Chobotem sem, chobotem tam

Chobotem sem, chobotem tam
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/525312/bmid_chobotem-sem-chobotem-tam-653e7a46e72f2.png 4 57 57

Jednoho dne dojde v kabinetě přírodopisu k podivuhodné události – obživne tam mamutí mládě. Nečekaný objev se podaří čtveřici kamarádů, a ti se hned rozhodnou se o mamutka postarat. Ale kam ho schovat? Míša, Nina, Vládík a Teo mají plnou hlavu starostí, zato mamutík se má čile k světu. Jak to všechno dopadně? Bavte se a luštěte s přiloženým pracovním sešitem. Pro toho, kdo pěkně přečetl knížku, to bude hračka! (Pozn.: V knize zůstala chybně tiráž z dotisku 1. vydání z roku 2019; správné vročení je 2021. ISBN 978-80-00-03972-5 je chybné. Chybné ISBN přelepeno na zadní obálce knihy a sešitu, na rubu titulní stránky knihy zůstalo ISBN chybné).... celý text

muchomurka
dnes 3 z 5

Bambulce se knížka líbila, dost se u ní bavila. Za mě klad, že čtení rychle ubíhalo, zvládly jsme to přečíst za večer. Ale jinak nic moc. Příběhu chyběl prostředek. Přišlo mi to jen jako začátek a pak najednou konec. Celou dobu jsem čekala nějakou zápletku, něco, co se bude řešit a nic. Škoda, potenciál to mělo dobrý.

haWranka
21.09.2023 4 z 5

Je to velmi milá knížka a díky pracovnímu sešítku se s ní skvěle procvičuje čtení s porozuměním. Četla jsem ji s dětmi ve škole a díky jednoduchý větám ji zvládaly velmi dobře. Vždy měla úspěch. Ale je třeba počítat s tím, že jde opravdu o první čtení pro děti (začínající čtenáře), ne o klasickou knížku, to pak může jazyk na někoho působit kostrbatě.

Bonda
21.08.2023 4 z 5

Ale asi spíš ano, jednoduché, celkem radostné, relativně svěží. Není to žádná Alenka v říši divů, ale ani si na to nehraje. Schází tam nějaký výraznější nápad. Přesto se docela těším, až to dcerka jednou přelouská: parta dětí, mládě, pravěk, tajemství (ač tak nerealistické, to je pro mě jeden ze slabších bodů děje...) - to ji asi chytne.

Aknel26
24.10.2022 3 z 5

Mamutem tam, mamutem sem a pak s ním zatřesem. Touto říkačkou syn doprovázel každé čtení, takže jsem ji velmi brzy začala nesnášet. Ještě že se knížka tak dobře a rychle četla! Ideální první čtení - veselý příběh a kratičké kapitolky (každá má zhruba stránku, stránku a půl, takže se perfektně hodí pro čtení na střídačku). Užitečný je i pracovní sešit.

Knihomolka506
06.06.2022 5 z 5

Tahle kniha pro děti mě opět skvěle pobavila!
" potom se to pohnulo znovu. Z hromady ledu vykouklo oko! "
V tu chvíli jsem si pomyslela: Samara přišla na návštěvu a vybuchla jsem :DDD
Důvod ?
K příběhu : Hrdinami jsou malí školáci, jejich úžasný a nenahraditelný pan učitel Vácha a "oko" mamut Ferda. Pokus učitele se povedl na jedničku. Živý, běhá po zahradě, ale hlavně dá přednost bohaté a vyvážené stravě.
Mlíko chlemtá,
všechny kolem svou přítomností deptá.
Hlavně pana inspektora,
toho, koho se bojí nejvíc vzdělávací komora.
Míša a její kamarádi,
ho mají moc rádi.

Atlantis
22.03.2022 3 z 5

Jak posoudit dětskou knihu? Z mého pohledu je Chobotem těžký podprůměr. Celou dobu čekáte, že se začne něco dít, ale ono nic. Najednou se dostaví deux machina a nazdar. Hotovo. Toť můj názor. Ale moje pětiletá dcera byla spokojená. Situace jí přišly vtipné, představa malého mamuta zábavná. Takže v průměru - tři hvězdy.

Litocha
05.02.2022 4 z 5

Ke knížce jsem se po několika letech vrátila se synem a líbila se mi ještě víc než poprvé. Veselé dobrodružství dětské party s mamutím mládětem se i jemu líbilo nepochybně i proto, že jeho nejoblíbenější plyšák je odmalička právě mamut. Ještě sice není čtenář, ale myslím si, že krátké věty i kapitoly, doprovodné obrázky, živé dětské postavy a napínavý i zábavný děj dělají z knížky výborné čtení pro začátečníky. Možná budeme za rok trénovat právě na téhle knížce.

