Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216212/mid_cisla-1-na-uteku-216212.jpg 3 310 74

Čísla série

„Tahle kniha vám nedá spát. Je jako pravý thriller – poutavá a znepokojující. Rachel Wardová přichází s děsivými, a přece zcela reálnými možnostmi, díky nimž tento román osloví každého z nás. Je nezapomenutelný. Blíží se vaše číslo?“ - Barry Cunningham

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Numbers. Time to Run , 2009

Viky.Tejralova
07.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha, a když už občas začínal být děj zdlouhavý, ihned se tam objevila další zápletka... Občasná zdlouhavost byla i dobrá v tom, že jsem se mohla dobře sžít s jejich situací a tím jak žili oni, což bylo fajn. Moc pěkná kniha a zakončení bylo takové, že si MUSÍM přečíst další díl!!!! :-D :-D už se těším :-)

TheB
07.02.2015 2 z 5

Jak už tu bylo několikrát řečeno.. nápad skvělej, zpracování špatný. To jakym stylem mluvili, bylo fakt příšerný, strašně mi to vadilo a myslela jsem, že kvůli tomu knihu vůbec nedočtu. Začátek mě moc nebavil, konec byl docela dobrej. Za poslední třetinu knihy bych možná dala aspoň tři hvězdičky, ale začátek mi přijde prostě nic moc.
A jak tady všichni píšou že kniha je plná zvratů.. no nevim, mně tak nějak bylo jasný co se stane dopředu. Akorát konec by mě asi překvapil, kdybych to už nevěděla dopředu ze spoilerů.
Každopádně myslim, že knihu už si určitě nikdy nepřečtu, ale že by to byla až taková hrůza, to zas ne.
Mám doma ještě další dva díly a myslim že chvilku potrvá, než se na ně vrhnu. Kdybych je neměla doma, nevrhla bych se na ně nikdy.

Vall
06.02.2015 3 z 5

Skvělý a originální nápad, ale jinak.....Skoro celou knížku jsem se nudila. Myslim, ze autorka tak dobrý nápad dějem úplne zabila. Jediny konec se mi vazne líbil.

katerina7788
31.01.2015 4 z 5

Knížka mě hodně zaujala, bylo to pro mě něco nového (hlavní postavy). Teď čtu druhý díl, tak uvidíme co z toho vyleze. Ale opravdu NENUDILA JSEM SE! :)

Shinju
31.01.2015 3 z 5

Knížka mě hodně oslovila a bavila mě. Líbilo se mi, že hlavní postavy jsou dvojice běloška a černoch, to jsem nečekala. Kniha se velmi dobře četla.

Laf
12.01.2015 2 z 5

Nebylo to nejhorší čtení, ale ani nemůžu říct, že by mě to čtení bavilo. Občas jsem se u toho dost nudila. Celkově jsem od této knihy čekala něco jiného a trochu mě to zklamalo.

maca5449
03.01.2015 3 z 5

Poslední třetina knihy byla nejlepší. Ten začátek mi přišel lehce naivní a knihu bych doporučila spíše mladším čtenářům, každopádně nelituji času, který jsem nad příběhem strávila. Předpokládám, že další díl bude ještě lepší. ;)

nejknihy123
14.09.2014 5 z 5

Kniha se mi velice líbila a doufala jsem ve šťasný konec, ale to jsem se zpletla. Na konci mi toho kluka bylo líto, celkem jsem si ho oblíbila. Určitě doporučuji přečíst :)

KerrKnock
23.07.2014 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jedno odpoledne, bavila mě od začátku do konce a konec mě naprosto šokoval. Byla opravdu čtivě a poutavě napsána, byly tam zvraty, při kterých jsem ani nedýchala. Myslím, že toto téma bylo zpracováno velmi dobře a budu někde muset sehnat další díly, protože jsem neskutečně zvědavá, jak to dopadne.

Karoli282
01.07.2014 4 z 5

Dobrý námět, ale samotně napsané to není zas tak dobré, s hlavní hrdinkou jsem se bohužel nesžila, i tak ale uznám, že je kniha napsaná čtivě.

hoopoo
28.04.2014 4 z 5

Zajimava kniha. V pribehu je trocha inspirace mangou DeathNote, ale je to trochu jinak.
Hlavni hrdinka je 15-ti leta divka, ktera ma "dar" videt datum umrti cloveka, pokud vidi jeho oci. Tento dar ji ale odrazuje od bezne komunikace a stykani s lidma.
Pribeh je psan vcelku poutave, prime reci jsou psane jazykem teenegeru, coz podtrhuje podivnou atmosferu, ale presto to cloveka donuti cist dal a byt zvedavy, jak to dopadne.
Uz se tesim na pokracovani...

