Na útěku

Na útěku https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216212/mid_cisla-1-na-uteku-216212.jpg 3 310 74

Čísla série

„Tahle kniha vám nedá spát. Je jako pravý thriller – poutavá a znepokojující. Rachel Wardová přichází s děsivými, a přece zcela reálnými možnostmi, díky nimž tento román osloví každého z nás. Je nezapomenutelný. Blíží se vaše číslo?“ - Barry Cunningham

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Egmont (ČR)

Numbers. Time to Run , 2009

Biohazard
07.03.2016 4 z 5

Přiznám se, že jsem čekala něco jiného. Spíše takovou dystopii, než dvě problémové děti na útěku. I přesto jsem si to užila. Že bych si z toho sedla na zadek, to zase ne, ale četlo se to hezky a rychle. Taková odpolední oddychovka, ačkoliv trochu smutná, s úžasným námětem. Rozhodně doporučuju.

petra4080
24.02.2016 4 z 5

Vážně hustý. Námět je perfektní, začetla jsem se hned a nemohla se odtrhnout. Konec mě hodně překvapil a ještě stále tomu nemohu uvěřit.

Vulgarita mi zde nijak zvlášť nevadí, mám pocit že do této knížky prostě patří. Co nejdříve se vrhnu na další díl.

AndreaQueen
20.11.2015 4 z 5

Tahle knížka mě strašně dojala. Musím přiznat, že oko nezůstalo suchý. :( Jinak celkem zajímaví.

Mishak
09.11.2015 3 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY!!

Nemůžu si pomoct, ale příběh mě opravdu hodně zaujal... Vcelku drsné téma... Jaké by to bylo vědět, kdy lidé kolem Vás zemřou? Už jen samotná představa je otřená a Jem v tom žila skoro 16 let... Hrozné...

Kniha se četla velmi lehce, příběh byl super, jazyk dosti vulgární, ale ke knize se vyloženě hodil, takže si nestěžuju.
No, každopádně konec mě dostal, co Vám budu povídat. Brečela jsem jako želva, ronila krokodýlí slzy, ale nic jsem samozřejmě změnit nemohla. Konec jsem tak trochu předvídala, ale když jsem TO viděla černé na bílém, dostalo mě to a já zírala s otevřenou pusou. No, aspoň vím, o kom bude druhý díl.

Kniha si ode mě zaslouží 3 hvězdičky už jenom proto, že jsem ji přečetla prakticky jedním dechem a měla chuť jí zavřít jen v jednom okamžiku! A to když jsem si utírala slzy, smrkala a čekala, že to všechno bude jinak. Bohužel nebylo... Prostě nápad skvělý, ale šlo by to napsat i líp...

Julie456789
24.10.2015

Výborná knížka plná napětí . Doporučuju hlavně na dlouhé nudné večery . Postavy jsou sempatické a já osobně sem se vžila do jejich životů. Koupila sem si ji v levných knihách takže sem od toho moc nečekala ale v průběhu příběhu mě překvapila o opaku rozhodně doporučuju a sahám po dalším dílu.

Attia
17.10.2015 4 z 5

Námět je úžasný, trochu děsivý i vhodný k zamyšlení, ale obávám se, že nebyl využitý celý jeho potenciál. Text mi místy připadal jako bez života. Myslím, že pár vět navíc by některé pasáže skvěle oživilo a zbavilo je syrovosti. Příběh je to moc pěkný, ale chyběl mi tam nějaký vrchol.

Kniha se mi tedy líbila, ale myslím si, že mohla být napsaná i lépe.

RecycledCarrey
10.09.2015 1 z 5

Můžu říct snad jediné - takhle hroznou knihu už jsem dlouho nepřečetla. Námět byl dobrý, ale zpracování a konec byli k pláči, a to rozhodně ne proto, že by kniha byla dojemná, ale měla tak příšerný konec, že jsem se nad knihou musela ze zoufalství smát. Pro mě naprostá příšernost.

vevera6
29.08.2015 4 z 5

Hodně jsem se těšila až si tuhle knížku přečtu, a tak se i stalo. To, jak je kniha napsaná mě trochu mátlo, ale nijak mi to nevadilo. Až do půlky pro mě byla trošku zklamáním, ale ke konci už to bylo lepší a těším se na další díl. :)

NikiMedy
29.07.2015 5 z 5

Obsahuje spoilery!

