Mezi slovem a mečem

Příběhy rytíře Chasta jsou velmi čistou žánrovou ukázkou heroické fantasy. Dobro se potýká se zlem a zvítězí jen ten, kdo je vítězství hoden.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28000/mezi-slovem-a-mecem-cjQ-28000.jpg 3.915

Chast 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Straky na vrbě

Kniha Mezi slovem a mečem

Beltrix
02.04.2020

Rádoby typický příběh heroické fantasy, který však obsahuje něco, co ho řadí o třídu výš. Možná styl psaní, možná atmosféra díla, rozhodně se podle mě k této knížce hodí slovo "staromódní", jak ho užila již moira2912. Těším se na další díla autorky.

moira2912
12.06.2015

Povídky Chasta jsou zvláštní, tak staromódně kouzelné, pohádkové a svým způsobem lyrické, zábavné a poutavé a naivní a plné naděje a zvláštního... světla. Jsou jako z jiného času a to mě na tom okouzlilo.
Je to příběh o hrdinovi, který je prostě sám sebou, prožívá svá dobrodružství a stále je sám sebou, i když být Chastem je být něčím naprosto nepochopitelným a, no, hrdinským. .) A přitom Chast svá dobrodružství řeší tak nehrdinským způsobem a přitom to vypadá jako jediná správná cesta, jak věci vyřešit... a nakonec jako hrdina zase vypadá.
Strašně se mi to líbilo, ta knížečka, která vyprávěla příběh, který si mě nárokoval.
Od dějů, po všechny postavy, styl psaní i ten svět. Mám Rečkovou a její psaní ráda. .)