Cinder & Ella

Cinder & Ella https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357618/bmid_cinder-a-ella-Aty-357618.jpg 4 668 183

Cinder & Ella série

Ellin život není žádná pohádka. Před necelým rokem ztratila matku při autonehodě, z níž sama vyvázla vážně zraněná. Svého otce léta neviděla a teď se musí přestěhovat k jeho nové rodině. Jediný, kdo jí rozumí, je Cinder, s nímž se už roky přátelí přes internet, ale s kterým se nikdy nesetkala. Ví, že je vtipný, chytrý a stejný knihomol jako ona. Netuší však, že Cinder je jeden z nejslavnějších hollywoodských herců, který navíc hraje prince v jejím nejoblíbenějším filmu. Změní se teď konečně Ellin život v pohádku? Kelly Oram přináší emotivní převyprávění nesmrtelné pohádky o Popelce.... celý text

Pro děti a mládež Dívčí romány Pohádky
Vydáno: , Baronet

Cinder & Ella , 2014

Pedruska01
03.03.2020 5 z 5

Kniha se naprosto výborně a rychle četla. Ten styl mi skvěle sedl a stránky mi pod rukou opravdu mizely, nechtěla jsem ji pustit. Dlouho jsem ji oddalovala a vlastně ani nevím proč, pohádky mám ráda a tohle je hodně povedená, oddechová, milá a moderní pohádka. A abych pravdu řekla, když jsem se k ní už dostala, malinko jsem se začala obávat. Ale kdeže - vše bylo vzápětí zažehnáno.
Hlavní hrdinku Ellu jsem měla ráda. Neprotivila se mi a neměla ani jiné mouchy, i kdyby chvilkové. Naopak jsem nad jejím osudem a příběhem posmutněla. Bylo mi jí nehorázně líto - jak se k ní zachoval vlastní táta alias nová rodina, jak spolužáci, celá zatracená společnost. Byl to hnus a jen těžko se tomu věří. Bohužel ale je to tak - tohle se děje. Nakonec jsem moc ráda, že se ty lidi kolem ní vzpamatovali, že se jí dostal úzký kruh přátel, kterým mohla věřit, kteří jí pomáhali a nebáli se postavit proti druhým, aby ji ochránili. Užila si dost a tohle si zasloužila. Cokoliv, co pronesla v rámci "výčitek" druhým, tak jsem s ní souhlasila, ale byla pravda, občas když mi byl nastíněný i pohled z té protistrany... byla jsem na vážkách. Snad i oni měli pravdu.
Druhý hlavní hrdina Cinder anebo Brian, můžeme si vybrat byl takové milé zlatíčko, kterého snad ani nejde mít nerado. Jsem vážně ráda, že ho autorka nevykreslila jako nějakého parchanta, který se zklidní až na konci s nalezenou láskou, protože do tohohle příběhu by se to nehodilo. Chápala jsem, jak se choval v anonymitě, v brandži i naživo s Ellou. Takový lidé to taky nemají jednoduché a prostě se můžou cítit např. osaměle, i když kolem mají milion dalších lidí. Fandila jsem mu. Fandila jsem oběma.
Co se týče příběhu, tak za mě je originální - téma internetového kamaráda, který ve výsledku nebude jen internetový je vážně... růžové/sladké. Nejspíš to je fajn, když to prostě výjde. Ne, nebylo to žádné přehnané klišé anebo přiblble červená knihovna. Mělo to své kouzlo - ta romantika, ta chemie. Zbytek děje, respektive, jak to bylo všechno nakombinované a zpracované - prolínání toho nejhoršího s tím lepším byla skvělá směska.
Příběh ve mě dokázal probudit emoce. Především vztek, nevěřícnost, slzy, ale i radost, úsměv, smích a sevřené srdce. A trochu nostalgie. No vážně.
Je to pohádkový příběh, takže je jasné, že to skončí dobře a já za to byla moc ráda, jelikož si to oba zasloužili. Oceňuju kapitoly z obou pohledů postav. Čtenář se toho dozví tolik - pocity, myšlenky, skutky. A co se týče scény z pohledu Briana, na konci knihy, kterou si autorka nedokázala odpustit? Byla... fajn, ale upřímně? Nemusela tam být. Není to tak, že by to knihu kazilo, to ne, ale jen zbytečné stránky navíc.
Mé první setkání s autorkou a paráda, těším se na další její výtvory - už na mě čekají. Hodnotím plným počtem, ve své kategorii příběhů/knih si to zaslouží a samozřejmě přidávám i doporučení. :)

PéťaH.
26.02.2020 5 z 5

Dle začátku jsem nečekala, jak moc mě knížka pohltí a příběh se rozvine. Opravdu příjemné odpočinkové čtení i pro ty, co nepatří do cílové skupiny. Jsem ráda, že jsem to po začátku nevzdala a příběh dočetla. Myslím, že se k titulu znovu brzy vrátím...

0819
19.02.2020 4 z 5

Nádherný a laskavěkrutý s nádherným koncem

Ketfl
26.01.2020 5 z 5

Teda tahle autorka umí psát! Kniha byla super, postavy mi přišly sympatické. Fakt moc hezké. A to “Řekni auto”. Úplně se rozplývám :-)

ikul
23.01.2020 5 z 5

Nepatřím už dávno k cílové skupině, pro kterou to autorka psala. A proto velmi oceňuji výkon spisovatelky, jak perfektně vyjádřila pocity aktérů. Hezký příběh, hezké čtení.

aquaver
03.01.2020 5 z 5

Popelka patřila vždycky k mým nejoblíbenějším pohádkám. A toto moderní přepracování bylo fantastický. Cindera jsem si oblíbila hned od samého začátku, lepší charakteristiku postavy jsem snad ještě ani nepotkala, myslím tím v knížkách, v reálném životě to není snad ani možné. Elly mi bylo líto, jak se k ní její nová rodina chovala (spíše tedy její otec a Anastasia), o spolužácích ze školy radši ani psát nebudu.

