Chlap snů

Chlap snů
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468088/bmid_chlap-snu-cvR-468088.jpg 4 691 691

Je to pan Dokonalý. S velkým D. Však víte, koho myslím – hrdinu snad každé romantické knížky. Šíleně bohatý a vlivný chlap, který má vlastní společnost a navíc je zatraceně sexy. Žije v luxusním střešním apartmá. V posteli je zvíře. A má obrovský… gauč. Taky je to trochu cvok, ale na druhou stranu skrývá jedno velké tajemství, po jehož odhalení vám bude jeho chování dávat dokonalý smysl – nakonec zjistíte, že i když jste ho ze začátku jen stěží mohly vystát, teď se vám z něj podlamují kolena. Přesně takového mám na mysli. A přesně takového jsem našla. Jsem spisovatelka, která pátráním po té pravé múze strávila celé roky. Teď, když vím, že existuje, je moje mise jasná. Bude to brnkačka. Jasně, mám svoje mouchy, ale jinak jsem skvělá partie. Problém je, že jsem udělala blbost. A on mě teď nesnáší. Naneštěstí pro něj je to můj pan Dokonalý. A bude mě zbožňovat… Ať už chce nebo ne.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

That Guy , 2018

Kukicka
27.07.2021 2 z 5

Zacatek se jevil jeste jakz takz vtipne, ale postupem casu uz ta vtipnost, o kterou se autorka nebo prekladatelka snazila, presla spis v trapnost. Konec byl fakt hrozny. Hlavni hrdinka byla neskutecny tele, ale zrejme to byla sexy bohyne, ktera Chlapovi snu popletla hlavu, jinak si to neumim predstavit. Az okouzleni pomine, tak to vidim tak do max. 5ti let na rozvod :-D

Ketfl
26.07.2021 1 z 5

Tak tohle je zklamání roku. Podle anotace jsem čekala vtipnou oddychovku, něco na styl knih Jo Watson. Tohle do toho má opravdu enormně daleko. Půlku knihy jsem přemýšlela, jestli tohle opravdu autorka myslela vážně, nebo jestli to je pouze nějaká parodie na lidské životy. Ať tak nebo tak, byla to hrůza. Upřímně horší hlavní hrdinku jsem ještě nezažila. Ty její rádoby vtipné hlášky vůbec nebyly vtipné, naopak to bylo příšerně trapné. Nejhorší na tom bylo, že ona si myslela, že je úžasná a vůbec ve svém chování neviděla ani tu nejmenší chybičku, ba naopak byla schopná svést vše na ostatní. Pistolky, irský step, krádež hovna, otírání zadku a přirození k označkování území... Jo, opravdu jsem nestačila žasnout, co si pro nás autorka připravila. Půlku knihy jsem přečetla, druhou už jsem jenom prolítla, protože nad tímto výtvorem je opravdu škoda marnit čas.

Klijka
26.07.2021 2 z 5

No , chtěla jsem trochu oddechové čtení, prvních pár stránek docela ušlo,... pak jsem knížku zavřela a vrátila do knihovny. Snad se k ní vrátím za pár měsíců nebo let, když už jsem ji koupila, ale asi v mém případě vyhozené peníze.

lena.o.knihach
26.07.2021 1 z 5

Po dlouhé době jsem se pustila do peprnější knihy a řeknu vám, že jsem si teda moc dobře nevybrala.

Ze začátku mi to přišlo celkem vtipné, ale to jsem ještě netušila, co mě čeká. Opakovaný vtip už není vtipem a v Chlapovi snů se opakovalo úplně všechno.

Hlavní postavy byly hrozné, nesympatické, neuvěřitelné (né v tom dobrém slova smyslu). Na to, že je Penelope spisovatelka, se nějak postupně zapomnělo a já si upřímně takhle praštěnou buranku jako spisovatelku nedokážu představit. Dokonalý Jake má všechno a to je jeho problém, je totiž nereálný.
Oblíbila jsem si jen Cama, který tam byl bohužel jen minimálně, jenže po epilogu jsem neměla ráda už ani jeho.

Chlap snů je jeden velký omyl. Celé mi to přišlo absurdní a naprosto šílené.

Naštěstí mi to rychle uteklo a já jen doufám, že Pan Romantik a Hořím pro tebe, na které mám zálusk, budou mnohem lepší.