Monisek.B
27.12.2013 3 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla už dávno přečíst. Velice mě lákal příběh, který mi přišel neobyčejný a hrozně zajímavý. Jakmile jsem se ale do knihy začetla, zjistila jsem, že je to vlastně uplně něco jiného, než co jsem čekala. Námět mi stále přijde skvělý, ale samotné zpracování mě opravdu zklamalo. Dalo by se z toho vyždímat mnohem víc. Příběh je takový unylý a nezáživný. Spíš vlastně neuvěřitelný. Do role hlavní hrdinky jsem se nevžila a tím jí ani nijak nefandila.. Mno uvidíme, jak se vyvine druhý díl, který si přečtu jen proto, že je součástí mé knihovny :)

Falquar
26.12.2013 4 z 5

Originální, neotřelý nápad zabalený v ne-až-zas-tak-slušivém kabátku. Přestože je kniha určena primárně pro mladší čtenáře, autorka si rozhodně nebrala servítky a sypala z rukávu jeden obhroublý výraz za druhým. Něco takového by mě nejspíš od čtení normálně odradilo... ale sem se to tak nějak hodilo.
Hlavní hrdinové mě zpočátku nikterak nezaujali, to až postupem času, jak se začali společnými strastmi (a slastmi, muhehe) svého útěku vyvíjet, objevovat sebe sama. Rozhodně nečekejte žádný psychologický román, přestože vypravěčka je krapítek střelená, protože tady jde převážně o děj. Děj, ohledně něhož se nedočkáme žádných dech beroucích zvratů, zároveň však i děj, který čtenáře nutně pošoupne na stranu hlavního dua a nutí ho doufat.
Pokud nemáte přehnaná očekávání, Čísla vás mohou nadchnout. A pokud přece ne, stoprocentně ve vás nevyvolají dojem promarněného času.

DariDerek
01.10.2013 5 z 5

Tak tomu se říká konec!!! A já celou dobu věřila a ono to bylo úplně, ale úplně jinak!!! Kniha se mi moc líbila, už jen tím, jak byla napsána, vulgarismy se občas hodí, aspoň to není stereotyp, nesouhlasím s názory, že hrůza, já jsem spokojená :)) A jsem zvědavá, jaká z Adama vyroste hvězda ve dvojce :o)))

Teressa
06.08.2013

Tato kniha byla naprosto skvělá! Neskutečně mě bavila.

joni
17.07.2013 3 z 5

Abych pravdu řekla, myslela jsem, že bude lepší. Nicméně špatná knížka to není. Takový zlatý střed na odreagování :-)

MartinaF
30.06.2013 4 z 5

Knížka mě nezklamala. I přesto, že jsou tu sprostá slova a hovorové výrazy, tak mě kniha bavila a už se těším na druhý díl.

bbara155
26.06.2013 3 z 5

Mírné zklamání. Četba zřejmě pro mladší věkovou kategorii, depresivní a nepříliš zábavná. Takové téma mohlo být zpracováno daleko lépe.

Dith
17.06.2013 1 z 5

Velmi mě zaujal nápad knihy, ale jak je kniha vymyšlená, napsaná a téma zpracované je jednoduše katastrofa.
Doporučuji se této knize vyhnout velkým obloukem.

Corehead
27.03.2013 3 z 5

Dost jsem o této knize slyšel a docela jsem se na ni těšil. Autorka pro mě byla zcela neznámá a tak jsem byl zvědav, co mi přichystá za zážitek.
Po přečtení nejsem ani zklamaný, ani potěšený...prostě knížka se mi poměrně líbila, ničím neurazila můj vkus, téma má rozhodně neotřelé a zajímavé, postavy příjemné, nijak nefilozofující a prostě "na útěku". Před světem, před sebou samými a hlavně před čísly. Od začátku je jasné, kam to vše spěje, nekoná se žádný dějový zvrat a šokující překvapení, ale vůbec to nevadí.
Vulgarismy používané vskutku hojně, mně nijak nevadily, protože z vlastních zkušeností vím, že mladí tak mluví a snad někdy i hůř...
Prostě a zkrátka, kniha zajímavá, nijak světoborná, jako oddechovku doporučuji. A protože mám půjčeny i další dva díly, hned se do nich vrhnu..a opět s tím, že si při nich, když nic jiného, pěkně oddychnu.

Londýn útěk první láska pro mládež

Rachel Ward
anglická, 1964