š.m.i.k
17.06.2021 5 z 5

Mamut byl opravdu výýýborný :) Vtipně vystavěný příběh je doplněn dokonalými ilustracemi. Moc hezky se to čte i prvňáčkovi. A pracovní sešit je také "pecka". Rozhodně doporučuji, Ivona Březinová je snad vždycky sázka na jistotu.

Štěpkovač
21.05.2021 5 z 5

Tahle knížka byla moje první kterou jsem četl sám a je skvělá určitě doporučuji je moc zábavná!! :)

gretl74
26.03.2021 4 z 5

Ač "první čtení", pro druháčka je určitě vhodné taky. Příjemný jednoduchý příběh, má nápad, spád, pořád se něco děje a malý čtenář se nenudí. A dítko evidentně musela knížka zaujmout, protože DOBROVOLNĚ popadlo pracovní sešit a začalo doplňovat ...
4,5*

2415
20.09.2020 5 z 5

Synova prvni prectena kniha a moc se libila.

bea.mari
16.04.2020 5 z 5

Je to o mamutovi, kterého děti našly v lednici. Pak se o něj staraly a zažily s ním spoustu legrace a pak ho daly do zoo. A v zoo zjistili, že je to holka. :)
Knížka se mi líbila hlavně na konci. Je to hodně zábavná kniha. Dostala jsem ji při pasování na čtenáře.

anna.zahy
05.04.2020 5 z 5

Bylo to o tom, že pan učitel Vácha nějak spadl a musel jet do nemocnice. Teo, Vládík, Míša a Nina šli do kabinetu pana učitele Váchy a z lednice kapalo. V lednici bylo zvíře! Byl to mamut a dali mu jméno Ferda. Děti se o něj potom staraly a daly ho do chlívku ven k Oxaně a Jutě (to byly kozy). Když se pan učitel vrátil z nemocnice, všechno mu řekly a on s tím souhlasil. A potom tam měl přijít pan inspektor na prohlídku. Když uviděl Ferdu hrozně se lekl a prohlížel si ho. Pak přišla velká paní a chtěla, aby jí Ferda dal pac. Což chtěl udělat, ale pak si uvědomil, že paní nemá piškoty, tak to neudělal. Pak paní učitelka řekla: "Já mám na mamuty alergii!" Tak šli do kabinetu. V zimě hráli koulovanou. Pak pan učitel řekl, že mamut tam nemůže zůstat celou věčnost, a tak ho dali do zoo. Tam ho prohlídli a zjistili, že je to mamutí holka! A dali ho ke slonům. A tak Teo, Vládík, Nina a Míša ho každý měsíc navštěvovali v zoo.

PetraBery
30.03.2019 5 z 5

Krásné první čtení doplnění pracovním sešitem. Příběh dětí a jejich objevení mamutího mláděte, krátké, jednoduché věty i kapitoly, povedené ilustrace. Syn byl nadšený, nejvíc ho pobavilo překvapení v poslední kapitole.

Litocha
18.02.2019 4 z 5

Jednoduché, veselé čtení s několika hravými nápady o skupince školáků, kteří se skamarádili s malým mamutem. Okouzlily mě ilustrace.

haki34
03.04.2018 4 z 5

hezká knížka v rámci prvního čtení, taková "moderní" - se zapojením mobilu a tak... o tom, jak 4 kamaarádi najdou malého mamuta v lednici :) líbila se mně i 8leté dceři :) ke knížce je připojen i tématický pracovní sešit s úkoly pro děti. Doporučuji :)

EvaEma
15.03.2017 5 z 5

Kniha se líbila celé rodině, střídali jsme se s dětmi ve čtení. Pro děti bylo čtení snadné, lehce všemu porozuměly. Ideální pro 2., 3. třídu.

RenoPi
23.01.2017

Hezká knížka s krásným koncem.

aninka.b
12.03.2016 4 z 5

Jednoduchá, zajímavá knížka pro děti. Hlavní děj se odehrává mezi dětmi, ve škole, s mamuty. Srozumitelně napsáno, velká písmena, očekávala bych více ilustrací.

radus
05.03.2016 5 z 5

Krásná knížka pro děti s hezkými ilustracemi. Dcerce se dobře četla díky velkým písmenům a krátkým kapitolám, které byly prokládány obrázky.