Tento příběh si rozhodně zařadím do mých nejoblíbenějších příběhů :)
Snad nemusím ani dodávat, že knihu doporučuji. Ke knize se v budoucnu určitě znova vrátím :)

Luciska13
26.12.2019 5 z 5

Nádherný příběh moderní Popelky, jak mi někdo řekl "taková vánoční jednohubka", do druhého dne nezbyla ani řádka, hned se vrhnu na druhý díl, který sice nemá tak dobré hodnocení, ale zvědavost mi nedá, musím to vyzkoušet.

laura
21.11.2019 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala...

Bylo to jako rozlousknout oříšek a vytáhnout nádherné šaty, které vás svou bezprostřední krásou dokonale zaskočí ;) Ano, možná se to v životě nestává, a ano, konec byl přestřelený, ale... Stejně to byl krásný příběh.

Asi nejvíc mě dostalo: Řekni auto ;)

A tohle čekalo v mé knihovně rok a půl, než jsem si našla čas přečíst si příběh Cindera a Ellamary? Ale všechny příběhy mají svůj čas a ten nakonec přijde. Tak jako si tahle kniha našla cestu i ke mě.

Je to pohádka, ale každý chceme někdy nějakou podobnou zažít - a když už ne, chceme o ní alespoň číst. Doporučuji všem snílkům pro večery, kdy je vám teskno ve světě, který pro pohádky leckdy pochopení právě nemá...

Marfuška89
15.11.2019 5 z 5

Všichni známe pohádku o Popelce a všichni víme jaky má Popelka život.
V tomto příběhu bych vyzdvihla ale Cindera.

Cinder je velmi úspěšný herec, kterému určuje život sláva, postavení, rodina.
Kam má uniknout aby alespoň na chvíli byl jen obyčejný kluk, kterého nikdo nezná?
Na internet.

K tomu abyste našli nejlepšího přítele nepotřebujete mít fyzickou osobu, nepotřebujete znát jeho tvář, stačí znát jeho duši.

Nádherný příběh :) !

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Úžasná YA kniha ideální k tomuto letnímu počasí! Líbí se mi, že není nijak přeslazená. Čte se to opravdu samo. Rovněž se mi líbilo, jak je kniha zakončena a tak úplně nevím, jestli se budu pouštět do jejího pokračování.

LiLinka
12.10.2019 4 z 5

Moc pěkný romantický příběh, který není prvoplánově jen o lásce. Hlavní hrdinka je sympatická, Cinder taktéž. Těším se na druhý díl.

Ewilka
05.10.2019 4 z 5

Skvělá oddechovka.

Johanaop
30.09.2019 5 z 5

Pro ty co nikdy nemají popelek dost...
Krásný příběh, který v sobě ukrývá mnohé.

Vyprávění Elliny nelehké životní situace mě chytlo za srdce. Šikana je zde popisována docela detailně. Líbilo se mi, jak se za sebe uměla postavit. Když nenašla oporu u své náhradní rodiny, rozhodla se napsat svému internetovému kamarádovi, to ale netušila, kdo se za ním skutečně skrývá...Cinder se choval úžasně, romantiky je v této knize požehnaně.

Za sebe doporučuji. Od teď má nejoblíbenější verze popelky :)

kuky921
27.09.2019 5 z 5

Neskutečná romantika. Velmi pěkné čtení.

wotana
17.09.2019 5 z 5

Krásný příběh :-)

Kudík
06.08.2019 5 z 5

Krásná pohádka. I když mě děsilo a štvalo chování spolužáků Elly. Cinder/Brian byl až neuvěřitelný, ve smyslu dokonalosti. :)
Doporučuji a vrhám se na druhý díl. Přečteno za 1,5 dne.

anýžalka
30.07.2019 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem tuhle knížku objevila byla čtivá, odechová, vtipná a člověk se u ní nenudil. Ačkoliv je tato knížka jako převyprávěná pohádka, tak v sobě skrývá mnohem víc než se na první pohled může zdát.

oluskace
22.07.2019 5 z 5

Úžasný příběh. Nemám slov. Že mě kniha chytne a nepustí jsem tedy nečekala. Určitě knihu přečíst a mít u sebe kapesníčky

Liduka
17.07.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že hezčí YA jsem nečetla a určitě se kniha Cinder & Ella zařadila mezi mé nejoblíbenější knihy. Bylo v ní sice dost smutku - spolužáci i její vlastní rodina se k Elle chovali skutečně ohavně, ale také tam byla naděje a přátelé, kteří podrží. SPOILER: Cindera jsem si hned zamilovala a s napětím čekala, kdy se konečně s Ellou setkají. Slova "řekni Auto" mě naprosto dostala a scénu kdy se poprvé uviděli jsem si musela číst několikrát. Doufám, že někoho napadne natočit film i přestože by to byla snad stá adaptace Popelky. Myslím si ale, že je rozhodně jiná než klasická verze a zfilmování by si zasloužila.

Leea
05.07.2019 5 z 5

Miloučké, slaďoučké.. prostě novodobá Popelka. Není co dodat. :) Ke knize se ještě určitě ráda vrátím.

přátelství láska internet převyprávění šikana Popelka tělesné postižení

Kelly Oram
americká, 1981