivou a zábavnou formou. Chvíli mi trvalo se sžít s formátem, kdy jedna stránka nemusí nutně navazovat na další, moc jsem v tom hledala pravidla. Pak jsem pravidla opustila a nechala se unášet, a najednou to všechno dávalo smysl

maha75
04.04.2023 5 z 5

Ta knížka je vlastně psaná o mně :-) Řadím se mezi introverty a zároveň i mezi vysoce citlivé osoby. A ani jsem netušila, že stejným způsobem běžné situace prožívá až tolik dalších lidí. Většinu z toho, co je v knížce uvedeno, jsem o sobě samozřejmě věděla, ale našly se i věci, které mi teprve při čtení takzvaně docvakly. "Aha, tak proto já to mám právě takto! To mě nikdy nenapadlo!" A ještě dodám, že některé popisy a ilustrace jsou tak trefné, že jsem se musela smát nahlas. Výborné dílko!

Damaj
27.03.2023 5 z 5

Zajímavá, hezky udělaná knížka o světě introvertů a citlivých lidí

cornetka
22.02.2023 5 z 5

Je velmi krásně zpracovaná kniha o introvertech nejen pro introverty. Je plná pocitů a věřím, že po přečtení pomůže čtenářům pochopit chování introvertu. Jako správná knihomolka se považuji za introverta, takže jsem se v mnoha bodech našla a některým jsem se i zasmála. Skvělé jsou i ilustrace, no prostě super knižní jednohubka, kterou zvládnete rychle přečíst/prolistovat a přitom je plná skvělých myšlenek a příkladů ze života.

klara1550
19.02.2023

Milá kniha. Hladivá a úlevná. Taková, kde jsem si řekla, jak jsem ráda, že to, co zažívám já, zažívá i někdo další. Jak se píše níž, hrozně ráda bych si toho v knížce přečetla víc a mrzí mě, že je tak stručná.

Jak píše dagmar7365 níže, také si ji dovedu představit u teenagerů, kteří jsou ve fázi objevování sebe sama. Škoda, že jsem takovou knížku před těmi x lety neměla.

dagmar7365
14.02.2023 4 z 5

Pěkně udělaná kniha. Pokud jste introvert, zažijete spoustu momentů "Ano, přesně!!!", pokud jste extrovert dostanete možnost nahlédnout do nitra introvertů a vysoce citlivých lidí. Moc se mi líbilo grafické zpracování, některé kresby jsou velmi vtipné a výstižné. Pro mě jako dospělého čtenáře to bylo po obsahové stránce přeci jen příliš stručné (proto jen 4 hvězdy), ale věřím, že pro teenagery je to velmi přínosná kniha.

bookcase
07.12.2022 5 z 5

Propracovanou publikaci Lenky Blažejové Cíťa doporučuji všem introvertním duším, které se v ní zcela určitě najdou. Díky trefným obrázkům zjistí, že se svými pocity, nesmělostí a občasným strachem z nových věcí a nečekaných situací nejsou sami. A těm ostatním ji doporučuji proto, aby se naučili své introvertně založené blízké chápat a porozumět jim. Cíťa, to je trefa do černého pro introverty, také ji mohou využít učitelé, vychovatelé i terapeuti při výuce či práci s klienty.

eva3992
04.12.2022 4 z 5

Jaké je to být introvert a citlivka? Co se takovým lidem honí v hlavě a co musí udělat, aby zvládli ten rychlý svět kolem sebe? Na tyto a na mnoho dalších otázek nám odpoví kniha Cíťa.

Od autorky jsem četla už její předchozí knihu Moje rudá knížka, která se věnuje tématu menstruace. Byla jsem z ní nadšená, Cíťa byla sázka na jistotu a rozhodně nezklamala.

Kniha je ideální jak pro všechny introverty a citlivky, aby věděli, že tu nejsou sami. Že stejné problémy, jako mají oni sami, má i mnoho dalších lidí, a to i takových, kteří to dotáhli opravdu vysoko. Určitě je však knížka vhodná i pro všechny ostatní, aby dokázali pochopit, jak se právě cíťové cítí a mohli se podívat do jejich světa.

Nádherně zpracovaná knížka, které se nemusí bát ani nečtenáři. Můžete ji vnímat třeba i jako komiks, který Vás provede světem introvertů. Nečekejte složité odborné termíny, ale naopak, spoustu situací ze života, ve kterých se můžete najít, nebo Vám mohou v něčem i poradit. Kniha pro všechny věkové kategorie, každý si v ní najde to své.

Myslím, že je ideálním dárkem. Určitě najdete ve svém okolí někoho, komu udělá radost.

gargamelka
19.11.2022 5 z 5

Mamka mne na knížku upozornila v týdeníku Vlasta.
Autorka dala do knížky velký kus sebe, doplnila o kresby. Publika pro všechny empatické, citlivé duše. Dodá podporu. Kladně hodnotím odkazy na další stránky.

Varjohukka
13.11.2022 5 z 5

Kniha přesně pro mě (a vlastně i o mně).
Moc se mi líbilo zpracování, je vidět, že autorka do knihy vložila velký kus sebe.

Varvara
04.11.2022 4 z 5

Kniha je moc hezky zpracovaná. Líbí se mi autorčin výtvarný styl, který i lehce pobaví/dodá nadhled. Přiznám se ale, že jsem čekala víc textu. Tedy, autorčiny postřehy jsou velmi trefné a umí vystihnout esenci. Zbytečně nic neokecává a to je určitě dobře. Celkově mi kniha přijde spíš vhodná pro děti, příp. pro lidi, kteří svou introverzi/hypersenzitivitu (ještě) nepřijali nebo se v sobě nevyznají atd. (já se v knize asi nedozvěděla nic moc nového). Dále by kniha mohla být vhodná pro extrovertnější lidi, aby nahlédli do světa "tichošlápků". Právě stručnost, ale zároveň výstižnost knihy + zajímavé grafické zpracování by mohli ocenit lidi, kteří neradi čtou dlouhé texty (a radši sáhnou po komiksu). Lenčino podání vůbec není suchopárné. A má můj obdiv nejen za sdílení osobního příběhu.