Cirkus Humberto

Koupit

Bass zde na pozadí cirkusu sleduje tři generace cirkusáků. Ústřední postavou je Vašek Karas, syn šumavského zedníka, který odejde k cirkusu, nakonec se ožení s dcerou ředitele a sám se později stane ředitelem cirkusu, předtím však vystřídá mnoho různých profesí u cirkusu.

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/559/cirkus-humberto-559.jpg 4.5445
Romány, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Československý spisovatel

Kniha Cirkus Humberto

skořice

Mně se příběh opravdu líbil, ale vzhledem k tomu, že jsem nejprve viděla seriál, tak mi kniha přišla trochu zdlouhavá, a proto dávám jen čtyři hvězdy. Jinak určitě doporučuji.

eraserhead

Televizní seriál mě doprovázel dětstvím, ještě mám v živé paměti, jak jsme spěchali z lesů, ulic a potoků domů, abychom stihli jeho začátek. Ani mi nevadí, že jsem se ke knize dostal až po třiceti letech, tehdy bych si ji určitě neužil jako teď. K jejímu zhodnocení stačí pouhé jedno slovo. Je výborná.

veronikahessy

Skvost :) Kniha i film

Marťanov

Miluji tuto knizku a rada se k ni vracim.

petr4927
28.12.2018

Matně jsem si pamatoval útržky seriálu, neboť jsem ho viděl, když mi bylo zhruba 12. A tak jsem se pustil do čtení a musím říct, že kniha mě uchvátila! Je to nejenom vyprávění o cirkusu, ale také podnět k zamyšlení, kam vlastně patřím a proč co dělám.

sgjoli
26.10.2018

Kniha Cirkus Humberto je nádhernou kombinací zajímavého (a místy až dojímavého) příběhu, krásného poetického jazyka a autorovy lásky k cirkusovému prostředí, která se naprosto přesvědčivě promítla do knihy samotné. Že Bass prostředí cirkusů měl rád a dost se v něm pohyboval, to je obecně známo, a své znalosti do této knihy velmi umně zapracoval. O to větší radost to pak je, když to člověk čte. Osudy jednotlivých postav jsem hluboce prožívala a knihu jako celek jsem si neskutečně užila. Je to jedna z mých srdcovek. :-)

kara
23.10.2018

Krásná knížka. Dobře se četla.

Souky02
22.09.2018

Z českých knížek jedna z nejlepších. K přečtení jsem se rozhodla že dvou důvodů - Doporučil mi ji táta a taky se mi líbil stejnojmený seriál. Nelituji. Více jsem se dozvěděla o cirkusovém prostředí a taky jsem měla možnost znát hlavní postavu od jeho prvních dní u cirkusu až do těch posledních.

Meri47
13.08.2018

Úžasná kniha z cirkusového prostředí. Seriál jsem viděla jen útržkovitě, ale kniha mě přímo nadchla.

Silwinka87
20.07.2018

Krásná klasika,která patří ke klenotům české literatury..
Příběh lidí od cirkusu,jejich úspěchy,pády a časy bídy napříč generacím téhle velké ,,rodiny”.
Vašek Karas,který se dostal do cirkusu jako malý,vyrostl v něm a nakonec i zestárl..
Moc pěkné

Hana46
11.07.2018

Tota knížka je již od dětství má nejoblíbenější.Některé pasáže znám zpaměti.Když mám blbou náladu, vezmu knížku a otevřu tam, kde mě napadne a pak jen čtu a čtu.
Prostě paráda.

vladislav6610
08.07.2018

Čtenář má snahu srovnávat s televizním seriálem, v knize je však daleko víc.

Aleh
23.06.2018

Nádherná kniha a úžasný seriál o naplněném životě. O životě věnovaném cirkusu. Vašek Karas u cirkusu vyrostl, oženil se, zestárnul... Cirkus byla jeho rodina. Zažil s cirkusem doby krásné, šťastné a úspěšné, ale také doby, kdy bojoval spolu se všemi lidmi u cirkusu o přežití a další existenci.
Je to kniha o lidské touze, lásce, věrnosti. o životě naplněném láskou a milovanou prací. Obdivovala jsem také televizní seriálové zpracování osudů lidí, kteří spojili život s tímto nelehkým kočovným uměním. Seriál nádherně vystihl dobu, v níž se děj odehrával a měl skvělé herecké obsazení.

kilometr
07.06.2018

Nádherná kniha,a další z těch,kde si každou stránku užíváte.Svět je krásný,plameny nehasnou-Cirkus Humberto bude žít věčně!100%.

