Chladný král

Chladný král https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515233/bmid_chladny-kral-6me-515233.jpg 4 143 53

Mladá dívka Mesilie žije v Chladném království plném zvrhlostí, násilí a vražd. Doposud unikala pozornosti jejich krutého krále, kterého není radno zaujmout, pokud nechcete, aby si na vás ukojil své zvrácené představy. Bohužel její vzpurná povaha k sobě nakonec přiláká jeho syna, prince Kardese, jenž jí dá pocítit na vlastní kůži, že nenávist nemá daleko k lásce. Odolá Mesilie princově temné vůli a zachrání si život? „Všechny se dobrovolně odevzdaly do mé smrtelné náruče, až na ni. Její vzdor upoutal mou pozornost, a teď si ji vezmu KOUSEK po KOUSKU!"... celý text

Zdenk@
19.12.2023 1 z 5

Tak jsem s Mesilie provzdychala celou knihu, ona vzrušením a já utrpením.

Simonka001
17.12.2023 5 z 5

Ježíš to bylo skvělý! Nádherná dark romance. Jedinou výtku mám k fantasy světu, kterého bylo v příběhu méně, než jsem očekávala. Snad dostane větší prostor v pokračování. Mám spoustu otázek a potřebuji znát odpovědi. Klobouk dolů nad fantazií autorky.

ŠtěpánkaAdam
17.12.2023 5 z 5

Do knížky jsem šla s nulovým očekáváním. Na databázi většinou nekoukám, abych se nenechala ovlivnit cizím hodnocením a vybírám podle anotace. Tady jsem byla mile překvapená. Autorka stvořila neobyčejný příběh o nenávisti a lásce. O krutém králi a jeho synovi, který bojuje nejen s vnitřními démony, ale i s pocity k chudé dívce Mesilii. Zamilovala jsem si všechny pasáže s nimi. Nedokázala jsem knihu odložit a pevně doufám, že bude brzy pokračování, protože konec mi vehnal slzy do očí. Doporučuji!

Kromě toho, že byl Kardes opředen děsivým dětstvím, hrůznou minulostí a říkalo se i nadpřirozenými předky, byl také pyšný, panovačný, rozkazovačný a bohužel i krásný.

Omluvy a prosby patří do postele

Budu si tě brát kousek po kousku

Přejel mi palcem přes napuchlé rty a já je automaticky otevřela jako malé, hladové ptáče.

pogmanka
16.12.2023 2 z 5

Do knížky jsem se vrhla s nadšením díky pozitivnímu hodnocení a recenzí a docela mě překvapilo, co přišlo. Souhlasím s komentářem pode mnou, bylo to jako kdybych četla něco úplně jiného, než ostatní. Nápad na dark romanci byl určitě hrozně super, a kdyby se na tom ještě zapracovalo, mohlo to být skvělé. Bohužel mi kniha přijde nedotažená a měla ještě chvíli se nechat odležet. Objevuje se tam spousta chyb jako nerozlišování ji/jí třeba, nebo divně poskládané věty, ale zároveň i nesmyslně označené pasáže tučným písmem. Celkově ebook byl zvláštně naformátovaný. Svět a nápad byl opravdu moc hezký, ale i na chování postav to chtělo zapracovat, o hlavní hrdince se tam říká, jak vzdoruje a tak, ale vlastně celou dobu nic takového nezaznamenáme. O hrdinovi několikrát slyšíme jak dokonale vypadá a jak je krutý, úplně zbytečně, to už přece víme. Dál to stačí dokazovat činy nebo chováním. Rozhodně si myslím, že kniha měla potenciál. Kdyby se jí dal ještě chvíli čas a přepracovala se, byl by to skvělý kousek. Ale věřím, že se autorka vypíše a druhý díl bude o to lepší.

Mare152
09.12.2023 3 z 5

Mám pocit, že jsem asi četla jinou knihu než ostatní.
Nebudu lhát, bylo to vzrušující, bylo to zajímavé, ale taky to bylo nedotažené. Jako by autorka chtěla napsat prasárničky a zasadila je do fantasy světa (inspirovaného Krutým princem?), jehož fungování ale dost nevysvětlila.
Dýchá z toho na mě nevypsanost, ale koukám, že nejde o prvotinu, tak nevím nevím...

LuckaPetraskova
05.12.2023 5 z 5

Říkám si proč má kniha nálepku bestseller? Po přečtení již chápu. První setkání s dark romancí a fantasy a moc se mi to líbilo. Knížka si vás získá, ať už chcete nebo ne. Zásadní otázka zní: Kdy bude pokračování? Ten konec byl šílený! Celá knížka byla šílená a úplně skvělá.

Katebe
25.11.2023 4 z 5

Anotace knihy mě už nějakou dobu lákala a pořád jsem čekala na eknihu. Konečně jsem se dočkala.
Mám z děje docela smíšené pocity. Pro milovníka dark romance se silnou erotickou linkou a k tomu fantasy je to veliké lákadlo a snad to i splní očekávání.
Mesilie je holka z nižší vrstvy a stejně jako většina lidí je podrobena svému krutému králi a jeho následníkovi. Jakýkoliv vzdor je trestán a tak její vzpurnost se odehrává maximálně jen v její hlavě, tedy až na pár opravdu maličkostí.
Kardes je následníkem trůnu a stejný parchant jako jeho otec. Ale jak už to bývá, stačí potkat tu pravou osobu a Kardes nalézá i jinou, novou stránku své osoby.
Příběh je psaný ich formou z obou pohledů hlavních postav a pár kapitol i z pohledu krále, což krásně děj doplní. Autorka píše velmi čtivě a sexuální scény se jí fakt povedly a že jkch tam bylo. Co mi trochu chybělo byla hloubka příběhu. Jako by se pořád bohybovali v jedné rovině. Chemie byla mezi nimi obrovská, ale nějaké vzájemné poznávání mimo sex nebylo na pořadu dne. Během měsíce společného soužití se o sobě nic nedozvěděli. Přitom zejména osobnost Kardese mě velmi zajímala.
Většinou mě zdržují obšírné popisy okolí a situací, ale tady nebyly téměř žádné nebo popsány jen zjednodušeně a rychle. Pár stran bych knize přidala a určitě by ji neublížily. Dám příklad útěku z vězení, chvilku jsem si myslela, že jsem kus děje přeskočila. Prostě byli tam a najednou venku, nic mezi tím.
Tak jako tak se kniha četla neuvěřitelně dobře. Konec mě strašně naštval, zase jsem si nezjistila, že je to série a nebyla jsem na to psychicky připravená. Doufám, že bude brzy další díl a snad bude i malinko víc propracovaný, protože otázek proč a jak je dost.

renulka16
22.11.2023 5 z 5

Už jen anotace mě lákala a věřila jsem, že kniha bude perfektní. Ale to, co jsem si přečetla, na to nemám slov. Snad jen WOW.
Míša svoje psaní vyzdvihla na takovou úroveň, že je to pro mě momentálně nejlepší kniha, kterou jsem přečetla.
Je zvrhlá, je vzrušující, je temná. Je skvělá, dokonalá a je to přesně podle mého gusta.

Žít v Chladném království bych nechtěla ani kdyby mi za to měli platit. Dostat se do spáru krále nebo prince nechce opravdu žádná dívka. Na druhou stranu, pokud bych se měla stát vyvolenou prince Kardese, jo to je už věc druhá...

Hrozně oceňuji, že je kniha psaná v ich-formě z pohledu obou hlavních hrdinů. Konec zůstal pěkně otevřený. A já už se nemůžu dočkat dalšího dílu!!

Nebudu tady prozrazovat víc, než je v anotaci, abych vás nepřipravila o nevšední zážitek. Ale pokud chcete opravdu zvrhlou knihu plnou nebezpečí a vzrušení, tak sáhněte po této knize.

