Chlápek od vedlejšího hrobu

Na hřbitově se náhodně setkají dva pozůstalí. Désirée je knihovnice a v polední přestávce chodívá k prostému náhrobku za svým manželem, který umřel na její vkus příliš mladý. Benny je zemědělec, který chová krávy a starostlivě pečuje o pompézní hrobku svých rodičů. Sedávají spolu na lavičce před hroby a zpočátku k sobě cítí silnou antipatii. Ale jednoho dne se na sebe usmějou…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77746/chlapek-od-vedlejsiho-hrobu-77746.jpg 3.563

Chlápek od vedlejšího hrobu (1.)

Vydáno:, Motto

Grabben i graven bredvid (2009)

Kniha Chlápek od vedlejšího hrobu

madem

Zaujal mne nápad. Desiré potká Bena na hřbitově, kam chodí k manželově hrobu. Ona je vzdělaná knihovnice, on velmi bodrý zemědělec. Nikde jinde by se neměli šanci potkat. Pak je tu další dobrý nápad, a sice každý vypráví příběh po svém. Jednu kapitolu ona, a pak ji převypráví Ben. Občas to vidí každý jinak a v tom je ten vtip. Problémem celé knihy je Desiré, neslaná a nemastná, Nechápu, co na ni ten Ben vidí.

Ála41
23.12.2018

Zpočátku mi kniha přišla taková průměrná, neurazí a nenadchne, s přibývajícími stránkami se mi líbila víc a víc a musím napsat, že kniha je pěkná. Chápala jsem, proč se Benny nakonec rozhodl vztah ukončit, Desire nebyla schopna ani trochu mu pomoct, přizpůsobit se... Chápala jsem ovšem i její důvody, fakt mě dost zajímá, jestli budou schopni najít nějakou zlatou střední cestu.. Konec je takový otevřený a úplně vybízí k přečtení druhého dílu... Budu ho rozhodně shánět... Krásný příklad toho, že láska si fakt nevybírá toho, kdo se k nám hodí... Jestli to Benny a Desire zvládnou skloubit, pak už asi každý pár.... Knihu jsem si,, vypůjčila,, v knihobudce, takže velký dík tomu, kdo ji tam odložil.

babystar
30.10.2018

Nejdřív jsem viděla film, který mne nadchl. Když vyšla kniha, tak jsem po ní hned sáhla a kniha nezklamala. Krásná ukázka toho, jak s lidmi zamávají feromony. To jde vzdělání i intelektuální zájmy bokem a s člověkem to začne mávat...

Ainyska
23.10.2018

Na tuto knihu jsem narazila díky Čtenářské výzvě. Popravdě moc jsem od toho neočekávala a tak nepřišlo ani nijak velké zklamání. Musím přiznat, že kniha se čte velice rychle a lehce, především díky kratičkým kapitolám, já ji přečetla během jediného dne. Rozhodně si přečtu i druhý díl, ale obávám se, že za měsíc nebudu vědět o čem byla. Možná někdy mrknu i na film.

Rozhodně můžu doporučit jako oddechovku, ale nedoporučuji, pokud čekáte od knihy nějakou napínavou zápletku, nebo humor. To tato kniha nenabízí.

Prateri
26.05.2018

Chlápka od vedlejšího hrobu zrovna někdo vrátil do knihovny, tak jsem po něm hned sáhla. Mohl za to název i obálka, která přesně vystihuje rozdíl dvou světů, které k sobě přitahuje láska. Ale zvládne to zemědělec a knihovnice z města? Že byste se při tom váleli smíchy, to ne, ale je to příjemné čtení.

medlovice
22.01.2018

Jsem knihovnice, umím udělat masové kuličky a nosím i zelené gumáky i červené puntíkaté balerínky. Máme hospodářství a vím jaké to je řídit svůj život podle krmení.V něčem jsem se našla a v něčem jsem se dobře bavila . Oddechový styl ,lehký humor a samozřejmě název , který je dost neobvyklý a tím přitáhnul moji pozornost .

vlkove
13.11.2016

Kde je ten slibovaný humor?
Od knihy sem čekala jednoduchý příběh který ani neurazí ani nenadchne ale jak tomu bývá naše očekávání nejsou vždy vyplněna.
Nápad je báječný, lehký a někdy donutí se i zamyslet ale provedení pokulhává. V knize se celkem nic neděje, je nudná a sebemenší hlubší zážitek nehrozí. Příběh je nepropracovaný, zbytečně jsou zde popsány nepotřebné scény a naopak ty důležité jsou brané jen krátce.
Kniha je psána z pohledu obou hlavních hrdinů, přiznávám se že hlavní hrdinka byla mnohem sympatičtější ale i přesto se mi Desirée jevila jako krátkozraká a povýšená naivka.
Hlavní hrdina mě zklamal, autorce by bylo třeba připomenout že když jste zemědělec, tak to automaticky neznamená že jsme zabedněný, hrubý, jedním směrem zaměřený, necitelný a nesnesitelný hulvát.
Oba hlavní hrdinové nejsou ochotni přijmout svět toho druhého a vzniká z toho válečné pole které je srovnáno se zemí vždy když se hlavní hrdinové rozhodnou pomilovat.
Knihu nedoporučuji a myslí si že existují i mnohem lépe propracované oddychové knihy.

_Michelle_
14.07.2016

Od knihy jsem očekávala oddechové nenáročné čtení vhodné ke zpříjemnění deštivých večerů. Uvedené očekávání bylo naplněno, jelikož knížka se četla v podstatě sama, měla rychlý spád a dokázala mě díky poměrně netypickým hlavním hrdinům zabavit. Zamlouvalo se mi zejména střídání jejího a jeho pohledu na věc a jelikož zakončení vyloženě nabádá k přečtení druhého dílu, už teď se těším, až budu mít v ruce pokračování a za poslechu kapek lehounce bubnujících o okenní parapet příjemně prolenoším večer.

knihovnice humor

Katarina Mazetti

Katarina Mazetti
švédská, 1944

Kniha Chlápek od vedlejšího hrobu je: