Chvalozpěv na ženu-zahradu

Tyto erotické povídky přinášejí zcela nové pojetí sexuální morálky, než jaké známe z naší společnosti. Autorovi se daří líčit milostné scény natolik poetickým jazykem, že ani detaily čtenáře nepohorší, naopak mu umožní přijmout základní smysl knihy: zbožštění erotiky.

Doslov napsal Milan Kundera.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16436/chvalozpev-na-zenu-zahradu-j7s-16436.jpg 423
Literatura světová, Povídky, Erotika
Vydáno, Odeon

Alléluia pour une femme-jardin, 1981

Kniha Chvalozpěv na ženu-zahradu

Kateřin-a
24.07.2019

Sexualitu a pohlavní akt Depestre popisuje jako něco naprosto přirozeného, krásného a poetického. Ženské tělo je oslavováno a není zatracováno pro svou hříšnost, jak ho nahlíží křesťanská tradice. A právě i protiklad křesťanství a haitských náboženských tradic je zde zobrazován. Povídky nejen o erotice a lásce.

Knišíl
30.05.2019

Sex je zde zobrazován jako spojení duše a těla, tedy jako akt metafyzický avšak právě zprostředkovávaný hmotou, jenž nemůže být vynechána. Rozhodně nečekejte pornografii a pod termínem erotika si nepředstavujte jeho používání v mainstremovém proudu moderní literatury. Depestreho poetičnost na jednu stranu ztěžuje přístupnost díla čtenáři, na straně druhé funguje jako katalyzátor od vulgarizace sexu k jeho obdivu (sexu jako mystického zážitku, který umožňuje propojovat nevyslovitelné).

roman9739
21.07.2017

Jak jsem již napsal v jiném komentáři je mi magický realismus blízký a v tomto případě je velmi vkusně namíchám s erotikou světa, který je běžnému evropanovi na hony vzdálen - Haiti a jeho magie, tradice, předsudky a ústrky; a samozřejmě milované ženy řekněme kyprých tvarů:)