Chvála pohybu

Chvála pohybu https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118277/chvala-pohybu-118277.png 4 59 11

Příjemná knížka vyprávění a úvah o pohybu ve všech podobách je psána s humorným, pro autora typickým akcentem. Horníček podrobuje svérázné analýze nejrůznější formy pohybu nejen ve skutečném, "sportovním" slova smyslu, ale zamýšlí se také nad řadou problémů společenského pohybu prostřednictvím některých klíčových momentů lidského života.... celý text

Mira7
15.03.2024 4 z 5

Teprve před pár dny jsem si rozšířil sbírku o tuto knihu v audio verzi a už jsem si ji stihl pustit vícekrát. Je to hezké, milé a na poslech pohodové. Humor je nenásilný, laskavý..

Maki229
04.12.2023 5 z 5

Po panu Horníčkovi jsem sáhla jako sázku na jistotu. A dobře jsem udělala. V knize je nejen laskavý humor, který pohladí, ale také postřehy k zamyšlení, jak život zlepšit sobě i lidem okolo. Je zde rozčlenění na několik kapitol opravdu různých druhů pohybu včetně sledování pohybu ostatních nebo pohybu myšlenek. Užila jsem si to. Pohyb budiž pochválen.

Jordanka9
04.11.2022 4 z 5

Po delší době jsem si přečetla tuto knížku Miroslava Horníčka - docela příjemné čtení. Mnohem raději mám však Honička vypravěče, moderátora a herce- pamatuji ho v našem divadle v Hovorech přes rampu - byl excelentni. Právě jeho hlasový projev a mimika , to dodávalo jeho myšlenkám a textům ten pravý rozměr. Více se mi libily Dobře utajené housle.

Lac
14.09.2021 5 z 5

Humor p. Horníčka je krásně česky napsaný i promyšlený. Jednodušší čtení, které mnohé pobaví.

jprst
23.10.2020 1 z 5

Tohle jsem přečetl těsně po setkání s p. Horníčkem a byl jsem překvapen, koho jsem potkal "tváří v tvář". Borec. který se dokázal perfektně přetvařovat a tak získat i dav příznivců.

JancaMia
30.09.2020 2 z 5

moc milé výprávění :)

Cagbel
01.12.2016 2 z 5

Horníčka-herce a Horníčka-vypravěče či moderátora mám ráda. Ale Horníček-spisovatel mě (až na pár zajímavých úvah či postřehů) moc neoslovil. Toto byla jeho 3. kniha, kterou jsem přečetla, a ani jedna mě nezaujala - všechny je posílám do světa a už se k nim nebudu vracet.

smuma
06.01.2016 5 z 5

Humor se nevysmívá, humor je laskavý, klidný pohled na dějě i věci.

Sandik
04.05.2015 4 z 5

Příjemná, vtipná, venkoncem odpočinková kniha. O něco slabší než Dobře utajené housle, což je ale pořád ještě docela hodně ;o) 80%

Blue
06.10.2013 4 z 5

Napsat, že je kniha plná moudrých úvah a postřehů je poměrně klišovité, nicméně je to tak. Jsou tam místa tak rozkošná, že se dají číst pořád dokola a možná i učit nazpaměť. Na druhé straně tu je ale také dost, a nemyslím to špatně, hlušiny. Míst, která jsou psaním pro psaní, nebo aby se text natáhl. Kniha tak má i pasáže, které by šly ze čtenářského hlediska zkrátit. Ale ty lepší momenty opravdu stojí za to.

vejnar
02.02.2013 4 z 5

Cituji pár pěkných myšlenek:
Stáří není v ničem - v umění ani v životě - zárukou hodnoty.
Jsme pro přesnost, ale ta musí být uvnitř. Navenek by výkon měl působit trochu ledabylosti.
Budiž pochválen pohyb, který má někam namířeno, o něco usiluje, něco dosahuje!

Člověk má měnit své oči a věřím, že i docent si má občas nasadit oči klukovské; a třeba jen proto, aby z pudu sebezáchovy provedl někdy náhlou a překrásnou klukovinu!

Člověk zpohodlněl, zlenivěl, má tisíce výmluv a namlouvá si, že je tu vždycky něco důležitějšího!