Mezi slovem a mečem

Mezi slovem a mečem https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28000/bmid_mezi-slovem-a-mecem-cjQ-28000.jpg 4 21 4

Chast série

Příběhy rytíře Chasta jsou velmi čistou žánrovou ukázkou heroické fantasy. Dobro se potýká se zlem a zvítězí jen ten, kdo je vítězství hoden.

BUBO26
05.06.2022 3 z 5

Je očividné, že sa jedná o jednu z prvých kníh. Štýl je značne nevypísaný, vetné skladby sú často chaotické, kvalita poviedok kolíše nielen medzi jednotlivými poviedkami, ale aj vnútorne. Poviedky sú pomerne klišoidné, ale až tak mi to nevadilo. Najviac mi na tejto knihe vadila Chastova dokonalosť. Je vo všetkom dokonalý - dokonalý v mágii, v kováčstve, v súbojoch, v posteli... S takýmto hrdinom nie je možné sa stotožniť a nemôžete oňho mať strach. Proste vždy viete, že hrdina všetko na dobré obráti a kvôli tomu sa vytráca nielen napätie, ale vlastne aj túžba po pokračovaní v príbehu. Čítal som neskoršie autorkine knihy (Dračí sérii), takže viem, že sa zlepšila. Táto kniha ale bohužiaľ nebola pre mňa. Úprimne, po prvej poviedke som chcel prestať čítať.

špulo
19.12.2021 4 z 5

Čítané dávno pradávno, ale stále s láskou opatrované v poličke. Zopakoval som si prvú poviedku pre pripomenutie. A tá atmosféra je čarokrásna, zasnívaná, rozprávková. Príbehy bez krvavých kúpeľov, citových výlevov, politických podrazov v podrazoch a podobných aktuálnych žánrových nevyhnutností. Asi je to dnes fakt už retro. Jediné, čo to trochu zhadzuje, je spisovateľský um. Dnes pôsobí jaksi neohrabane. Ale, potom by to vlastne nebolo ono...

Beltrix
02.04.2020 4 z 5

Rádoby typický příběh heroické fantasy, který však obsahuje něco, co ho řadí o třídu výš. Možná styl psaní, možná atmosféra díla, rozhodně se podle mě k této knížce hodí slovo "staromódní", jak ho užila již moira2912. Těším se na další díla autorky.

moira2912
12.06.2015 5 z 5

Povídky Chasta jsou zvláštní, tak staromódně kouzelné, pohádkové a svým způsobem lyrické, zábavné a poutavé a naivní a plné naděje a zvláštního... světla. Jsou jako z jiného času a to mě na tom okouzlilo.
Je to příběh o hrdinovi, který je prostě sám sebou, prožívá svá dobrodružství a stále je sám sebou, i když být Chastem je být něčím naprosto nepochopitelným a, no, hrdinským. .) A přitom Chast svá dobrodružství řeší tak nehrdinským způsobem a přitom to vypadá jako jediná správná cesta, jak věci vyřešit... a nakonec jako hrdina zase vypadá.
Strašně se mi to líbilo, ta knížečka, která vyprávěla příběh, který si mě nárokoval.
Od dějů, po všechny postavy, styl psaní i ten svět. Mám Rečkovou a její psaní ráda. .)