Chci jen dítě

Chci jen dítě https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20019/bmid_chci-jen-dite-OqA-20019.jpg 4 284 78

Chicago Stars série

Málokdo si může být vzájemně tak vzdálen, jako vědkyně v oboru jaderné fyziky a fotbalista, který má místo mozku biceps...Nebo je to jinak?? v romantickém příběhu poznáváme Jane, pohlednou, úspěšnou, vysoce inteligentní profesorku fyziky, která je ve svých čtyřiatřiceti poněkud osamělá, biologické hodiny jí tikají a zoufale touží po dítěti, leč žádný potenciální otec není na obzoru. Je totiž přesvědčena, že kdyby zplodila dítě s někým podobně inteligentním ze svého okolí, bylo by nešťastné, neboť sama zažila v dětsví ústrky pro svou "jinakost". Chce tedy dítě s někým intelektuálně spíše bezbranným. Fotbalista Cal vypadá, že by její představy mohl splňovat, tak Jane svolí k riskantní šarádě, představí se mu jako prostitutka a zařídí, aby "placený výkon" dosáhl účelu, pro nějž jej podstupuje. Víc od Cala nechce... Leč nic není tak jednoduché, jak se zdá,- ba ani zdánlivě "jednoduchý" fotbalista...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nobody’s baby but mine , 1997

Vendulik
04.06.2020 3 z 5

Kniha byla spíše takový průměr. Docela taky nerealný příběh.

janina66
19.04.2020 5 z 5

Oddychová romantika. Kniha plná humorných slovních přestřelek mezi Jane a Calem. 34letá Jane lstí otěhotní s fotbalistou Calem. Toho si sama vybrala jako otce svého budoucího dítěte. Romantický konec jsem si užila a u knihy si odpočinula.

MinaHawke
02.11.2019 4 z 5

Tak to bylo něco. Knížka mě zaujala už svou anotací a po jejím přečtení jsem spokojená. Příběh i jeho postavy, obojí bylo velmi dobré.

jinbr
09.09.2019 5 z 5

Mě si kniha líbila, mělo to vtip, odsýpalo to. Co se týče pocitů obou hrdinů, myslím si, že ve svém nitru duše je každý z nás někdy přesně takhle nejistý. Nikdo rád nerozhazuje city plnými hrstmi s vědomím, že je druzí pošlapou. Takže i k té důvěře se člověk musí propracovat.

K-afe
13.08.2019 5 z 5

Paráda, super, skvělá knížka!
Toto je moje druhá knížka od S.E.P. a jsem opět nadšená. Ano, děj je předvídatelný od samého začátku, ale vůbec to neovlivní moje pozitivní hodnocení, protože příběh je humorný a možná i trochu smutný, zamilovaný, ale ne přeslazený, nechybí mu kladné i záporé posatvy a při čtení knihy jsem si opravdu odpočinula.
DOPORUČUJI!

HaniSebi
07.08.2019 4 z 5

Po knížce jsem sáhla kvůli vysokému hodnocení. Očekávala jsem naprostou oddechovku, u které po práci nebudu muset přemýšlet a to se mi do puntíku splnilo. Přiznávám, že pár stran jsem opravdu přeletěla, chvílemi mi chování obou hlavních postav připadalo přihlouplé. Rozhodně mám radši knihy např. Lisy Kleypas nebo Julie Garwood, protože mi přijde, že je tam jaksi něco navíc. Tady fotbalista hned v začátku (a ne nijak složitě) přišel na Janin podvod a zbytek knihy si už k sobě jenom hledali cestu a poznávali se. Myslím si, že neurazí, ale ani nenadchne.

Aracely
06.08.2019 4 z 5

Oba hlavní hrdinové jako by si chvílemi seděli na vedení. Cal mi tedy sympatický vůbec nepřišel, ani jeho otec. To jak byli popsáni a jak se chovali k ženám se mi vůbec nelíbilo... Jane ale provedla hroznou hloupost a musela za to taky nést následky... A Cal se zachoval jako čestný chlap. Za to má u mě bod k dobru.

