Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435298/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-WyG-435298.jpg 4 1050 1050

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, určují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La gang dei sogni , 2008

Piškotek_123
21.03.2018 5 z 5

Přes drsný začátek jsem knihu přečetla jedním dechem. Nejen pro příběh samotný, ale také díky pěknému překladu.

niknikita
18.03.2018 3 z 5

Nadšení z obálky a slibného začátku mne brzy opustilo.Příliš postav, příliš krutostí, překombinovaný děj - jenom díky tomu sympatickému klukovi jsem se přelistovala na předvídatelný konec příběhu.

Petra21
03.03.2018 5 z 5

Nádherný příběh, opravdu mě pohladil po duši. Jen mě mrzel urychlený závěr s trochou patosu.

Abia
18.02.2018 4 z 5

Kniha se mi četla výborně. Christmas se mi líbil hodně. Jen jsem tomu tak nějak nevěřila, možná bych byla spokojená, kdyby to nedopadlo až tak dobře.

lindapinda
30.01.2018 5 z 5

Moc pěkný příběh, hezky napsané, dobře se mi to četlo :)

raty
29.01.2018 5 z 5

Zajímavý a naplněný příběh o americkém snu. Kladně hodnotím popis doby i nenásilný humor v jinak dramatickém ději, pěkně vykreslené vedlejší postavy. A nemůžu nezmínit moc pěknou obálku.

Aneta6
16.01.2018 3 z 5

Knížka se hezky četla, ale neustále jsem čekala, kdy mě nějak vtáhne do děje a bohužel se nestalo.. :-)

Ivis01
06.01.2018 5 z 5

SUPER !!!

Audrina
01.01.2018 5 z 5

Jako první knihu roku 2018 jsem si nemohla vybrat lépe. Děj je nesmírně strhující a velmi reálný. V knize je velmi dobře popsaná chudoba newyorských čtvrtí s porovnáním bohatých magnátů a zhýralosti Hollywoodu. Knížka má spád od samého začátku, kdy vás několika drastickými událostmi okamžitě vtáhne do děje. Možná i proto se mi první půlka knihy četla lépe, ta druhá ale měla o to větší hloubku a postavy v ní prošly úžasným vývojem.
Možná mě pouze trochu mrzelo, že zlo zůstalo nepotrestáno tak dlouho

FillaSFC
31.12.2017 3 z 5

Kniha je trochu delší, nicméně měla až na několik posledních nudnějších kapitol, které popisovaly místo děje spíše pocity, docela spád. Příběhu z mého pohledu trochu škodí neustále střídání dějových linií. Když už vás něco opravdu vtáhlo, přešlo se zase na jinou. Vinou toho mi u čtení chyběla – jakkoliv je to kniha pěkná – taková ta nutkavost ji neodkládat a dát si ještě jednu, "teď už opravdu poslední", kapitolu...

MatúšekM.
29.12.2017 5 z 5

Knihy od Luca jsou nejlepší co jsem kdy četl. Pokud začíná být kapitola trochu nudná najednou se stane obrat a vy se nemůžete odtrhnout! Vřele doporučuji.

luckyluke001
25.11.2017 5 z 5

Čte se stejně dobře jako Puzův Kmotr. Dějem ho i trochu připomíná. Propracovaná a čtivá.

rodak
23.11.2017 4 z 5

Jak někdo popsal-první polovina kniha výborná .Poté chvílemi celkem nudná část a závěr knihy opět nabral spád.Nicméně Dítě které... se mi líbilo více.Ale příběh výborný.Autor teda umí popsat sex,brutalitu i lásku.

85098211
19.11.2017 4 z 5

Už je to několik dní, co jsem tuto knihu dočetla a stále ještě tak nějak nevím, co napsat. Začátek se mi zdál naprosto strhující, byla jsem okamžitě vtažena do děje. A potom i zhruba první polovina knihy se mi hodně líbila. Druhá polovina byla sice také dobrá, ale mě tolik nezaujala. Asi - mimo jiné - i proto, že nemám ráda knihy s tematikou mafie? ;-) A taky proto, že zlo zůstalo až moc dlouho nepotrestáno - ano, já vím, že to tak dost často chodí i v běžném životě, ale v knihách to mít nemusím...

Lukana82
13.11.2017 5 z 5

Celkově se mi kniha moc líbila, dobře se četla.

Kuky27
04.11.2017 5 z 5

Krásná a poutavá. Dobře se četla. Doporučuji :)

Něha
02.11.2017 5 z 5

U mne tento rok je tato kniha v TOP hodnocení. Lehce se četla, není tak předvídatelná, jak by se zpočátku mohlo zdát.

PADA123
31.10.2017 4 z 5

Třetí krásná kniha od spisovatele. Doufám, že jich ještě mnoho napíše. Doporučuji přečíst.

iveetka
30.10.2017 5 z 5

Jedním slovem - povedené!! :)

Maryjane3315
27.10.2017 5 z 5

Krásná a poutavá kniha, co mne pohltila od začátku. Autor umí zaujmout příběhem, který vás vtáhne do děje ani nevíte jak. Jen škoda toho konce ten mohl být trochu propracovanější.