Sarkak94
18.11.2023 4 z 5

Jedním slovem. Šílené. A já to miluju...
Jedná se o fantasy dark romanci. Očekávejte prvky fantasy, temné prostředí, násilí, kruté a chladné zacházení. Erotické scény ty tu jsou pěkně žhavé.... Čte se krásně, je neskutečně poutavě psaná. Tím způsobem, jak jednou začněte nejde přestat.
Kardes a Mesilie. On chladný princ, budoucí král. Dělá si co chce, je dominantní, panovačný, tyran a ke všemu je zatraceně sexy. Ona taková naivní, ale i odvážná a i přesto nechce na sebe nijak upozorňovat. Jednoho dne si jí, ale přeci jen Kardes všimne. Milostná linka mezi nimi je skvěle napsaná. To jak si jí postupně podmaňuje. Ona nezkušená, je to celé pro ní nové, takže mu podlehne téměř okamžitě. To jak se ho najednou nemůže nabažit a chce víc, i když si to nechce přiznat
Jenom jsem měla trošičku problém se začátkem, trvalo mi chviličku než jsem si zvykla na samotné prostředí. Ale opravdu to byl jen začátek, pár prvních kapitol. Pak se to ale pořádně rozjelo Je tu jeden obrovský zvrat, který jsem vůbec nečekala. Ale velmi mile mě překvapil. Což dodalo ději zase úplně jiný směr. A samotný konec je pěkně ďábelský. Takže nutně potřebuji pokračování
Kniha je psaná z obou pohledů a je tu i párkrát pohled krále, což je hodně velké plus

DencaDad
15.11.2023 5 z 5

Skvělá knížka. Nemůžu se dočkat pokračování. Klobouk dolů před fantazií této autorky.

JanaStankova
03.11.2023 5 z 5

Dlouho jsem nečetla nic tak zajímavého a ještě k tomu od české autorky.

Fantasy příběh s velmi temnou erotikou, která v průběhu knihy postupně sílí, mne velmi překvapil. Autorka píše příjemným stylem, který vás vtáhne do děje a nepustí dokud nedočtete poslední stránku.

Milostná linka mezi princem Kardesem a dívkou Mesilií byla krásně propracovaná a zanechala ve mně velké očekávání.

Nejhorší postavou byl král Krenus, který neměl s nikým slitování. Závěr knihy mne doslova ŠOKOVAL a navnadil na pokračování!

*Úryvky z knihy Chladný král.*

,,Znovu jsem pro něj byla pouhý vzduch a možná ani to ne, protože to by mě musel alespoň vnímat – dýchat a potřebovat.“

„Omluvy a prosby patří do postele,“

„Smyslnost je zbraň, kterou jen stěží přebijete slušností. A vášeň válka, která se nedá vyhrát prosbami.“

„Budu si tě brát kousek po kousku,“

„Nemusel hrát fér, byla to jeho hra.“

Knihu doporučuji!

Literabook
24.10.2023 5 z 5

Musím uznat, že jsem byla velmi mile překvapená. Nečekala jsem, že si mě Chladný král získá, ale stalo se. Oba hlavní hrdiny si zamilujete a budete s očekáváním hltat každou stránku. Erotika se mi moc líbila a měla i správnou temnou část. Originální svět vás zavede do království, kde vládne krutý král Krenus. Věřte, že takového člověka nechcete potkat. Ze čtení mě pěkně mrazilo. Kardes byl padouch, ale měl k tomu svůj důvod. Mesilie byla zase správná tvrdohlavá holka, která porušila sem tam zákony. Nedivím se, že se musela princi podřídit. Všechno bylo hezky promyšlené a konec mě posadil na zadek.

Jita160
13.09.2023 5 z 5

Tak tohle vůbec nebylo špatné!!!
Fantasy skoro nečtu, ale z kombinací s erotikou to mělo pořádnou šťávu. Tady se rozhodně nebudete usmívat spíš vám s Chladného krále budou stát chloupky po celém těle.
Příběh vás zavede do roku 2190 kde vládne Krenuse krutovládce a démon. Jak se říká jaký otec takový syn... jenže když se objeví ta správná žena, která je nevinná a neustále se brání a potlačuje vnitřní strach vše nabere úplně jiný směr. Dominanci ,kterou krutý princ Kardes zahlcuje Mesilii se otočí ve spalující vášeň a oddanost.
Očekávejte příběh o světě kde se vše vrací do dávné minulosti a monstrum ,který si podmaňuje svět svojí silou démona a svými sadistickými choutky.
Brrrrrr!!!!!

