Rodinná hrobka

Rodinná hrobka https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105453/bmid_rodinna-hrobka-YBT-105453.jpg 4 41 13

Desirée se po velkém váhání přistěhuje k Bennovi, kde ji jeho bývalá přítelkyně Annika jen nerada uvolní místo. Benny očekává, že ji Desirée v domácnosti i v hospodářství nahradí. Ta to s velkým přemáháním do nějaké míry skutečně dokáže, hlavně když se Benny zraní při práci v lese a několik týdnů musí být doma. Po prvním dítěti Desirée okamžitě znovu otěhotní a dětí je nakonec víc, po dvou chlapcích přijde i holčička. Harmonii v tomto vztahu lze ovšem stěží očekávat. Každý si svůj život představoval docela jinak. A tak Desirée asi jen marně doufá, že známé příznaky tentokrát znamenají klimaktérium…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Motto

Familjegraven , 2009

Nermal
11.07.2022 4 z 5

Druhý díl mi přijde zajímavější a více ze života. Když přijdou děti, je všechno jinak. Každopádně se to opět dobře čte.
Spisovatelku jsem si oblíbil a přečetl od ní vše, co u nás vyšlo. Tato dvoudílná série je asi nejlepší.

madem
21.05.2019 2 z 5

První díl mi přišel občas vtipný, tak jsem sáhla po druhém. Jenže to, co bylo vtipné v jedničce, tak se vyčerpalo a nějak to už nefunguje. Desiré mi je místy fakt protivná a nesympatická. Kniha postrádá lehkost a vtip.

Ainyska
30.10.2018 4 z 5

Tento díl je pokračování prvního dílu. S ničím novým nepřichází a popravdě klidně bych si střihla ještě jeden díl. Kniha mě bavila a je v ní krásně ukázáno, jak si muži neváží práce ženy, která se stará o domácnost a ženy, které si neváží mužů, kteří neví kam dřív skočit. Neškodilo by, kdyby si ti dva prohodili role. Bylo by to zajímavé. Trošku mi totiž vadilo, že Benny si vůbec neuvědomoval, že želvička obětovala skoro vše, ale on nic. Přesto jí chtěl vzít i to poslední co jí zbývalo a to její práci.

Příjemná oddechovka, která stojí za přečtení.

medlovice
26.03.2018 4 z 5

Knížka na jeden den v posteli , když je v hospodářství klid. Příjemné čtení . Odpočineme si až v rodinné hrobce. To sedí.

Marcik7
05.03.2018 4 z 5

čtivá, oddechová, humorná knížka ze života

grafinka
05.04.2017 4 z 5

První díl jsem sice nečetla, ale řekla bych, že to ničemu nevadilo. Když se k němu dostanu, určitě napravím. Kniha pro mě byla neskutečně čtivá a přečetla jsem ji během pár hodin skoro jedním dechem. DOPORUČUJI !!

malen
19.07.2016 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc než první, je takový víc ze života. Dobře napsáno a zemědělcům vůbec nezávidím. Taky radši dávám přednost knížkám před sušením sena,

_Michelle_
19.07.2016 3 z 5

Bohužel musím konstatovat, že druhý díl knihy s ničím novým nepřichází. Dílko však hodnotím jako poměrně čtivé, i když charakter hlavní hrdinky se mi zejména na začátku knihy výrazně nezamlouval, což pro mě představovalo jakýsi rušivý element.

Augustina
24.01.2016 3 z 5

Pokračování knihy Chlápek od vedlejšího hrobu. Opět jsem ji přečetla během jednoho dne, ale 1. díl se mi líbil víc. Od pokračování jsem čekala větší pnutí v soužití farmáře a ženy z města. Na můj vkus se Želvička přizpůsobila hodně rychle a hodně dobře.

baterka.gs
28.12.2014 5 z 5

Knížku jsem přečetla během jednoho dne. Parádní relaxační čtení, pro mě natolik blízké, když se zamiluje měšťáčka do vesničana.

isobel2000
29.06.2013 5 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než první.

bookcase
19.03.2012 5 z 5

Moc jsem se na ni těšila, nebyla jsem vůbec zklamaná. Pokračování osudu Bennyho a Desirée se povedlo a byla bych ráda, kdyby autorka napsala ještě i třetí díl :).

jasmína
11.02.2012 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc, docela hodně zápletek, reálné vyprávění a historky ze života, přiznávám, druhý díl mě chytil ještě víc, a to se mi často nestává.