LaMila
01.06.2018

Miluju seriál a tak jsem si řekla, že zkusím přečíst knihu. Neuvěřitelné jak tvůrci seriálu dokázali bravurně vtěsnat 90% knihy do 12 dílů seriálu. Navíc skvělé herecké obsazení, kdy se mi při čtení vybavovaly tváře těch nejlepších herců. Kniha byla tedy nakonec ještě hezčí než seriál, který jsem už pak ani i kvůli času nedokoukala. Jen některé pasáže z občanské války v Americe jsem přeskočila, protože to bylo zdlouhavé, nebo pasáže jaké jídlo se podávalo při hostině. Kniha je krásná, nádherně psaná, a ráda se k ní za čas vrátím.

Petra8619
29.05.2018

Díky seriálu jsem ji toužila přečíst. Jako v mála případech jsem ráda, že jsem nejprve viděla televizní verzi. Mohla jsem si tváře u postav snadněji představovat a v postavách jsem se neztrácela. Velmi pěkné

lenisko
25.05.2018

Kniha Cirkus Humberto mi přinesla více potěšení, než návštěva cirkusu, který jsem nedávno navštívila. Namlsaná knihou jsem čekala představení plné zážitků, krásné umění... Příště raději zůstanu u knihy. Ta nikdy nezklame.

p.pavlina
04.05.2018

Je to moje milovaná kniha, kterou jsem si přečetla před několika lety po shlédnutí seriálu. Ráda se k ní někdy vrátím.

ZuzziŠ
16.04.2018

Otec říkal, že je to skvělá knížka o 200 stránkách.
Vracejíc se z knihovny jsem trošku žasla, že jich je 500, ale koneckonců, tolik stránek má většina knih, co čtu.
Čtouc Cirkus Humberto jsem žasla, že není skvělá.
Pokud ji chci mít skvělou, musím skutečně přečíst 200 stránek - a tak jsem se záhy naučila, co můžu přeskakovat a zůstala mi krása (co má styl a linii) a trefné postřehy autora.

ivzu77
24.03.2018

Vážně mne překvapilo, jak jsem nadšená z přečtení této knihy. Znalost seriálových herců dala postavám jasné tváře. Osudy a životy lidu z předminulého a minulého století je dobré si stále připomínat. Děkuji za PĚKNÝ čtenářský zážitek.
Pozn. Po přečtení knihy jsem shlédla celý seriál a jsem mile překvapena, že se scénář držel na 90% knižní předlohy.

Nuny
11.02.2018

Velkolepý příběh několika generací cirkusových rodin a rozmanitých situací.
Úžasné dílo nasycené láskou a vírou v konání správných skutků ve prospěch všech.

Prateri
11.02.2018

Hezké vyprávění o starých časech. Eduard Bass nás provází kočovným životem cirkusů, sledujeme jejich boj o existenci, jejich úspěchy i pády. Dech se tají nad uměním skrytým pod cirkusovým stanem. Pracovitost, odvaha, přátelství, čest a hrdost na nás hledí z každé stránky knihy. A pak - místo tam měly i naše zlaté české ručičky. Kdepak asi zůstaly :-)) ?

Paulus.1987
29.12.2017

Stejnojmenný seriál byl nedílnou součástí mého dětství a s chutí se na něj dívám i nyní. Když jsem kdysi v antikvariátu objevil knižní předlohu, řekl jsem si, že to zkusím, ale velká očekávání jsem neměl. Nakonec jsem byl překvapený, jak krásná kniha to je a že se mému milovanému seriálu vyrovná, ne-li jej dokonce předčí. Hlavním tématem je především společné soužití a práce lidí různých národností, což mělo velký význam nejen v době, kdy byla kniha napsána, ale i nyní.

Pavelpi
16.07.2017

Knihu jsem četl dřív,než byl natočený seriál a moc mě brala.Příběh malého Vašků je skutečně úžasný a také další příběhy lidí z cirkusu Humberto.Jsou to příběhy o poctivé práci a hlavně lásce k cirkusu.Závěrečné kapitoly o vnučce Lidušce jsou bezvadné,hlavně rozhovor dědy s jejím otcem.Moc se mi líbil i seriál v televizi,ale knihu beru jako o chloupek lepší.

Richisa
11.06.2017

Moc krásná kniha četla jsem ji už dávno, ale líbila se mi stejně jako seriál