Tato kniha mě naprosto dostala a i když tu hodně lidí kritizuje vulgární výrazy, mně nevadily, k příběhu se prostě hodily.
Celou knihu jsem doufala, že Jem Pavouka zachrání, ale bohužel se tak nestalo a já si pomyslela ,,Naděje je mrcha". Jinak se mi ale kniha líbila, přečtu si i další díly a určitě doporučuji.

Pedros
18.07.2015 4 z 5

Super knížka, opravdu je těžké se od ní odtrhnout. Čte se sama. Za chvilku je 300 stran přečtených ani nevíte jak. Jsem ráda, že je pokračování. Co my ale vadilo bylo až moc používání sprostých slov a obecné češtiny. Časem se na to zvykne, ale přistihla jsem se, jak pak mluvím stejně, jak se mluví v knize :D.

JajaCZ
26.06.2015 5 z 5

Bola som príjemne prekvapená čtivosťou knihy, ktorej som sa tak troška, vzhľadom na hodnotenia, obávala. Vulgarizmy v knihe chápem, nakoľko hlavná hrdinka bola "vychovávana" ulicou.
Kniha je písaná jednoduchým štýlom, no nezaradila by som ju do sekcie pre deti a mládež.

milunka21
08.06.2015 4 z 5

pěkná kniha,jen ten útěk ze mi znál moc natahovaný,tak sem zvědavá na další díly

melaficent
03.06.2015 3 z 5

Oddychovka :) Jednoduché, celkom zaujímavé čítanie :)

kloin
06.05.2015 4 z 5

Do knihy jsem se začetl rychle. Vulgarní slovník mě nezastrašil. Jen trochu více "pod čepicí" kdyby měli hlavní hrdinové. To by se ale potom příběh nemohl odehrávat takto...

stolbice
09.04.2015 2 z 5

Tak nevím, čekala jsem něco víc. Mělo to celkem dobré recenze, nápad opravdu originální, ale jinak....nejvíc mi asi vadil výběr slov. S vulgárním slovníkem bych se srovnala, ale tohle bylo až moc vynucené, působilo to na mě tak divně, některá slova moc spisovná, některá uměle vulgární, nešlo to prostě dohromady. Příběh sám o sobě nic moc, chování postav nedávalo moc smysl, myslím, že se to dalo využít i líp. Jediné, co se mi opravdu líbilo, tak ten nápad, že někdo může vidět datum smrti jiných lidí...

Ivy
01.04.2015 5 z 5

Příběh je to strašně ponurý a smutný. Celou dobu jsem doufala, že se Jem o Pavoukově smrti mýlí... ale bohužel. Závěr knihy byl zajímavý, a rozhodně dokázal vzbudit mojí zvědavost... takže si další díl přečíst musím :)...

kacka4225
23.02.2015

Pamatuji si, že se mi hrozně líbila. Mělo to zajímavý příběh, skvělá oddychovka. Být hlavní hrdinkou, hrozně by mne to celé frustrovalo. To, že vidím, kdy někdo zemře. Kniha byla skvělá. :)

kacka4225
23.02.2015

ivzu77
17.02.2015 3 z 5

Ke knize jsem se dostala náhodou a podašilo se mi hned sehnat všechny tři díly trilogie najednou. Téma čísel v očích mne lákalo, podobnou tématiku jsem v dnešních knihách zatím neobjevila.... trochu mne udivovaly vulgarismy v mluvě, ale brala jsem to tak jak to bylo napsáno.... kniha se mi líbila

Adel703
14.02.2015 5 z 5

Moc moc se mi líbila. Měla jsem jí přečtenou během dvou dnů :) Námět je skvělý, zpracování také. Mnohým vadí nespisovný jazyk, kterým je kniha napsaná, ale podle mě k tomu příběhu dokonale sedí.

Londýn útěk první láska pro mládež

Rachel Ward
anglická, 1964