mmmisulka.r
19.08.2023 4 z 5

Tak tato kniha byla velkým a příjemným překvapením. Temná fantasy romance Chladný král vypráví příběh z budoucnosti, která ,ovšem, je v jádru příběhu krokem spíše zpět do minulosti. Ocitáme se v roce 2190, ve světě sužovaného válkou a jedinou možnou pomocí je pro tento svět pomoc od krále Krenuse. Jeho pomoc s sebou bohužel přináší více zkázy nežli pomoci. A tak se tento svět ocitá spíše zpátky v daleké minulosti, protože s příchodem tohoto krále přichází i dávno zapomenutá pravidla starého světa, včetně nových, temných jako samotné peklo. Krenus má syna Kardese a jak se tak říká, jablko nepadá daleko od stromu.
Mesilie si je velmi dobře vědoma svého postavení, patří mezi Nižší a je lepší nevyčnívat z davu, být nenápadná a poslušná. Ale uvnitř ní panuje tichý vzdor. Do té doby, než si jejího porušování "pravidel" všimne samotný princ Kardes. A tady nám začíná divoká jízda na horské dráze poslušnosti ze strachu a temné dominantní autority. Každý ví, že kdokoli se znelíbí či neuposlechne byť jen jednoho z nich, slehne se po něm zem. A Mes si je plně vědoma, že balancuje na hraně života a smrti.

Milé dámy, jsem velmi mile překvapena. Pokud správně pochopíte podstatu příběhu, pokud správně rozklíčujete dominanci, submisivitu a samotný strach z následků, pak vám určité drobnosti v opakujících se omluvách nepřijdou až tak moc protivné... (Všimla jsem si, totiž, že právě to čtenářkám většinou dost vadí). Mes byla vnitřně velmi silná, ale své důvody k podrobení měla. STRACH.

Celkové prostředí příběhu i vykreslení postav mi přišlo dobré, já bych možná ocenila více rozvětvenou popisovací část světa a všeho kolem, zkrátka bych si knihu přála víc obsáhlou, protože mě to moc bavilo. A to jako vážně! Příběh se četl svižně a odsýpal. Tučně zvýrazněné části textu mi nijak nevadily, nijak mě to nerušilo. Co se temné stránky příběhu týká, včetně sexuálních scén a jiných zvrhlostí. Wow! Hraničilo to s nechutnou perverzností, v jedné konkrétní věci tedy na sto procent. Chemie fungovala, vzrušení na jedničku s hvězdičkou. Nutno podotknout, že chování Mes bylo pochopitelné i z pohledu její nezkušenosti. V tomto ohledu vlastně nemohu nic vytknout.

V polovině knihy přišel obrovský zlom v odhalení temné stránky příběhu a řeknu vám, v tu chvíli pro mě byla ta jiskřící linka naprosto druhořadá, protože jsem si okamžitě a totálně zamilovala tu fantasy linku. Protože ta byla tedy fenomenální! Opět jen škoda, že toho nebylo víc. Prostě víc toho příběhu a víc tohoto světa a této druhé temné tváře! Od této chvíle bych klidně těch stránek přečetla klidně další stovky. Tak moc se mi ten zvrat líbil.

Knihu rozhodně doporučuji, na českou autorku klobouček dolů. Má to všechno co bychom od temné, romantické fantasy mohli chtít. Pokud vše správně pochopíte, pak vás nebude nic rušit ani překvapovat. Povedené! A prosím, Míšo, dej nám brzy pokračování!

Majka1979
18.08.2023 5 z 5

Kniha Chladný král nie je len o kráľovi, ale aj o jeho synovi a jednom statočnom dievčati. Práve toto dievča som si veľmi obľúbila.
Kráľ bol diabol, bol to neskutočný tyran a k tomu viedol aj svojho syna. A keďže panoval celému kráľovstvu, pretože týmto ľuďom nič nezostalo ako s tým súhlasiť, aby prežili, tak sa aj správal ako ten, ktorému patrí všetko a nikto nemal právo ho odmietnuť.
Splodil syna a jeho matku po pôrode zniesol zo sveta. Zo syna vychoval kópiu seba samého. Diabla, ktorý mal v sebe aj niečo nadprirodzené, niečo, o čom málokto vedel. A jeho otec to vedel a v tom zle ho podporoval.
Nakoniec tu je dievča, bezbranné, ale statočné. Nemá strach, je statočná a hoci riskuje, tak sa nebojí. A práve ona sa stane terčom princa. Dokáže jej cit prebudiť aj niečo v Diablovi? Ak áno, tak určite to nebude len také jednoduché. Princ-diabol ju učí všetkej rozkoši, ktorú nikdy nezažila. A ona hoci sa bráni, tak vie, že sa nedokáže ubrániť a možno sa ani nechce tomu ubrániť.
Ako princ toto všetko ustojí? Je medzi ním a ňou len to telesno a moc alebo je tam niečo viac? A čo ak sa pokúsi utiecť a odísť práve tam, odkiaľ niekedy s otcom odišli?
Ako sa pomstí jeho otec? Čo proti nemu a tejto mladej dievčine použije? Ako veľmi siaha moc človeka? Môže prinútiť priateľa zradiť?
Výborný príbeh, ale má to jedno veľké ALE...
Treba pokračovanie, pretože takto to skončiť nemôže.
A autorka aj na konci knihy spomína, že bude ďalšia časť. Tak budem dúfať, že to bude už čoskoro.