Jinak lehké, oddechové čtení na léto, kde nechybí humor.

zulvisek
02.08.2019 4 z 5

Tahke knizka me fakt bavila,nejdy mi bylo smutno,jindy jsem se nasmala

Fzuzik
31.07.2019 4 z 5

Popravdě jsem od knihy neměla žádné velké očekávání. Nebyla jsem si jistá, zda ji vůbec neodložím na hromádku knížek, které ani nebudu číst. Prvních pár stran mě nedokázalo přesvědčit, že mi stojí za čtení, ale jak jsem se dostávala dále do děje chtěla jsem číst více a více. Nakonec jsem příběh přečetla během jednoho dne. Velmi pěkné zpracování úsměvných a intimních scén mezi hlavními hrdiny. Autorka dokázala šikovně rozehrát hru fantazie a představivosti aniž by byl dej prvoplánový.

Elčokča
07.05.2019 4 z 5

Tady jsem s hodnocením vážně na vážkách. Asi po stopadesáti stranách jsem byla rozhodnutá knihu nedočíst. Dala jsem jí šanci jen díky červenému číslu na DK a jsem ráda.
Takže, pokud bych to měla zprůměrovat, musela bych dát max. 3*, ale protože jsem se do knihy postupně zamilovala a nemohla se odtrhnut, dávám hodnocení vyšší.

Lofda
04.05.2019 4 z 5

Moje první setkání s autorkou a už teď vím, že se budu shánět po dalších jejích knihách. Upřímně, byla jsem překvapená, když jsem zjistila, kolik je jí let! Její styl psaní je svěží, nenáročný, vtipný... tyhle postavy rozhodně nebyly černobílé a někdy mi za ně bylo vážně smutno. Jasně, nechybí sladký šťastný konec, vždyť taky když si otevřete autorčiny webové stránky, dozvíte se, že život je krátký na to, abychom četli depresivní knihy ;-) Mám ráda vyprávění z pohledu obou hrdinů a pasoval mi tam i příběh Calových rodičů. A třešinkou na dortu byla Annie :-)

Fixa08
28.04.2019 5 z 5

Tohle se mi vážně líbilo, milé.

dendishek
03.04.2019 5 z 5

Romantický příběh Jane a Cala, které spojí jeden sobecký nápad. Vtipných a dynamických hádek tam bylo natolik, že jsem se nepřestávala smát. Je to nahlédnutí na lásku tak trochu z jiného soudku - z nenávisti se vyklube ryzí, záviděníhodná láska. Té inteligence tam sice občas bylo příliš, ale na sympatii knihy to neubralo. Vzala mě za srdce.

oresvo
23.03.2019 5 z 5

Moje nejoblíbenější knížka od téhle autorky.

Plne humoru, romantiky.

Mohu doporučit .

Laf
02.02.2019 5 z 5

Super oddychová kniha. Místy jsem se dost pobavila a děj byl na jedničku. Můžu jen doporučit :)

jitka7
14.01.2019 4 z 5

Já se pobavila. Něco se mi teda trošku nelíbilo, ale to tak asi bývá. Ten začátek byl trošku bláznivý a zvláštní, ale pak už to jelo. Příjemné k odereagování.

Jája92
02.12.2018 5 z 5

Odlehčená kniha připomínající harlequinku ( mám dojem, že jsem i na podobné téma skutečně takovou četla). Ale nebylo to nejhorší čtení, i když některé scény byly přitažené poněkud za vlasy.

knihomolka525
06.09.2018 1 z 5

Neměla jsem možnost dlouhou dobu číst (potíže s očima) a tak abych se nastartovala jsem sáhla po něčem odlehčeném.Příběh je hóóódně odlehčený.V oficiálním popisu není nic o tom,že je v tom lehká pornografie.Aspoň mě to tak přišlo.Vztah dvou lidí z nichž ona to pojala jako poslední příležitost mít potomka.Ze svých kruhů nechtěla(při jejím IQ180 je to s podivem) takže za oběť propíchlému kondomu padl sportovec.No nic.Ale pokud v tom nějaká čtenářka našla něco, co jí zaujalo a vyplnilo chvilky s kávou,tak ani tato kniha není zbytečná.

Ydisara
25.07.2018 3 z 5

Všechno probíhalo celkem podle očekávání, ale jediná situace mě svou hloupostí připomněla některé Harlequinky. Po milování v autě se zalekne, že se do něj zamilovala, a tak to odbude slovy "Bylo to fajn", a když na to on zareaguje stejně, je naštvaná, že to pro něj neznamenalo tolik jako pro ni... Někdy si hrdinky holt nevidí do huby...

stafbul
09.04.2018 4 z 5

Moc pěkná kniha.... Začátek má pomalejší rozjezd, pak vypadá nastolená situace lehce přitažená za vlasy, ale nakonec je to čtenáři jedno, protože příběh člověka vtáhne.