Evka3814
26.07.2021 5 z 5

No není nad to začít příběh "hovnem"
Absolutně absurdní, ale jakože čtivá a hooodně vtipná kniha. Penelope byla fakt magor, já někoho takového potkat tak prchám:-)))
Každopádně doporučuji, je to vazne jeden velkej úlet u kterého člověk vypne a pobaví se♡

mysanda20
25.07.2021

Buranka a boháč.Jedno klišé za druhým.Nedočteno,pro mě škoda peněz

Lovana
25.07.2021 3 z 5

Knížku jsem četla ve společném čtení a co jí rozhodně nechybí je čtivost, stránky mi doslova ubíhaly pod rukama, chvílemi jsem se u knihy i dost zasmála. Penolope je dobře praštěná, ale někdy až moc drzá a já občas koukala s pusou dokořán, co vše si dovolí.
První polovina knihy byla skvělá, bavily mě interakce mezi Penelope a Jakem, často jsem se smála... Bohužel druhá polovina knihy nepokračovala ve stejném tempu a už se tam víceméně až na jednu věc nic nedělo... Konec mi potom přišel trochu nereálný a uspěchaný...
Pokud ke knize budete přistupovat jako k oddychovce, od které nebudete nic moc čekat, tak by se vám mohla líbit Já jsem bohužel od knihy čekala více, proto je hodnocení takové jaké je...

Hodnocení 3,5*/5*

lihate
25.07.2021 5 z 5

"Jedna z výhod, když je člověk spisovatel. Hnusné lidi dáte do knížky. A nakonec je můžete klidně zabít."

"Jeho slova zní jako ta nejkrásnější a zároveň nejbolestnější melodie, která má moc vás zničit a díky které budete toužit po něčem, o čem jste ani nevěděli, že to chcete."

"Nechci někoho milovat víc, než ten někdo miluje mě."

Tohle bylo vážně skvělý, i když totálně hloupý. Miluju to! Hrozně jsem se nasmála. Penelope sebevědomí rozhodně nechybí, to se musí nechat. Ona je naprostou pompézně cáknutá. Prostě jí nejde nemilovat, nemilovat všechny věci, co dělá nebo říká. Je tak zatraceně upřímná až to bolí a hrozně se mi líbí, jak se již povedlo omotat si Jake doslova kolem prstu. Líbí se mi její přesvědčení, že chlap snů existuje a že je to on, i když se k ní zrovna nechová jak by se jí líbilo. Celý příběh se strašně dobře a rychle čte. Je to opravdu komedie, kde jde především o to, se pobavit a uvolnit, takže v tom nehledám nic hlubokého. Ale o to je to lepší, že to přesně tohle splňuje. Kniha se mi moc líbila a rozhodně stála za to. ️️️

"Jsi nádherná, když jsi šťastná."
"Já jsem vždycky šťastná."
"Jsi vždycky nádherná."

"Láska?
Dejte někomu svoje srdce a budete toho litovat. Ať už to bude dnes, zítra nebo za za sto let, jednoho dne poznáte tu stinou stránku. Nic tak úžasného nemůžete prožít bez následků. A právě proto je láska tak mocná."

hana1039
25.07.2021 4 z 5

Už dlouho jsem nezažila v knížce tak divnou a bláznivou ženskou jako Penelope.. Měla jsem v úmyslu dát jen 3*,ale dávám tu jednu navíc za celkem vtipně napsáno a některé hlášky opravdu stojí za to, ale je tu to ALE.. chybí mi tady pořádný příběh, děj, bohužel jsem byla tak trochu zklamaná,ale jako nicnečekající oddechovka splnila svůj účel...

johana3160
23.07.2021 2 z 5

Myslim, ze Elda.14 to celkem vystihla. Tenhle “vidlacky” styl humoru byl na me trochu silne kafe. Polovinu casu jsem se spis stydela, za hlavni hrdinku, nez abych se smala. Plusove body jsou za to, ze jsem se s tim netrapila dlouho. Ale jinak? Pribeh je jak vybrakovanej z ruznych filmu a knih a neprijde mi ani originalni a to vse zabalene do vidlackeho balicku. To uz je skoro fuj.

LilluLong
23.07.2021 5 z 5

Milujem knižky ktoré ma vedia od prvej stránky zaujať. Tak tato je presne podľa môjho gusta aj preto , ze mi pripomína misku plnú humoru, romantiky s posypanou erotikou :)
U mna zabodovala, palec hore a hviezdičky za 5*

rampapa
20.07.2021 5 z 5

Tak tohle bylo úžasných. Na tuhle autorku jsem byla hodně zvědavá a píše krásně. Penelopu jsem si hnedka oblíbila. Doufám že v blízké budoucnosti vydají další knihy od autorky. Knížku doporučuji všem co mají rádi romantiku a erotiku.

Elda.14
18.07.2021 2 z 5

Kniha nebyla špatná, některé pasáže mě pobavily, ale příběh mi přišel až absurdní. Je to fajn oddychovka, znovu bych si ji už ale nepřečeta. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, přišla mi trochu primitivní a přehnaně praštěná. V průběhu knihy se to snad jen zhoršovalo.. Jediny Cam (vedlejší postava) se mi zdál sympatický, ale jeho charakter nebyl moc detailně rozebrán.