Tesaknihy
09.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Dostala jsem přesně, co anotace slibovala! Originální příběh mě nadch chemií mezi hlavními hrdiny. Postupné sbližování a erotické napětí z knihy přímo sálalo. Dlouho jsem nečetla nic tak dobrého. Hlavní postava Mesilie byla velmi silná a zpočátku se snažila o vzdor, ale v království, kde vás král popraví za neuposlechnutí je těžké si vyskakovat. Chápala jsem její chování. Někteří kritizují, že měla proti princi více bojovat. Já si nemyslím, že měla nějaké jiné možnosti, než se snažit za každou cenu přežít. Chápala jsem i to, že byla z prince paf, protože byla nezkušená sedmnáctiletá panna. Zažívala s ním všechna svá poprvé. Kdo by nebyl vedle z věcí, které by předtím neznal? Je pochopitelné, že si nakonec princ získal její srdce. Samotný Kardes byl nejlepší postava v příběhu. Hltala jsem s ním všechny stránky a těšila se, co nestydatého ještě přijde. Dominance a velení z něj přímo sálalo, ale zároveň jsem cítila i smutek. Jeho hrůzné dětství ho formovalo a král ho nijak nešetřil. A máme tady krále. Sadistický tyran, který si dělá dobře nad útrapami druhých. Nepotřebuje důvod, aby někoho trýznil ani zabil. Byl inteligentní a naháněl husí kůži. Celý příběh se četl lehce. Stránky ubíhaly tak rychle, až mě zamrzelo, že je konec knížky. Autorka nám přinesla něco nového a já s nadšením vyhlížím druhý díl! Doporučuji!

bookworm416
08.08.2023 2 z 5

(SPOILER) Uf.... já nevím. Vážně nevím, cože jsem to vlastně četla. A četla jsem to stejné, co všichni čtenáři tady? Protože na tom zřejmě neshledávám nic tak extrémně úžasného jako všichni ostatní. Co mě vážně štvalo na první dobrou, byly chybějící čárky v textu, které se pak objevovaly tam, kde vůbec být neměly. A to zvýrazněné, tučné písmo, které se tam zjevuje... důvod? Myslela jsem, že čtu knížku, ne výpisky z dějepisu, kde si podtrhávám důležité podněty k zapamatování.
Další, s čím jsem měla vážně velký problém, byla hlavní hrdinka. V anotaci je zmíněn její vzdor, který ostatní postrádají, ale ten jsem u ní tedy nepostřehla. V přítomnosti temného hlavního hrdiny se chovala jako typická nadržená slepice, která dá radši přednost parádnímu orgasmu před vlastní svobodou. Současně nedokážu pochopit Kardesovo poblouznění touto osobou, protože v dobré polovině knihy od ní týpek neslyší nic jiného, než - omlouvám se, prosím, ne, ach ne, Kardesi. Asi má ten frajer větší fantazii než já a k hlubší citové vazbě nepotřebuje, aby se o dotyčném cokoliv dozvěděl.
Koho jsem si ale dokázala celkem zamilovat byla kamarádka hlavní hrdinky, která by pro ni šla peklem a tu jsem tedy upřímně litovala. Tak strašně se ji snažila zachránit, ale proti hormonům neměla šanci. A pak je tu sám král a ten byl tedy odporný, krutý a brutální ve všech směrech. Kam se na něj hrabou postavy ze Hry o trůny.
Suma sumárum - zajímavý nápad, který ale totálně zaniká mezi neutichajícími vzdechy hlavní hrdinky.

