Chladný král

Chladný král https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515233/bmid_chladny-kral-6me-515233.jpg 4 143 53

Mladá dívka Mesilie žije v Chladném království plném zvrhlostí, násilí a vražd. Doposud unikala pozornosti jejich krutého krále, kterého není radno zaujmout, pokud nechcete, aby si na vás ukojil své zvrácené představy. Bohužel její vzpurná povaha k sobě nakonec přiláká jeho syna, prince Kardese, jenž jí dá pocítit na vlastní kůži, že nenávist nemá daleko k lásce. Odolá Mesilie princově temné vůli a zachrání si život? „Všechny se dobrovolně odevzdaly do mé smrtelné náruče, až na ni. Její vzdor upoutal mou pozornost, a teď si ji vezmu KOUSEK po KOUSKU!"... celý text

mischa5364
13.07.2023 5 z 5

Já to miluju. Po dlouhé době kniha, která mě odrovnala. Po které když jsem ji dočetla si řekla no doprdele. Jsem velký fanoušek Dark romance , ale i fantasy. A tady je to obojí dohromady. Miluju hlavní postavy Mesilii a Kardese. Ukradl si mé srdce hned v první kapitole.
Chladný král mě tak moc chytl, že jsem ho měla přečteného za jedno odpoledne. Knížka byla strašně čtivá. Vůbec , ale vůbec jsem se nestihla nudit. Pořad se něco dělo. A takových zvratů?
Jako co?
A konec ?
Nutně, ale fakt nutně potřebuju druhý díl.

Bryel
23.06.2023 4 z 5

"Smyslnost je zbraň, kterou jen stěží přebijete slušností. A vášeň válka, která se nedá vyhrát prosbami."

Parádní dark fantasy z alternativní budoucnosti, kterou se vracíme až někam ke středověku, mi vyloženě sedla. Chladný král je přesně o tom typu jiskřivého toxického vztahu, který mám moc ráda. Kniha je velmi čtivá, žádná zbytečná vata, ale pořádné úderné vyprávění. Pro milovníky Amo Jones nebo Riny Kent vřele doporučuju.
Mohla bych tvrdit, že by to chtělo méně opakovat některé repliky, ale mě příběh natolik vtáhl a bavil, a zhltla jsem ho na pláži za dvě žhavá odpoledne, že nebudu zbytečně rýpavá.. Líbilo se mi to? Moc!
Stavím se do fronty nedočkavců po pokračování a tuto českou autorku rozhodně musím sledovat :)

"Kousek po kousku, jsi moje."

Nikusscha
12.06.2023 5 z 5

Chladný král

M. V. Jírová

*****

Erotická Dark romance

Opět musím poděkovat tady za tuto skupinu, protože jsem objevila další zajímavou knížku.
Ze začátku nás autorka seznamuje co se stalo. Což musím uznat je velice zajímavé. Člověk by si řekl že když se děj odehrává v daleké budoucnosti tak bude moderní, ale opak je pravdou. Krutý král Krenus uvrhne celý svět v podstatě do středověku.
Žádné mobily, internet ani chytré aplikace a vymoženosti. Ženy smějí nosit pouze šaty a bez spodního prádla a tabu jsou také ženské dny!

Je to erotická dark romance a také jsem k tomu tak přistupovala.
Počáteční seznámení bylo zajímavé, hlavní hrdinka Mesilie (tohle jméno mi není moc sympatické nicméně je originální) je sedmnáctiletá dívka se svými sny a přání. Je tak trošku rebelka a to se mi líbilo. Klidně mohla projevit ještě malinko více odvahy. Ale v podstatě mi její postava byla sympatická a věrohodná. Co mě ale už dost rozčilovalo jak se princi Kardesovi neustále omlouvala. Bože, snad v každém jejich dialogu se mu omlouvala když ji vzrušil, osahával, líbal atd. Už to bylo značně otravné.
Princ Kardes byl jako správný zaporák drzý, arogantní, namyšlený, takový ten hajzlík jak se říká :) ale o tom prostě dark romance je.

