Jako o závod

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autor, pocházející z Haiti, nás v tomto románu uvádí do magické karibské reality, v níž hlavní roli hrají erotika a politika. Nekonvenční hrdina je pronásledován představiteli diktátorského režimu Zoocrata Zachariera, jenž si násilím podmanil jeden z ostrovů v Karibiku. Obyvatelé ostrova jsou vystaveni potupné masové převýchově, takzvané elektrifikaci duší, které se hrdina zuřivě brání. Jeho ojedinělé gesto vzpoury vrcholí účastí v nebezpečné soutěži, v níž vítěze čeká velká odměna, ale i stejně velké riziko. Hrdinova vzpoura je v závěru knihy krutě potrestána....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/16435/jako-o-zavod-VgH-16435.jpg 3.415
Orig. název:

Le mât de cocagne (1979)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Odeon
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Jako o závod

Přidat komentář
Alena_S
13.03.2016

Kniha má výbornou symboliku, přičemž jako kdyby se nebála udělat si legraci i sama ze sebe, a je psaná čtivým a příjemným jazykem. Vadí mi jen to, a proto mínus hvězdička, že vždycky, kdy mi začala připadat skoro pohádková, skočila tam zmínka o nějaké brutalitě ze strany režimu a nešla mi z hlavy dalších několik stran. A koho by zaskočilo v anotaci, že uvádí erotiku jako jednu z hlavních rolí, není to tak zlé. - Ona tam je, ale jen místy a většinou v metaforách; symbol toho stožáru se, doufám, nepočítá :-)

ypres.bass
01.03.2015

Tak už jsem četl lepší kousky. Bohužel první cca polovina knihy mi připadá dost nudná, ale ta druhá už je mnohem lepší a za ni je většina z těch hvězdiček.

Štítky

politika erotika francouzská literatura Haiti

Autor a jeho další knihy

René Depestre

René Depestre
haitská, 1926

Podobné knihy

Kniha Jako o závod je:

v Přečtených19x
v Knihotéce23x
v Chystám se číst6x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x