Co se týče příběhu, tak nechápu, že Jake se mohl do Penelope zamilovat, po tom, jak byla vlezlá, vtíravá a vkradla se mu do bytu.

knihomolka78
18.07.2021 3 z 5

Tohle je teda dobrá fantasmagorie. Penelope mě zpočátku dost rozčilovala, ale pak jsem si zvykla nejen na ni, ale celkově na vyznění téhle knížky a musela to dočíst.
Příběh jako takový je velice jednoduchý, autorka zřejmě miluje Pretty Woman, akorát že z elegantní šílenosti Julie Roberts nemá tahle Penelope ani kapku. Je spíš šíleně divná, doslova střelená. Její hloupé poznámky, nevědomé prohlašování svých myšlenek nahlas, irský step a pistolky… Tohle bylo spíš sousto pro světce, než pro Chlapa snů. Oceňuji však, že věděla, co chce a snažila se o to, aby toho dosáhla. Ale upřímně, při jejím stylu jednání nechápu, že si svého Chlapa snů byla schopna vytvořit, a ještě ho přimět, aby ji miloval. Jake musel mít opravdu hodně trpělivosti a mozek v kalhotách, protože jinak by s tou totálně šáhnutou ženskou, co se mu vkradla do bytu prostě nemohl vydržet.
Taky musím zmínit jeho kamaráda Cama, který byl sice vedlejší, ale velmi sympatická postava. Byl milý, vtipný a dle popisu stojí za to.

Nissi
15.07.2021 5 z 5

Nenáročné, čtivé, vtipné. Hlavní hrdinka je opravdu magor a hlavní představitel je relativně normální . Knížka se čte rychle a nenudí, ale žádné moudro do života od ni nečekejte. Prostě prima oddychovka.

magdalena2377
15.07.2021 5 z 5

Penelope byla tak moc trhlá, že víc to už snad ani nešlo :D Bavila jsem se dobře, rozhodně si knihu přečtu znova. )))

Raislin
14.07.2021 4 z 5

Tak nějak se nemůžu zbavit myšlenky, že je to novodobá MY FAIR LADY. Je to milá kniha. Trochu trhlá a nevychovaná Penelope mě bavila. Občas její myšlenkové pochody byly až moc přitažené za vlasy, ale jako letní oddechovka dobrý.

LilianaFalcon
12.07.2021 5 z 5

Tak jo :-D To byla vážně prča. Vtipný, sexy a jak bylo slibovaný tak to bylo plný skvělých klišé, který jsem si vážně užila.

Kudík
10.07.2021 5 z 5

Použiji-li slov správně trhlé Penelope, tak toto byla řádná "číčovina". Musím říct, že její duševní pochody byly občas k popukání, ať již pomsta za Emily, její hubatost, zpěv, luskání prsty, vzdušné pistolky, irský step apod. :) A v tomto duchu se nesla celá první polovina knihy, která si zaslouží plné hodnocení. Ta druhá byla o chlup horší, ale celkově na 4,5* určitě má. Chlap snů taky nezklamal, ať už v podobě Jakea, jeho dědy nebo Cama. Každá máme toto svého, jen se to nesmí změnit v noční můru. Stylem "humoru" mi autorka připomíná Jo Watson.

Red-haired
08.07.2021 5 z 5

Slibuji, že už si vážně budu číst veškerý text na obálce a ne jen koukat na chlapa v obleku, protože jsem od knížky nějak vůbec nečekala komedii. Ale i přes prvotní šok, kdy hlavní hrdinka v parku krade psí lejno, jsem se bavila jako už dlouho ne.
Hlavní hrdinka Penelope je spisovatelkou, která hledá svou inspiraci pro dokonalý erotický román o bohatém a sexy chlapovi snů. Penelope je holka z vesnice, dost impulzivní, přímá, jen tak něco ji nezastraší a bezhlavě se vrhá do každého dobrodružství. Shodou náhod a díky svému přístupu k životu se k jednomu takovému chlapovi snů opravdu dostane, jen na něm nejdřív musí malinko zapracovat a hlavně ho přesvědčit, že ona je jeho dívkou snů.

Knížka mě nakonec nadchla! I když mě na začátku trochu iritovalo, jaká je Penelope buranka a jak přehnaně je vulgární, její seznamování s Jakem bylo nakonec geniální a během čtení jsem se musela pořád smát.

Obecně mě dost baví sledovat, jak se do sebe zamilují lidé, kteří vedou naprosto rozdílné životy a jsou na první pohled neslučitelní. Co ale musím pochválit nejvíc - humor naštěstí nezabíjel erotické scény, jak to u tohoto žánru občas bývá.

Pokud mám srovnávat s jinou erotickou komedii, za mě je Chlap snů ještě lepší než Její třešničky a hodnotím 5*/5*.

láska humor pro ženy milostné romány erotika romantika

Autorovy knížky

Kim Jones