Příběh celkem ubíhal, trošku mi vadili delší kapitoly, ale autorka píše čtivě takže jsem nemohla knížku odložit.
Příběh je psaný v ich-forme a co se mi líbilo že jsou tam i kapitoly, kde vystupuje Kardes a jeho otec král Krenus. (To je teda sadista echt!)

Knížku hodnotím pozitivně, na jedno nedělní odpoledne.
A konec je otevřený takže doufám že autorka brzs napíše další knihu ať vím jak to s hlavními hrdiny dopadne

TerryDee
08.06.2023 5 z 5

"Nenávist nemá daleko k lásce, Mesilie."

Na samém začátku nás autorka seznamuje se světem a jeho historií. Musím říct, že je to zajímavě koncipováný svět. Čtenář by očekával moderní dobu, ale opak je pravdou. Díky událostem se ocitáme v době, která se velmi podobá středověku.

Vyprávěno je to z především z pohledu hlavní hrdinky Mesilie. Nicméně pár kapitol tu máme i z pohledu prince Kardese. Za což jsem velmi ráda. Na tohle já totiž slyším.

"Prosí se jen v posteli, Mesilie."

Mesilie na mě působila velmi sympatickým. Byla to hodná a milující dívka. Zároveň se mi líbilo, že svým způsobem to byla tak trochu rebelka, která si nechtěla nechat vzít věci z doby předchozí. A vůbec se jí nedivím, že podlehla kouzlu prince Kardese. Ano, je to postava zahalená tajemstvím a temnotou, ale něco na něm je, co Vás láká se k němu přiblížit a poznat ho. Já mu totálně podlehla, co si budeme nalhávat.

"Kousek po kousku, jsi moje."

Pokud máte rádi darkromance, tak je to příběh pro Vás. Mně osobně se to zamlouvalo a sedlo mi to. Je to žhavé a návykové.

Mon.CouCou
07.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Míšo!! Míšo!!! Kde mám další knihu?!

Jak začít. Snad mým oblíbeným citátem:
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny. Albert Einstein

Když jsem se do knihy začetla, vzpomněla jsem si na mé mládí, kdy mě (potažmo asi jako každou mladou dívku) přitahovalo zlo, démoni i samotný Satan. Název knihy nemohl být tedy trefnější pro tuto fantasy dark romanci a vytvořený svět - občas parádně zvrhlý! (No jen se smějte, dnes jsem už v tom věku, kdy se mi líbí i ti hodní).
Míša píše skvěle, jde přímo bez zbytečné vaty a rovnou na věc. Vtahuje čtenáře do děje a nutí číst dál, až...
Mladinká Mesilie žije ve světě budoucnosti, který však lidstvo vrátil existenčně o několik století zpět a lidé žijí pod nadvládou špatného krále a temného prince, syna Kardase. Ten si naši neposkvrněné hrdinky všimne a ta... já asi neumím recenzovat, abych neprozradila více tak, abych nespoilerovala.
Každopádně, to s tím spodním prádlem bylo pěkně ujetý! Více se musíte dočíst!
DOPORUČUJI!

anna7852
07.06.2023 3 z 5

Tak ja nevim jak se popasovat s pocity z knihy. Podle anotace i recenzi jsem se moc těšila.
Každopádně cca polovina knihy byla moc roztahla a nic moc se nedělo až jsem se lekla že to s fantasy nemá nic společného. Skoro až ke konci knihy se ukázalo co je princ s králem zač a hle konec a čekání na další dil :(
Určitě si další dil nenechám ujít kniha me svým způsobem chytla i když to nebylo až takové wau co jsem očekávala.

Littlemonday
29.05.2023 2 z 5

Ufff No Tak čekala jsem erotický román. Dost syrový a sexy. Tak co se týče erotiky, rozhodně se nejedná o nic originálního, co svět ještě neviděl.

Nové ale v knize bylo prostředí, ve kterém se děj odehrával. Jedná se o návrat do jakéhosi středověku. Jsou zakázány veškeré moderní věci - elektronika, hodinky, ale třeba i spodní prádlo a menstruační pomůcky.

Zajímavý nápad, ze kterého by se možná dalo vytřískat něco vážně skvělého. Bohužel v tomto případě dostaneme jen pohled hlavní hrdinky, které chybí vložky a dál se nic moc neřeší. Chápu, že jde především o erotickou linku mezi Mesilií a princátkem, ale ve skutečnosti se z příběhu stala jakási slátanina, ve které si Mel schovává červená krajková tanga a přemýšlí jestli jí Kardes vzrušuje, nebo se ho bojí.