Mishaacka
06.08.2023 5 z 5

Jsem milovník dark romancí a tato je navíc ještě fantasy. Pokud jste milovníci Amo Jones a podobných temných knih, tak tohle je přesně pro vás. Jsem naprosto zamilovaná do této knihy. Kardes byl tak neodolatelně temný a to jeho postupné probouzení, kdy ale neztratil nic ze svého temného kouzla. K Mes jsem si musela najít cestu, protože to její "prosím" mě fakt štvalo - nadruhou stranu, žít v této nové době a patřit k Nižšši, jí moc prostoru na vyjádření nedalo. Jsem ráda, že byl pohled z obou stran a k tomu i od zvrhlého krále. Tak teď se nemůžu dočkat pokračování - jediné plus na tom je, že až vyjde, budu číst znovu i Chladného krále. A ještě je to naše autorka

Tess1
29.07.2023 5 z 5

Upřímně nechala jsem se nakonec zlákat anotací a recenzemi a to je co říct protože české autorky jinak zrovna nečtu.

Prostředí do kterého je příběh zasazen je dost originální a neotřelé, což je v tomhle případě velké plus a odlišuje to knihu od "klasické"erotické literatury.
Mesilie jsem si hned oblíbila, ale taky se přiznám, že její neustále omlouvání se Kardesovi bylo občas lehce otravné :D
Kardes byl ale úplný zlatíčko, jakože nebyl, ale mě tak prostě přišel ;)
Nepřekvapivě byl konec otevřený, ale to jakým způsobem to skončilo, mě překvapilo dost a fakt jsem to nečekala.

Pokud mám nějaké výhrady tak k vizuální stránce knihy, osobně tenhle typ obálek s polonahým chlapem na mě má spíš odrazující efekt. Navíc chápu, že je kniha nízkorozpočtového vydání, takže to bude paperback, to není problém. Ale ta lesklost obálky a pro mě poněkud zvláštní druh písma a s tím spojený vzhled stránky, to všechno na mě působilo poněkud amatérsky a ze začátku mi to zabraňovalo se pořádně začíst.

Každopádně jinak je to fakt skvělá knížka, jen bych asi zapracovala na designu, ale na druhou stranu je asi dost lidi, kterým se to tak prostě líbí.

Ketfl
21.07.2023 4 z 5

Kniha mě svým námětem a dějem opravdu uchvátila. Text se lehce četl, nebyla zde téměř žádná hluchá místa, pořád se něco dělo, co podněcovalo mou zvědavost a nutilo mě otáčet stránku za stránkou. Hlavní postavou příběhu je Mesilie. Podle anotace by to měla být vzpurná dívka, která na sebe upoutá pozornost prince Kardese. Musím se přiznat, že mi Mesilie zas tak úplně vzpurná nepřišla. Spíš tu a tam provedla drobnou rebélii, jinak byla na můj vkus až moc plačtivá. Pod dotekem Kardese také moc vzpurnosti nepředvedla, naopak ihned roztékala jako máslo, ale já osobně se jí vůbec nedivím. Kardes byl totiž tahounem příběhu a věřím tomu, že nejsem jediná, kdo si jeho postavu absolutně zamiloval.

U autorky je evidentní, že se cítí jako ryba ve vodě při psaní erotických scén. Ty byly totiž skvěle popsány a úžasně se četly.

Velmi zajímavé mi přišlo také prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Vůbec si nedovedu představit, že bych se měla z moderní doby vrátit zpátky do minulosti. Doufám ale, že v příštím díle se dočkáme vysvětlení, proč král takto zásadně změnil styl života?

Kniha nabídla také jeden velký zvrat, který mě velice mile překvapil a díky tomu u mě získala kniha ještě na větší čtivosti. Co bych knize ale vytkla, tak větší množství chyb, a ne úplně stoprocentní stylistiku. Věřím ale, že tyto nedokonalosti se autorce s dalším dílem podaří vychytat.

Závěr knihy absolutně láká na pokráčko a já se tedy ptám, kdy bude další díl? Protože opravdu musím vědět, jak se tohle bude vyvíjet dál. Další díl si tedy určitě nenechám ujít.

Hodnotím 3,5/5

erotické romány české romány fantasy romány

M. V. Jírová (p)
česká, 1988