Cílová rovinka

Cílová rovinka https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85263/bmid_cilova-rovinka-mYU-85263.jpg 4 280 32

Překážkový jezdec na vrcholu kariéry Derek Franklin si právě léčí roztříštěný kotník, když se dozví, že jeho o devatenáct let starší bratr Greville umírá po těžkém úrazu. Vypraví se za ním do nemocnice, aby s ním strávil jeho poslední chvíle, a netuší, co všechno ho v nejbližší době čeká. Zdědí totiž život svého bratra, jeho psací stůl, jeho podnik pro import drahokamů, jeho zálibu v nesčetných přístrojích a hlavolamech, jeho milenku, koně, ale také jeho nepřátele, kteří ho málem o Grevillův podnik připraví. Teprve v cílové rovince tohoto mimořádného dostihu se rozhodne, jestli neztratí svůj život a zda sám obstojí se ctí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Olympia

Straight , 1989

Jara 56
24.02.2016 5 z 5

Krásně čtivá Francisovka. Super!

3nitka
31.12.2015 5 z 5

Moja prvá od Dicka Francisa a rozhodne nie posledná.

DenisePartridge
06.06.2015 5 z 5

Přiznám se, že jsem se do čtení téhle detektivky zrovna nehrnula, ale pan Francis mě opět příjemně překvapil. Naprosto bezchybná knížka. :)

Casio_cz
03.12.2014 5 z 5

Krásná knížka. Sice mi velmi dlouho tentokrát trvalo než jsem ji dočetla, ale doporučuji! Jen se trochu na sebe zlobím, že mi nedošlo kdo chce Dereka zabít, i když to bylo v podstatě jasné. :)

studentice
20.04.2014 4 z 5

Klasicka francisovka s napinavym a svizne napsanym pribehem, sympaticky hlavni hrdina, konske prostredi a nebezpecni zaporaci. Co vic si prat:)

dara1111
25.01.2014 5 z 5

Naprostá spokojenost. Nemohla jsem se odtrhnout, kniha je čtivá, žádné zdlouhavé rozepisování, ale je v ní to co má být a okamžitě vás chytne. Paráda. Francis je opravdu PAN spisovatel. :) Už se těším na další jeho knihu.

MBubu
13.10.2013 4 z 5

Skvělá klasika. Nic jiného ani neočekávám. Už jsem od něj přečetla hodně knih a ještě nikdy jsem nebyla zklamaná.

evasamankova
23.07.2013 4 z 5

Svižná detektivka o polodrahokamech, diamantech, koních a několika skrýších a rébusech. Četlo se to dobře.

janach
13.03.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších Francisových knížek.

kattyV
11.03.2013 5 z 5

Na této knize je vidět, že autor už popsal snad všechny oblasti života kolem koní. dostáváme se od světa polodrahokamů, ale kniha není o nic méně napínavá. Ostatně, na koně se taky dostane.

petřička
05.03.2013 5 z 5

ˇužasná knížka. Francis opět nezklamal

vitavita
06.03.2012 3 z 5

Po právu získal D.Francis za tuto knihu prestižní cenu Asociace autorů detektivek !

koně diamanty

Dick Francis (p)