Se vším jsem ochotná se smířit, ale když byla na konci odhalena skutečná identita prince Kardese, už jsem neměla ani chuť dočítat. Za mě smíchání pokusů o historický a erotický román s fantasy prostě absolutně nefungoval. Druhý díl mi rukama rozhodně neprojde. Ale třeba jsem jiná jen já a vám to bude připadat inovativní a nadčasové, každopádně za mě je to průšvih.

2/5

Moniska2410
08.05.2023 5 z 5

Na začátku nám autorka představí svět, svět ve kterém vládne zlý král Krenus a jeho syn princ Kardes

Hlavní hrdinku Mesilie sem si hned oblíbila, je vzpurná, paličatá a nebojí se říct svůj názor, ale díky tomu upoutá pozornost prince a on jí začne trestat.
Trestat ale takovým způsobem, že se člověk při čtení až červená, protože by si přál být místo ní

,,Prosí se jen v posteli, Mesilie."

Kardes opředen děsivým tajemstvím, panovačný, dominantní, ale hlavně nesmírně krásný. Víc neprozradím, ať si každý udělá o něm svůj obrázek. Ten můj je neskutečně úžasný

,,Nenávist nemá daleko k lásce. To jsem ti přeci už říkal."

Skvěle promyšlený příběh, který vás hned od prvních stránek pohltí.

Klobouk dolů Míšo, za takhle skvělou knihu a já už nedočkavě vyhlížím pokračování.
Dark romance 18+

Máme tu českou Amo Jones

adela.hol
06.05.2023 5 z 5

Na začátku knihy se seznamuje s novým světem odehrávajícím se v budoucnosti. Krutý Krenus si podmanil spoustu zemí s příslibem pomoci a ochranou před válkou, ale za cenu, že on se stane jediným králem a přetvoří si svět k obrazu svému. A tak se z budoucnosti vracíme do hluboké minulosti. Do doby, kde vládne krutost, násilí a kde Vás i jeden špatný pohled může stát život.

Hlavní hrdinkou příběhu je mladá dívka Mesilie, která se těžko vyrovnává s tím, jak rychle se její život změnil a čemu všemu se musí přizpůsobit, aby na sebe neupoutala příliš pozornosti. Jenže jednoho dne zariskuje, a tím, co nesmí, na sebe upoutá pozornost samotného prince Kardese, Krenusova syna. A od té chvíle nastává temná, zvrhlá, dráždivá, žhavá, sexy fáze, kdy Kardes kousek po kousku Mesilii ukazuje, co to znamená někomu patřit.

Kniha ale není jen o bravurně napsaných erotických scénách. Kardes má totiž své nečekané, velmi temné tajemství, které jeho vztah s Mesilií hodně komplikuje. A pak je tu stále Krenus, jehož krutost nezná mezí, a i on má s Mesilií své plány.

Kdybych měla více času, knihu bych bez problému přečetla na jeden zátah. Bylo to návykové čtení a už teď bych potřebovala další díl.

ELENtheKNIHOMOL
24.04.2023 5 z 5

Od začátku mě vyprávění zcela pohltilo a byla jsem rozhodnutá přečíst to na jeden zátah.
Tohle není jen tak obyčejný příběh s erotickými prvky.
Tohle je naprosto famózní fantasy,protkané nenávistí a neskutečnou touhou.
Kniha je nabytá erotikou téměř od začátku a co se jí týče, myslím že se ještě nikomu nepovedlo o ní psát takhle dobře. Autorka "to" popisuje takovým způsobem, jakoby akt jako takový byl magický okamžik.Člověk má prostě hned chuť na ten sex.Při některých scénách jsem se chytala za ústa a jindy mi motýlci létali celým tělem.

