Cirkus Humberto

kniha od:


Koupit

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4.5445
Žánr
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (85)

Kniha Cirkus Humberto

Přidat komentář
dva.v.1
30.01.2015

nádhera......
některé pasáže znám snad zpaměti a přesto si v ní rád čtu znovu a znovu.

Sluchatko
28.12.2014

Tuhle knížku miluju. Četla jsem ji už asi 10x a můžu znova a vždy najdu něco nového co jsem přehlídla.

veronika5179
16.09.2014

Chytlavé a poutavé čtení, ačkoliv prostředí cirkusu mě nikdy nelákalo. Spíše jsem ocenila, že se kniha věnuje několika generacím jedné rodiny, to vše na pozadí různých časů a událostí, což milovníkovi historie vždy zalichotí. Seriál taktéž patří mezi perly, určitě doporučuji.

1v8na
07.08.2014

velmi pěkné a čtivé, i seriál se mi líbil.

Livien
20.07.2014

Nádherná kniha!
Když jsem se pouštěla do Cirkusu Humberto, vůbec jsem netušila, co vše v knize najdu. Od lásky k české zemi, k práci, umění, šikovným českým ručičkám, přes zmínky o vrcholných básnících 19. století po úžasné lidské příběhy, které oplývaly citem i vtipem. Nečekala jsem a byla jsem ohromená. Cirkus Humberto je ve školách často opomíjená kniha, která si však zaslouží hodiny a hodiny chvalozpěvů. :) Ano, může se to zdát přehnané, ale v mých očích Cirkus Humberto rozhodně patří na vrchol české literární tvorby.

kaptn Jan
05.05.2014

Kniha kterou budete číst opakovaně. Při prvním čtení vás donutí přečíst ji v jednom tahu, třeba dlouho do noci, i když ráno musíte brzy vstávat do práce.

Janule164
25.04.2014

Moje srdeční záležitost....

fruitbueno
24.01.2014

Cirkus Humberto mám nadosmrti spojen s jednou týdenní útrpnou služební cestou (veletrh). Postavy kolem Vašíka Karase mi byli věrnými průvodci abnormální nudy a poskytly mi jedinečnou možnost kouknout do zákulisí cirkusáckého prostředí. Krásný román, krásná čeština (!), která tak moc vynikne v celé té exotice. Bájo žůžo!

starenapanena
26.10.2013

Knížka je krásná .Kniha má to kouzlo PŘEDSTAVIVOSTI. .Nelze srovnávat knihu s filmem či seriálem.Sic seriál bylmoc hezký,povedl se.

tyzik.cejka
13.06.2013

dvě hvězdy seriál nevím ale tato kniha se mi nelíbí za to miluji seriál

Sklenička
10.06.2013

Jako malá jsem milovala tv seriál, který ve mně vzbudil romantické přepravy. V pozdějším věku jsem přečetla i knížku a ráda se k ní vracím, protože to je oslava české pracovitosti. Autor tímto dílem říká, že i sebejednodušší práce má pro danou společnost význam, a klade důraz na správnou partu. Což ve srovnání s některými současnými pracovními "kolektivy" už působí jako sci-fi.

_sjuu_
28.05.2013

knížka mi byla předčítáná před spaním, měla jsem ji ráda, ale teď bych raději volila filmovou variantu :)

kika 13
08.04.2013

Četla jsem a moc se mi to líbilo.Seriál je podle mě také vydařený.

Cahová Barbora
06.02.2013

Četla jsem už před léty a moc se mi líbila.

petka-2007
22.01.2013

Kniha i seriál se mi líbil.

Majdule
20.09.2012

Po letech jsem se vrátila ke své milované knize Cirkus Humberto. A byl to krásný, silný návrat. Hodnotit tuto knihu je skutečně nelehký úkol. Má smysl konstatovat, že ta část, kde sledujeme dětství Vaška Karase, Vašku, je nejdojímavější a má i půvab roztomilosti, aniž by byla dětinská nebo kýčovitá? Zdá se být klišé, když napíšu, že je to hluboce lidský příběh? Vypadá hloupě, když konstatuji, že je to příběh o síle povinnosti, o lásce k práci a kumštu? A přeci Cirkus Humberto naplňuje všechny tyto znaky a ještě mnohem víc. Nabízí totiž také velmi čtivý a dobře postavený děj, prokreslené charaktery a geniální črty vedeljších postav a dějů. Číst Cirkus Humberto je všech směrech radost.

KateCullen
10.09.2012

Po nekonečně dlouhé době jsem to dočetla! Děj to mělo, zaujalo mě to... ale nemohla jsem se do toho začíst. Myslím, že tady je vidět skvělá ukázka, jaký je svět na kolech, co všechno se děje, jak lidé putují od města k městu, aniž by někde měli trvalý domov...

Graine
16.08.2012

Nejprve jsem viděla seriál v TV, pak jsem se vrhla do čtení a byla nadšená ještě víc. I když se seriál povedl, knize a čtenářskému zážitku se nic nevyrovná

Shardlake
12.08.2012

Četbu této knihy jsem dlouho odkládala a vždy jsem se raději podívala na seriál, ale musím přiznat, že mě mile překvapilo, jak je kniha čtivá a poutavě napsaná.

verulaj
22.06.2012

Krásná kniha. Snažila jsem se jí číst co nejpomaleji umím, abych si užila každou větu, každý zážitek této knihy. Žádná věta zde není navíc. Stěžejní události jsou prezentovány tak prostě a o to vlastně emotivněji.

Doufám, že při nejbližší návštěvě dědečkovy knihovny objevím knihu Cirkus Humberto a budu si jí moc zařadit do knihovny své. Protože nové vydání s neposkvrněnými stránkami by nebylo to pravé, co by se k této knize a tradici z mého pohledu hodilo.

Dandulka
18.05.2012

Klasika o generacích artistů, klaunů a krotitelů..... Povedl se i seriál.

laydee
12.05.2012

Tuhle knihu jsem četla na střední, dokonce po tají pod lavicí při hodině literatury, za pár dní jsem jí přečetla a strašně moc se mi líbila. Pamatuju si, že ji měl děda v knihovně a mě ten název tak upoutal, že jsem po ní jednou šáhla, ale děda mi řekl, že jsem na ni ještě malá, bylo to pro mě takové lákadlo. Až když zemřel tak jsem ji našla mezi tisícovkou dalších knih co měl a za pár dní jsem jí zhltla jako malinu. S malým Vaškem jsem to prožívala až do konce.

maryzka
05.05.2012

tuto knihu jsem četla na základní škole moc se mi nelíbila ale díky tomu že pak byl film jsem se k této knize vrátila.

gerard
07.03.2012

Neskutečná kniha ! Samozřejmě jsem měl, - jako dítě,- možnost vidět nejdřív seriál. Moc se líbil, perfektní práce. Když jsem se ale po nějakém čase dostal ke knize, tak mně to dostalo úplně - už se ani koutkem oka nepodívám na ten seriál, protože, - i když práce herců, režisera atd., byla výborná, - knize se to nevyrovná. Už jsem ji četl vloni asi podesáté.

janacheca
10.10.2011

Pěkná knížka a televizní seriál, podle ní natočený, se mi líbil snad ještě víc.

4