Nechápu jak spisovatelka dokázala udělat z chladného, krutého a zvráceného prince tak oblíbenou postavu.Kardese si podle mě zamiluje každá žena, ať už chce nebo nechce.Budete ho ze začátku nenávidět a pak milovat.Až si přečtete tuto knihu,potom pochopíte o čem tu píšu.
Konec příběhu mě úplně rozdrtil a posadil na zadek,Míša prostě ví, jak nalákat na druhý díl.
Takže pokud máte rádi fantasy a pikantní erotiku,nevadí Vám trochu zvrhlosti,dominance a vraždy.Pokud chcete poznat,jak chutná hřích,tak Vám tuto knihu doporučuji všemi deseti.
Má to děj, který je skvěle vymyšlen a díky erotické lince Vás zaručeně nebude nudit.

eliska2126
23.04.2023 5 z 5

Hned na začátku knihy nám autorka představuje svět, do kterého je příběh zasazen.
Setkáváme se s hlavní hrdinkou Mesilií, kterou jsem si opravdu oblíbila, protože je paličatá a nebojí se říct svůj názor. I přes všechna pravidla nastolená v Chladném království se snaží najít kličku, jak pravidla aspoň trochu obejít.
O Kardesovi vám toho moc říkat nechci, protože myslím, že si čtení nejvíc užijete, když o něm moc vědět nebudete. Řeknu jen jedno a to je PÁNI! Ocenila jsem i kapitoly z jeho pohledu.

Autorčin styl psaní mi opravdu sedl. Příběh se mi četl dobře, tempo knihy je super. Nejsou tu žádné sáhodlouhé popisy, ale i tak není vůbec těžké si představit prostředí nebo postavy.

Knížku opravdu můžu doporučit, jen dejte pozor, abyste věděli, jaký žánr budete číst. Je to dark romance a není to pro každého. Je pak škoda, když kniha získává negativní hodnocení jen proto, že daný člověk vyčítá knize to, co je pro daný žánr typické.

nikola5425
21.04.2023 5 z 5

Darkromance ve světě fantasy - jo tak to je snad nejlepší kombinace, která se mohla stát .

Většinou u mě rozhodnou první stránky, jestli mně kniha zaujme a teď nemyslím po dějové stránce (to by šlo asi těžko), ale spíš takový ten celkový pocit. A tady ten pocit byl a díky tomu, jsem se chtěla vracet ke knížce a číst dál a dál. Prožívat ten tobogán emocí, kterými procházela Melisie, zažívat protichůdné pocity Kardese. A splnilo to moje očekávání tenká hranice mezi nenávistí a láskou mě vždycky přitahovala a tady si ji člověk užije opravdu do sytosti. Dějová linka je taky velmi zajímavá a to úžasné, velkolepé tajemství Vás dostane do kolen. Musím přiznat bez mučení, že v průběhu i slza ukápla. A při těch erotických scénách nevíte, jestli vám tělem proudí Kardesuv chlad nebo žár, ale tak jak tak, na konci zůstanete na kousky.

Knihomolka97
20.04.2023 5 z 5

Ze začátku nás autorka rychle seznamuje se světem a jeho historií. Skvěle vymyšlený a originální, ale žít bych v něm nechtěla ani za nic. I když.. kdybych zaujala Kardese tak možná, možná i joo. :D
Čtení jsem si dávkovala po kouskách a četla pomaleji, abych si ho co nejvíc vychutnala. Jinak bych byla schopna příběh slupnout na posezení jako nic.
Je to přesně tak temné, zvrhlé, žhavé, jiskřivé a sexy, jak jsem doufala. Už jen to, že ženy mají v tomto světě zakázáno nosit spodní prádlo? Uuu! :D
Vyprávěno je v ich-formě z pohledu Mesilie a co mě osobně velice těší, pár částí máme i z pohledu Kardese!
Mesilii jsem si oblíbila, vžila se do ní a všechno s ní prožívala. Kardesovi jsem naprosto propadla. Úplně totálně. Nechci vědět, co to o mně vypovídá, ale byla jsem natěšená na každou část, kdy se objeví a zvědavá, jakou "prasárničku" zase vymyslí. :D
Příběh nebyl předvídatelný, četla jsem se zvědavostí, co se bude dít dál a kam nás příběh zavede.
Neváhám dát 5/5 protože tohle se pravdu povedlo!

erotické romány české romány fantasy romány

M. V. Jírová (p)
česká, 1988